Skocz do zawartości
norbert2205

Trzeszczące zawieszenie-Tuleje wahaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem od diagnosty, obejrzeliśmy i te przednie są w bardzo dobrym stanie więc doradził mi żebym ich nie ruszał bo nie ma sensu, a jak ruszę i czasem będzie jeszcze gorzej to wtedy będzie problem. Skoro są bdb to wymienie tylne

Dzięki za porady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,a nie wiecie czy tuleje od CUPRY będą pasowały ,ja taką zamianę robiłem w OCTAVII II i efekt był wręcz idealny ,prawda ,że trochę bardziej sztywno ,ale prowadzenie bez porównania ,auto nie myszkuje ,trzyma się drogi jak przyklejone ,chętnie bym zrobił taka wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian założyłeś te tuleje od Cupry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sebastian założyłeś te tuleje od Cupry?

 

A Ty wymieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zakładałem ,brak czasu ale wszystko wskazuje ,że będą pasowały ,a chciałbym je ,bo naprawdę fajnie się na nich jeździło

 

stepia z filmiku widać ,że pasują ,ale wymiana jakaś taka mało profesjonalna ,ja to robiłem ładnie na prasie (wyjmowałem i wciskałem)

Edytowane przez sebastian7905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo najlepiej robić to na prasie, natomiast jako poglądówka jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś dotarła paczka z tymi tulejami. W tygodniu powinien być montaż

Edytowane przez zarembaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi dziś dotarła paczka z tymi tulejami. W tygodniu powinien być montaż

 

Zapytam teraz ja ;) - zamontowałeś?

Jak wrażenia?

Co dokładnie montowałeś?

 

U mnie przy przeglądzie powiedzieli, że przednie i tylne tuleje przedniego wahacza do wymiany. I jeszcze łączniki (czyżby stabilizatora?). CZy też występują w wersji wzmocnionej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem tuleje pełne od Cupry. Już zrobiłem ok 1000 km. przez pierwsze 100 km trzeszczały przy przejeżdżaniu przez spowalniacze, a teraz jest cisza.

Przy gwałtownych ruchach kierownicą przy 90 km/h czuć że przód jest sztywny i fajnie się trzyma. Przy przejeżdżaniu przez nierówności typu tory tramwajowe jest mniej komfortowo, ale nie jest jakoś tragicznie. Za to tył teraz wydaje się za miękki.Wszystkie wrażenia z jazdy na pusto czyli kierowca+ jeden pasażer. Ciekawe jak będzie jechać załadowany "weekendowo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak daje się na przód tuleje wzmocnione to na tył też wypadałoby takie wrzucić - o ile istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te są fabryczne od Ibizy. Zawieszenie jest trochę inaczej skonstruowane niż w Pasku, ale tuleje identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek a co z tym "biciem" ustąpiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się rozpędzić żeby sprawdzić a narazie nie miałem gdzie. Miałem dziś jechać na weekend z całą rodziną, ale córka znowu chora :( tak to miałbym porównanie jak jeździ obciążony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę się rozpędzić żeby sprawdzić a narazie nie miałem gdzie. Miałem dziś jechać na weekend z całą rodziną, ale córka znowu chora :( tak to miałbym porównanie jak jeździ obciążony

 

Miałeś jechać do miasta wykletego przez Boga? A na pusto przy dużej prędkości cisza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przeciwnym kierunku :)

Odrazu po wymianie śmignąłem się kawałek i trochę uciekał mi na boki. Do niemieckiej autostrady mam kawałek i nie chciało mi się specjalnie jechać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No te są fabryczne od Ibizy. Zawieszenie jest trochę inaczej skonstruowane niż w Pasku, ale tuleje identyczne.

 

To, że przód jest taki sam to wiem.

 

Chodzi teraz o tył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat w przeciwnym kierunku :)

Odrazu po wymianie śmignąłem się kawałek i trochę uciekał mi na boki. Do niemieckiej autostrady mam kawałek i nie chciało mi się specjalnie jechać :)

 

Sprawdź teraz geometrię kół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem założyć nowe gumy na przednich wahaczach, ustawić zbieżność jednak po ściągnięciu wahacza i założeniu tej dużej gumy w aluminium okazało się , że nakłada się ta gumę dosyć lekko na trzpień od wahacza i teraz pytanie czy tak powinno być ? mój mechanik twierdzi ,że aluminiowy trzpień w wahaczu na który wciska się dużą gumę uległ wyrobieniu i trzeba kupić nowe wahacze..... bo inaczej będzie uciekać zbieżność po jakimś czasie , czy ktoś może potwierdzić czy mechanik ma rację ? gumy kupiłem SWAG-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość. Jak długo jeździłes z luzem na tej tulei to mogl sie dostawać np piachc i sie wytarlo. Mialem taki przypadek w skodzie octavi, tez aie wytarl trzpień i same tuleje nic nie dały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności