Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Bosch Silver po niecałych 2 latach wymieniony na gwarancji. Chodź wolałbym zwrot kasy. Wielkie nieporozumienie te Bosche.

Dziś właściwie tylko Banner robi cudeńka. POWER BULL to magik, że aż chce się odpalać swoje auto non-stop.

 

"Akumulator Banner Power Bull to wielokrotny zwyciężca testów ADAC na najlepszy akumulator roku. Niezawodna Austryjacka jakość. Akumulator Banner jest fabrycznym wyposażeniem samochodów z grupy VW - Audi oraz BMW i Aston Martin."

 

Nikt już w Varty, Centry czy Bosche się nie bawi na pierwszy montaż. Bo to dno jest niestety! Jadą na starej opinii i dawnej renomie oferując przestarzałe technologie i rozwiązania.

 

A najlepszy numer na długie długie lata to kupić aku w technologi start stop do swojego auta bez tego gadżetu i aku nie do zajechania przez lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza moją opinię o produktach Bosch. Precyzyjnie wyliczają czas po jakim produkt ma się zepsuć. Są w tym perfekcyjni. W moim poprzednim aucie pierwsze elementy jakie się zepsuły były właśnie Boscha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skindred dzięki za info... Nie wiedziałem nawet o tym, że mając Start-Stop musi być inny akumulator... Co prawda u mnie ten system nie działa od ponad roku :). Zapewne coś mu nie pasuje i się nie uruchamia. Ktoś stosował zwykły akumulator mając Start-Stop ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim poprzednim aucie pierwsze elementy jakie się zepsuły były właśnie Boscha.

 

to tylko potwierdza moją teorie.. ja też już od jakiegoś czasu nie kupuje nic od bosha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli aku to polecam MOLL-a. To jest marka montowana fabrycznie (tylko nie u nas) w tym aucie. Żaden tam BOSCH czy WARTA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wĺaśnie nowy model Exide (carbon boost). Opinie w Niemczech ma dobre, zobaczymy jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że moll jest na pierwszy montaż to bym sie nie do końca zgodził... golfy mk4 wychodziły z Vartą. w moim golfie siedzi oryginalna z pierwszego montażu a auto ma 11 lat.. byłem na sprawdzeniu, co bym sie nie przejechał na nim. gość w serwisie varty przebadał go i stwierdził sprawność w 90%. u ojca p 307 też siedzi o 4 lat i kręci jak wariat. Ja mam w passku od nowości i też zero problemu.. także ja Varcie wystawiam ocene 5+.. 6 ka by była gdyby oprócz prądu jeszcze piwo podawał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jeśli aku to polecam MOLL-a. To jest marka montowana fabrycznie

 

 

Z tym że moll jest na pierwszy montaż to bym sie nie do końca zgodził...

 

u mnie od nowości siedzi MOLL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedziała w passacie Varta od nowości i też złego słowo o niej nie powiem, 6 lat spisywała się świetnie. I tylko nagle zdechła, bez oznak wcześniejszego rozładowywania się. Tyle, że to była Varta dedykowana dla VW na pierwszy montaż i podobno te kilka lat temu to były zupełnie inne akumulatory robione dla VAG.

 

Żona od początku z kolei w golfie nie ma tyle szczęścia i z wymienionym Boschem w listopadzie zobaczymy ile tym razem da radę. Wystarczy dwa lata plus jeden dzień i mogę ich w d*** pocałować bo po gwarancji już będzie. I kupuj panie nowy. No ale nie Boscha na bank, więc nie wiem po co im to całe "planowane starzenie się produktu" skoro do marki nie wrócę?!

 

"Ktoś stosował zwykły akumulator mając Start-Stop ?

 

Zwykły akumulator przy aktywnym systemie starczy ci może na rok czasu przy odrobinie szczęścia.

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakieś 2 tygodnie temu padł ori aku, od nowości w passacie, wymieniłem go na TOPLE jak na razie jest super dużo lepiej odpala niż na starym ale to pewnie przez większy prąd rozruchowy ori miał 570A a nowy 750A

ciekawe ile ta TOPLA wytrzyma :gwizdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy B6 Bluemotion odzyskuje energię hamowania ? Z tego co tak czytam to wówczas jest potrzebny akumulator AGM a jak nie to EFB Varty. Znalazłem w cenie 530 zł BANNER AGM START STOP 12V / 70Ah, prąd rozruchowy 720A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aku na pierwszy montaż w VW jest PETARDA ja dopiero w tym roku u SIebie wymieniałem , wytrzymał 9 lat !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varta Silver wypada w testach lepiej niż bosh a cena podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, jak varte to modele od silver w góre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę kupić nowy akumulator i jako że do Centry Futura jestem przekonany na własnych doświadczeniach teraz też kupię Futurę i mam dylemat czy kupić poprzednią sprawdzoną Futurę czy zaryzykować i kupić nową wersję Futura Carbon Boost http://www.akumulator.pl/centra-futura-carbon-boost ?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupułem w grudniu dokładnie taki sam tylko pod nazwą Exide Carbon Boost i jak na tazie jest dobrze. Zimy wprawdzie nie było porządnej ale problemów z prądem nie ma.

Edytowane przez piho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od 3 lat Centra futura raz się rozładowała bo włączyłem długie światła do złożenia garażu z blachy :P po czym odpaliłem od innego auta samochód trochę pochodził potem rano odpalił trochę słabo kręcił ale dał rade :D zdecydowanie futura lepsza od standard gdyż centra standard 50A założona do opla pojeździła mi 2 lata i 14 dni a gwarancja 2 lata :( i d... nie dało się oddać zaś futura od rozładowania działa do dziś wiec ponad pół roku i od tamtego momentu nie miałem z nią problemu :) teraz w Oplu mam Boscha wiec zobaczymy czy lepszy od centry :D podobnież najlepiej to kupić w sklepie najcieższy aku... :D najdłużej będzie trzymał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę wątek dziś po 5 latach użytkowania padła mi Centra Futura wyjechałem z garażu umyłem samochód i już nie odpaliłem i teraz mam dylemat jaki kupić żeby znów z 5 lat wytrzymał? Czy centra futura nadal jest godny polecenia czy kupić inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę wątek dziś po 5 latach użytkowania padła mi Centra Futura wyjechałem z garażu umyłem samochód i już nie odpaliłem i teraz mam dylemat jaki kupić żeby znów z 5 lat wytrzymał? Czy centra futura nadal jest godny polecenia czy kupić inny?

 

Centra futura ... miałem ten akumulator pare razy i jeszcze trzy lata temu były OK, ale mocno się skiepściły.

W zeszłym roku też musiałem wymienić aku i padło na Wartę Silver. Mechanik mi go polecił, dobry prąd rozruchowy i przystępna cena (przez warsztat). Zimy prawie nie było, ale kłopotu, czy też jakichkolwiek oznak kłopotu też nie miałem także mogę polecić Warta SILVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupiłem CENTRA FUTURA P+ 77AH/760A CA770

gwarancja 3 lata i sprzedawca znajomy więc nie wciskał mi jej na siłę ale polecał bardziej centrę niz vartę czy boscha !

Edytowane przez jozef76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności