Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

No, to u mnie już chyba poziom led osiągnął masę krytyczną.
heheh widze że cię wciągłą lutowanie diod na maxa Jacuś ale już chyba wykorzystałes wszystkie mozliwe miejsca na podświetlenie wewnętrznego i zewnętrznego ? hehe odezwe się na wiosne do ciebie z prośbą abyś przygotował mi wszystkie diody led zimny do mego paska Pozdrawiam :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomóżcie

 

nie działa mi oświetlenie wnętrza, nic oprócz licznika i navi/radia MFD się nie podświetla, nie reaguje też na regulację jasności. Razem z tym padło podświetlenie rejestracji. Wszystkie urządzenia pozostałe działają (lampki przy otwarciu drzwi, grzanie siedzeń itp) Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj szukaj ->

regulację jasności.
.

Ten regulator tak czasem ma - KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem z oświetleniem. mianowicie chodzi o to że moduł miał zimne luty i oddałem moduł do lutowania i czyszczenia i po podłączeniu okazało się że działa otwieranie z pilota (wcześniej przed naprawą nie działało) jednak oświetlenia nie ma. czyżby zostały do wymiany zamki wszystkich dzrzwi jak również i klapy bagażnika, bo po otwarciu którychkolwiek drzwi nic się nie świeci ;/ czy może trzeba podłączyć pod kompa i wykasować błędy?? bo nie byłem autem u mechanika tylko podjechałem po moduł i sam go zamontowałem bez podłączania pod kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam problem z oświetleniem. mianowicie chodzi o to że moduł miał zimne luty i oddałem moduł do lutowania i czyszczenia i po podłączeniu okazało się że działa otwieranie z pilota (wcześniej przed naprawą nie działało) jednak oświetlenia nie ma. czyżby zostały do wymiany zamki wszystkich dzrzwi jak również i klapy bagażnika, bo po otwarciu którychkolwiek drzwi nic się nie świeci ;/ czy może trzeba podłączyć pod kompa i wykasować błędy?? bo nie byłem autem u mechanika tylko podjechałem po moduł i sam go zamontowałem bez podłączania pod kompa.

 

można wiedzieć kto ci to robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moduł zawiozłem do Bartosza z Tarnogrodu i lutował oraz czyścił to jego kumpel elektryk z Gromady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki nie typowy problem wymieniałem żarówkę w oświetleniu bagażnika i po jej wymianie przestały mi działać :

- całe oświetlenie w samochodzie

- zamek w klapie bagażnika

- wszystkie elektryczne szyby

- dioda w drzwiach od alarmu

moje pytanie co mogło się popsuć od wymiany żarówki ??

Z góry dziękuję za pomoc .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam taki nie typowy problem wymieniałem żarówkę w oświetleniu bagażnika i po jej wymianie przestały mi działać :

- całe oświetlenie w samochodzie

- zamek w klapie bagażnika

- wszystkie elektryczne szyby

- dioda w drzwiach od alarmu

moje pytanie co mogło się popsuć od wymiany żarówki ??

Z góry dziękuję za pomoc .

Pozdrawiam.

Bezpieczniki sprawdzone? Jak tak to podlacz VAGa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam taki nie typowy problem wymieniałem żarówkę w oświetleniu bagażnika i po jej wymianie przestały mi działać :

- całe oświetlenie w samochodzie

- zamek w klapie bagażnika

- wszystkie elektryczne szyby

- dioda w drzwiach od alarmu

moje pytanie co mogło się popsuć od wymiany żarówki ??

Z góry dziękuję za pomoc .

Pozdrawiam.

 

Bezpiecznik od komfortu sprawdź :)

No chyba że sam moduł pływał i zdążył już zamarznąć-w co wątpię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy odnośnie mojego problemu opisanego kilka postów wyżej. Otóż gdyby padły mikrostyki we wszystkich zamkach to światło powinno się włączyć po ręcznym włączeniu lampek a tak się nie dzieje. jak już pisałem po lutowaniu modułu działa otwieranie centralki z pilota oraz szyba kierowcy otwiera się do końca po naciśnięciu przycisku opuszczania co wcześniej nie działało, jednak oświetlenie nie działa nadal, i tu moje pytanie jest jakiś bezpiecznik lub przekaźnik który odpowiada za oświetlenie. Lub macie jakiś inny pomysł na rozwiązanie tego problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od kilku miesięcy jestem właścicielem VW Passat 1,9 TDI 115 KM rok produkcji 1999. Do dnia dzisiejszego myslalem ze wszystko w nim gra, ale okazuje się że nie do końca ;]

 

Mianowicie... problem tego typu. Nie działa brzęczek sygnalizujący nie wyłączenia świateł mijania. Ponadto nie działa w dzwiach od strony kierowcy, i pasażera równiez od strony kierowcy lampka podświetlenia u spodu drzwi. Przy otwarciu drzwi kierowcy i pasażera z tyłu od strony kierowcy nie zapala się oświetlenie całego pojazdu. Przy otwieraniu pozostałych drzwi z drugiej strony pojazdu, oświetlenie w środku zapala się normalnie. Ponadto nie działa oświetlenie w bagażniku. Nie jest to wina żarównki ponieważ była wymieniania. Ponadto jest jakiś problem z kierunkowskazami przy zamykaniu pojazdu z pilota. Raz kierunki migną informując o zamknięciu pojazdu, drugim razem nie. Przy otwieraniu pojazdu kierunki migają każdorazowo. Jaka więc może być przyczyna opisywanych usterek. Od czego należałoby zacząc naprawę ?

Edytowane przez pakuramires

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czego należałoby zacząc naprawę ?
Od przeczytania calych tematow a nie tylko ich naglowkow!!! Nie jestes pierwszy z takimi problemami. Wystarczy poczytac! Rozwiazania sa na forum.

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=822756&postcount=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, to u mnie już chyba poziom led osiągnął masę krytyczną. Nic się nie da już wtyknąć, chyba jeszcze tylko ledy pod lusterkami.

 

Dodałem sobie:

- podświetlenie na nogi (przód i tył)

- podświetlenie klamek (przód i tył)

- czerwone podświetlenie w drzwiach (lampki informujące o otwarciu drzwi)

- czerwone podświetlenie w klapie

- białe podświetlenie w klapie by oświetlić przestrzeń za samochodem

- listwy diodowe w bagażniku pomiędzy plastikiem a materiałem oświetlające bagażnik, podczas gdy zasunięta jest roleta

- światła obrysowe (led)

Oświetlenie komory silnika masz.. ??:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W moim Passacie B5 3G mam problem z oświetleniem wnętrza a mianowicie :

 

1)nie zapala się światło górne we wnętrzu po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka

2)oświetlenie wnętrza, które ma się zapalać tylko przy otwartych drzwiach (odpowiednie ustawienie suwaka na oświetleniu przy podsufitce)pali się cały czas

3)przestał działać dozór wnętrza(nie reagują czujniki ruchu)

4)nie mrugają (jednokrotnie)kierunkowskazy przy zamykaniu auta z pilota

 

Dodam tylko,że wcześniej wszystko działało bez zarzutu

 

Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam z tym dalej robić i gdzie szukać przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

W moim Passacie B5 3G mam problem z oświetleniem wnętrza a mianowicie :

 

1)nie zapala się światło górne we wnętrzu po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka

2)oświetlenie wnętrza, które ma się zapalać tylko przy otwartych drzwiach (odpowiednie ustawienie suwaka na oświetleniu przy podsufitce)pali się cały czas

3)przestał działać dozór wnętrza(nie reagują czujniki ruchu)

4)nie mrugają (jednokrotnie)kierunkowskazy przy zamykaniu auta z pilota

 

Dodam tylko,że wcześniej wszystko działało bez zarzutu

 

Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam z tym dalej robić i gdzie szukać przyczyny

 

Wyjmujesz fotel kierowcy

podnosisz podłogę

suszysz komfort

czyścisz zaśniedziałe styki

lutujesz to, co odpadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Charakterek za szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterek, piękne masz to oswietlenie wnętrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Charakterek, piękne masz to oswietlenie wnętrza

 

Dzięki - jeszcze mi strzeliło coś do łba - na wiosnę to zrealizuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przestał działać dozór wnętrza(nie reagują czujniki ruchu)
Mi czujniki w lampkach tez juz dluzszy czas nie dzialaja. Jedna lampka juz nawet nie swieci - zarowka sprawna. Druga lampka swieci jak sie jej podoba ;). Przycisk deaktywacji dozoru na slupku kierowcy mam podswietlony caly czas, ale nigdy nie udalo mi sie go zmusic do poprawnego dzialania, czyli zeby niereagowal na obecnosc w srodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie dziala mi tylko oswietlenie przy otwieraniu drzwi, lampki po wlaczeniu ich manualnie swieca wiec mam szukac przyczyny w module komfortu czy w plytce z drzwi kierowcy ? Troche wertowalem forum i kiedys wyczytalem ze moze to byc bublowaty lut w drzwiach bo wszystko inne dziala typu brzeczyk swiatel. :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności