Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie ja mam już powoli dość Passata. Z naprawami miałem mniej roboty w lanosie po wypadku niż w niebitym pasku. Nie bity na 100% a gwizda wiatr od drzwi kierowcy silnik zaczyna głośno chodzić, zamek kierowcy miał zimne luty, drogie zawieszenie, i teraz na dodatek padło oświetlenie całej kabiny z wyjątkiem klimatronika i licznika, nie ma w schowku podsufitce nawet w bagarzniku. fak fak fak!!!!!!!!!!!!!!!! Nie mówiąc o zapchanych filtrach uszkodzonych czujnikach silnika wysprzęglik uszkodzony itp. Masakra bo to wszystko w ciągu 5 miesięcy wyszło. A jak go kupiłem to przez 2 miesiące jeździłem i był idealny.

Na razie najbardziej awaryjne auto jakie miałem niestety;/

Że zapytam-co wnosi Twoje narzekanie do tematu?Bo niebardzo wiem...Mogłeś założyć nowy wątek i się wyżalić,a i tak pewnie by był śmietnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam powazna sprawe.sprawa wyglada nastepujaco, mam zalozone 2 alarmy.ten fabryczny w kluczyku nie chce otiwerac ani zamykac drzwi, nie swieci zadna zarowka w srodku pojazdu oraz w drzwiach w progach.Bagaznik sie nie chce otworzyc z pilota ,oraz elektryczne szyby i wlewe paliwa nie działą, co to moze byc?? jeden znajomy powiedział iz jest to bezpiecznik, drugi mowi iz to moduł komfortu.Jutro jade do znajomego elektryka aby to dobaczył.Pomozcie i jezeli to moduł to ile taka naprawa kosztuje.Dodam iz ten 2 alarm otiwera drzwi i zamyka,oraz radio swiatła mijania i clima działa, tylko te osiwetlenie wewnatrz i i to co podałem wyzej.POMOZCIE bo mnie zasmuciła ta sprawa

 

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

 

Zapomniałem dodac mam paasata 3bg po lifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam powazna sprawe.sprawa wyglada nastepujaco, mam zalozone 2 alarmy.ten fabryczny w kluczyku nie chce otiwerac ani zamykac drzwi, nie swieci zadna zarowka w srodku pojazdu oraz w drzwiach w progach.Bagaznik sie nie chce otworzyc z pilota ,oraz elektryczne szyby i wlewe paliwa nie działą, co to moze byc?? jeden znajomy powiedział iz jest to bezpiecznik, drugi mowi iz to moduł komfortu.Jutro jade do znajomego elektryka aby to dobaczył.Pomozcie i jezeli to moduł to ile taka naprawa kosztuje.Dodam iz ten 2 alarm otiwera drzwi i zamyka,oraz radio swiatła mijania i clima działa, tylko te osiwetlenie wewnatrz i i to co podałem wyzej.POMOZCIE bo mnie zasmuciła ta sprawa

 

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

 

Zapomniałem dodac mam paasata 3bg po lifcie

sprawdz bezpieczniki ja jak zrobiłem zwarcie w module komf to mniałem tak samo z tym ze mam bezpiecznik głeboko schowany pod listwa przekazników ze ledwo go widac , umnie to niebieski 15amper szukaj podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po tej wymianie bezpiecznika wszytko gra jak trzeba.Czyli nic nie trzeba grzebac w module komfortu tym pod kieorwca???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I po tej wymianie bezpiecznika wszytko gra jak trzeba.Czyli nic nie trzeba grzebac w module komfortu tym pod kieorwca???

 

Skoro wszystko OK to nic nie ruszaj.No chyba że chcesz dla pewności sprawdzić jak wygląda moduł-czy niema wody pod dywanikiem,wokoło modułu i połączenie przy nim.Ale skoro działa i nic się nie dzieje to nie trzeba.Jeżeli sytuacja się powtórzy to raczej sprawdź,bo to może być powodem palącego się bezpiecznika.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. kierunki "mrugają" tylko z jednej strony - w module komfortu są 2 przekaźniki odpowiedzialne za "mruganie" przy otwieraniu i zamykaniu - prawdopodobnie jeden z nich padł. Zakładam że poza tym kierunki w czasie jazdy i awaryjne działają normalnie - sprawdziłeś?

2. nie świeci się światło w drzwiach kierowcy - mikrostyk uszkodzony lub luty zimne na zamku - mikrostyk nie daje impulsu do komfortu o otwartych drzwiach.

3. Dioda w drzwiach mruga tylko wtedy, gdy wszystkie zamki są sprawne i moduł "widzi" zamknięte drzwi - patrz pkt.2

4. Nie brzęczy - patrz pkt.2 - jak ma brzęczeć skoro moduł nie dostaje sygnału o otwartych drzwiach? - Nie świeci się lampka w drzwiach.

Wszystkie te problemy i opisy usunięcia znajdziesz na tym forum, łącznie z poradnikiem jak rozebrać drzwi.

Jarkow... Punkty 2-4 zrobione, wszystko działa...

Ale nie wiem jak sobie poradzić z punktem 1. Dobrałem się do modułu komfortu, wykładzina była niedaleko modułu mokra, jak i wiązki przewodów, jednak sam moduł był suchutki... na nadruku płytki modułu nie namierzyłem podejrzanych rzeczy (zimnych lutów, śniedzi itp...) nie wiem gdzie są te przekaźniki od "mrugania" o których napisałeś, znalazłem schematy modułu tutaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47465&highlight=o%B6wietlenie+wn%EAtrza&page=8 ale nie łapię się w tym "języku"... jest jakiś sposób by znaleźć przyczynę/rozwiązać ten problem bez wizyty w warsztacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bojownik dzięki za twój opis jak rozwiązałeś problem z komfortem bardzo mi pomógł. Super by było gdyby ktoś fotki zamieszczał tego co naprawiał przy komforcie.

Pzdr Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozecie powiedziec jakich uzyliscie diodek u siebie ?

ja zakupilem rurke 42 mm i 36mm do wnetrza kabiny takiego typu :

http://www.allegro.pl/item995970606_zarowki_diody_6_led_rurka_39mm_zamienn_36_42mm.html

oraz W5W do glowna lampe kolo tej 42mm rurki w podsufitowce tego typu:

http://www.allegro.pl/item991696263_diody_postojowki_w5w_super_moc_4_x_led_kolory.html#gallery

z tym ze te W5W moje maja jeszcze dookola taka oslonke przezroczysta co niby miala rozpraszac swiatlo rowniez na boki.

 

Powiem szczerze ze jestem cholernie niezadowolony z tego poniewaz to praktycznie nie swieci.Doradzcie co wy macie za zarowki

 

dodam ze zalezy mi na bardzo ale to bardzo jasnym bialym swietle (takim zblizonym doo xenonu)

dziekuje za jakakolwiek pomoc

Edytowane przez Dragi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mozecie powiedziec jakich uzyliscie diodek u siebie ?

ja zakupilem rurke 42 mm i 36mm do wnetrza kabiny takiego typu :

http://www.allegro.pl/item995970606_zarowki_diody_6_led_rurka_39mm_zamienn_36_42mm.html

oraz W5W do glowna lampe kolo tej 42mm rurki w podsufitowce tego typu:

http://www.allegro.pl/item991696263_diody_postojowki_w5w_super_moc_4_x_led_kolory.html#gallery

z tym ze te W5W moje maja jeszcze dookola taka oslonke przezroczysta co niby miala rozpraszac swiatlo rowniez na boki.

 

Powiem szczerze ze jestem cholernie niezadowolony z tego poniewaz to praktycznie nie swieci.Doradzcie co wy macie za zarowki

 

dodam ze zalezy mi na bardzo ale to bardzo jasnym bialym swietle (takim zblizonym doo xenonu)

dziekuje za jakakolwiek pomoc

 

Zerknij do wątku kolegi Charakterek-ma świetne podświetlenia całego auta,poza tym super opis ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może być leśli dam w lampce podsufitki żeby swiecila sie po otwarciu drzwi, drzwi mam zamknięte a lampka dalej świeci ale to tylko z przodu bo z tyłu jest ok.

Przy okacji nie świeći żarówka po otwrciu drzwi ta od podswietlania podłoża przy drzwiach kierowcy bo pasażera jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co może być leśli dam w lampce podsufitki żeby swiecila sie po otwarciu drzwi, drzwi mam zamknięte a lampka dalej świeci ale to tylko z przodu bo z tyłu jest ok.

Przy okacji nie świeći żarówka po otwrciu drzwi ta od podswietlania podłoża przy drzwiach kierowcy bo pasażera jest ok ;)

 

Może poprostu jest włączona na stałe :D Co do podświetlania drzwi-sprawdź na początek żarówkę-jest tam W5W bo nie podałeś żadnych konkretów ;) A następnym razem użyj SZUKAJKI,jest w prawym górnym rogu,bo wszystko jest już opisane,włącznie z modułem komfortu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaróweczkę sprawdzałem i jest dobra ;)

A możę być włączona tak? no bo z tyłu działa tak jak powinno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaróweczkę sprawdzałem i jest dobra ;)

A możę być włączona tak? no bo z tyłu działa tak jak powinno ;)

 

Tak,sprawdź...Jeżeli to nie to,będziemy myśleć-bo jak podam Ci wszystkie możliwe powodu to w ogóle nie ruszysz z miejsca-za dużo tego jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, u mnie nie świecą lampki podsufitki - przód, tył, bagażnik oraz lampki pod drzwiami. Za to świeci oświetlenie schowka, kokpitu, działają elektryczne szyby. Co może być przyczyną? Żarówki na bank dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem, u mnie nie świecą lampki podsufitki - przód, tył, bagażnik oraz lampki pod drzwiami. Za to świeci oświetlenie schowka, kokpitu, działają elektryczne szyby. Co może być przyczyną? Żarówki na bank dobre.

 

Moduł komfortu sprawdź,jest pod fotelem kierowcy,przy okazji wszystkie wiązki do niego dochodzące,nawet te kable pod izolacją-przeważnie to jest powodem braku oświetlenia,bo rozumię że bezpiecznik jest OK ;) .Pewnie się już topi ;) Te oświetlenie działąjące,o którym wspomniałeś,jest włączane poprzez włącznik świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra skoro nikt do tej pory nie postarał się o foto story to ja taki skrucik zrobie z mojej akcji.

Powód :

Brak oświetlenia kabiny z wyjątkiem schowka i deski rozdzielczej. bagażnik też ciemny!!

 

Zacząłem od bezpieczników ale te były całe

Później żarówki te też dobre no i nie strzeliło by 20 na raz;]

przyszedł czas na moduł komfortu.

 

I kolejno zdjąłem plastikowy narożnik przy dźwigni otwierania maski jedna śruba i zatrzask na dole

 

następnie podest pod nogę obok sprzęgła jedna śruba i ciągnąć górę do siebie sam zejdzie.

 

Odciągnąłem tylną kanapę aby dostać się do śruby mocującej plastikowy próg

 

Trzeba też ściągnąć kawałek tapicerki obok oparcia z tyłu bo na zatrzask i listewkę obok

która razem z progiem mocowana jest na śrubę.

 

Po tych zabiegach ściągnąłem próg który delikatnie podważałem bo ma co kawałek zatrzaski.

 

Po tym odciągnąłem fotel na max w tył.

 

Odchyliłem dywanik i zobaczyłem to ustrojstwo w czarnej skrzynce i kilka wiązek kabli.

 

Odpiąłem kable i podniosłem wieko skrzynki.

 

Wyciągnąłem cały moduł i wiązki.

 

Są one owinięte taśmą którą rozciełem i były tam małe połączenia zaizolowane taśmami. Te właśnie połączenia korodują i się rozsypują.

 

Na fotce zamieściłem kable odpowiedzialne za oświetlenie jest ich razem 8 spiętych w jedno.

 

Polutowałem aha , pamiętajcie aby odpiąć moduł przed tą czynnością!!

 

sprawdziłem luty w kompie bo łatwo to rozebrać ma 6 zatrzasków i mamy wszystko jak na dłoni ( u mnie nie było zimnych lutów ale warto sprawdzić.

 

Poskładałem i działa eureka

 

Na przyszłość sprawdziłem wszystkie połączenia fabryczne a jest ich trochę. W razie pytań piszcie na PW

 

Pozdro

DSC05016.jpg

Edytowane przez Pasman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra skoro nikt do tej pory nie postarał się o foto story to ja taki skrucik zrobie z mojej akcji.

Powód :

Brak oświetlenia kabiny z wyjątkiem schowka i deski rozdzielczej. bagażnik też ciemny!!

 

Zacząłem od bezpieczników ale te były całe

Później żarówki te też dobre no i nie strzeliło by 20 na raz;]

przyszedł czas na moduł komfortu.

 

I kolejno zdjąłem plastikowy narożnik przy dźwigni otwierania maski jedna śruba i zatrzask na dole

 

następnie podest pod nogę obok sprzęgła jedna śruba i ciągnąć górę do siebie sam zejdzie.

 

Odciągnąłem tylną kanapę aby dostać się do śruby mocującej plastikowy próg

 

Trzeba też ściągnąć kawałek tapicerki obok oparcia z tyłu bo na zatrzask i listewkę obok

która razem z progiem mocowana jest na śrubę.

 

Po tych zabiegach ściągnąłem próg który delikatnie podważałem bo ma co kawałek zatrzaski.

 

Po tym odciągnąłem fotel na max w tył.

 

Odchyliłem dywanik i zobaczyłem to ustrojstwo w czarnej skrzynce i kilka wiązek kabli.

 

Odpiąłem kable i podniosłem wieko skrzynki.

 

Wyciągnąłem cały moduł i wiązki.

 

Są one owinięte taśmą którą rozciełem i były tam małe połączenia zaizolowane taśmami. Te właśnie połączenia korodują i się rozsypują.

 

Na fotce zamieściłem kable odpowiedzialne za oświetlenie jest ich razem 8 spiętych w jedno.

 

Polutowałem aha , pamiętajcie aby odpiąć moduł przed tą czynnością!!

 

sprawdziłem luty w kompie bo łatwo to rozebrać ma 6 zatrzasków i mamy wszystko jak na dłoni ( u mnie nie było zimnych lutów ale warto sprawdzić.

 

Poskładałem i działa eureka

 

Na przyszłość sprawdziłem wszystkie połączenia fabryczne a jest ich trochę. W razie pytań piszcie na PW

 

Pozdro

 

Ale pojechałeś z fotami ;) Ale dobrze że chociaż jedna jest,dawno już mówiłem że w tym miejscu korodują i zawsze to powtarzam.A pytania niestety pojawiają się cały czas,a wystarczy przeczytać od początku.Cieszy mnie fakt że Tobie udało się to ustrojstwo naprawić,oby tak dalej :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie miałem czasu na więcej fotek ;] A elektrykowi zarobić nie dam ;P

Chcesz zrobić dobrze zrób to sam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie miałem czasu na więcej fotek ;] A elektrykowi zarobić nie dam ;P

Chcesz zrobić dobrze zrób to sam!!!

 

Tu masz rację.Jak naprawisz sam to jesteś pewny tego co masz zrobione.A nie że później pojawia się tekst typu "wymieniłem to i tamto" za niezłą sumkę :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pewnie powrócę n-ty raz do problemu, ale mam coś takiego w moim pasku b5 (2001r) -

- otwierając przednie drzwi komputer nie pokazuje mi otwartych drzwi (zapewne styki przy zamku)

- nie pali się oświetlenie wnętrza po otwarciu którychkolwiek drzwi (czy przy niesprawnych przednich kierowcy przenosi się to na resztę?)

- mam oświetlenie w bagażniku

- świecą się lampki na dole drzwi przy ich otwieraniu

- mogę ręcznie zapalić oświetlenie w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności