Skocz do zawartości
imagination68

Serce silnika BMP - AWARIA

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

Napisał mariuszby

Poprostu paska można zalewać tylko vervą na orlenie bo zaczna sie kłopoty bez względu na przebieg.

 

Takie stwierdzenia poprawiają mi nastrój

 

Tak tylko pytanie czemu poprawia ci nastroj ? Bo co ma jakosc paliwa wspolnego z wyzej omawianym tematem ???

 

A tak sie zastanawiam czy ten pan ktory wyzej tak narzeka na passata czy wogole posiada to autoyle negatywnych zali wylał czy czasem nie diluje inną marką i chcą zniechecić potencjalnych nabywców !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko pytanie czemu poprawia ci nastroj

 

Bo lubię rano w pracy poczyta trochę bredni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna nawet uznać ze warto wymieniac ten zabierak za pare złotych co drugi przegląd na przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eszcze jedno, o co chodzi z tym paliwem? Tylko Verva z Orlenu pasuje do tego silnika???

Oj. Chodzi o to, że nowoczesne diesle bezpieczniej jest lać na markowych stacjach. Do tego jeśli ktoś chce mieć czystszy układ wtryskowy i ma auto od nowości to nie zaszkodzi jak będzie lał paliwa uszlachetnione, czyszczące.

 

Obecne autka do nie stare mercedesy, jak się raz wleje syf to można mieć grubaśny problem, a im droższe paliwo, tym powinno być z założenia lepsze. Zwykły ON na Orlenie też podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w aso i pan w serwisie sprawdzil moj silniczek i wyszlo ze mam najnowszą pompe oleju nie na lancuszek tylko na jakies kola zembate nowszej nie ma wiec troche sie uspokoilem rok prod. mojej rakiety to 04.2006 z ciekawosci zapytalem jaki bylby koszt wymiany takiego ukladu lancuszkowego na zebaty koszt okolo 4000 tys

jednoczesnie stwierdzil iz jeszcze nie spotkal sie z taką awaria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za informację. Zabierak mam już w domu - wymiana w przyszłą sobotę. Opiszę wszystko w tym wątku:)

 

Przy okazji, wymieniłem dziś przednie postojówki na diody led - dziecinnie prosta sprawa. Założę nowy temat "Wymiana postojówek w B6", zrobiłem zdjęcia - poczytajcie:)

 

EDIT: Niestety, jestem jeszcze "za nowy", aby otwierać nowe tematy ;(

Podpiąłem się do tematu "Łysego" - "Wymiana postojówek w B6"

 

Pozdrawiam Wszystkich,

G

Edytowane przez Killer71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj nr katalogowy tego zbieraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Numer katalogowy zabieraka to 03G 115 281D.

Koszt zabieraka w ASO - 18 złotych

Wymiana u zaufanego mechanika - 200 zł

Radość z niezatartego silnika i turbiny - bezcenna :)

Pzdr,

G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Numer katalogowy zabieraka to 03G 115 281D.

Koszt zabieraka w ASO - 18 złotych

Wymiana u zaufanego mechanika - 200 zł

Radość z niezatartego silnika i turbiny - bezcenna :)

Pzdr,

G

Czy zabierak występuje tylko w napędzie łańcuszkowym ? Jaki masz symbol silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik BMP, napęd pompy paliwa przez koła zembate i mam zabierak więc występuje on w obu wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zabierak jest w każdej pompie, pompy jedynie różnią się sposobem przenoszenia napędu - koła zębate lub łańcuch, dodatkowo zabierak różni się sposobem "wykonania" - od 01.07.2008 jest zmieniona ostatnia literka w oznaczeniu na D. Jak się domyślam, poprzednie wersje nie są doskonałe. Jeśli się mylę proszę o poprawienie. Zabierak w ASO w Radomiu kosztuje ok.15zł, wymiana ok.280zł. ja mam literkę A w oznaczeniu, więc wymieniam przy najbliższej wymianie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabierak mam już w domu - wymiana w przyszłą sobotę. Opiszę wszystko w tym wątku

 

Będziesz sam wymieniał? Czy warsztat?

Jak sam to może jakąś byś fotorelacje zrobił :luka fajnie by było.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to żeby oprócz zdjęć napisać jaki przebieg ma auto. Zdjęcia obrobionych na okrągło zabieraków są tutaj

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=60383

 

Warto również poczytać sobie tutaj

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40909&highlight=pompa+oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, mam kolege mechanika, zajmuje sie tylko autami VAG, mówi że w 2.0Tdi zaczynają się złe rzeczy dziać po 200tys. ale mówi że miał na warsztacie passka z przebiegiem 275tys. i jego właściciel nie miał z nim żadnego problemu. Wiec sie nie ma czym przejmować, albo kupic 1.9 i wrzucic wirusa a jak co mało to można pogdzebać z osprzetem. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał2008, wymiana w warsztacie - instrukcji więc nie zamieszczę. Zrobię za to fotki zabieraka, który zostanie wymieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tjom

Trochę zrobiłem kilometrów moim B6 więc pochwale się jak to wyglądało u mnie :(silnik BMP, produkcja listopad 2005)

180 000km turbina

220 000km kolo dwumasowe

230 000km wałek rozrządu i popychacze

240 000km pęknięty wał korbowy (skończyło się wymiana silnika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę zrobiłem kilometrów moim B6 więc pochwale się jak to wyglądało u mnie silnik BMP, produkcja listopad 2005)

180 000km turbina

220 000km kolo dwumasowe

230 000km wałek rozrządu i popychacze

240 000km pęknięty wał korbowy (skończyło się wymiana silnika)

Osobiście uważam że to głównie zależy od tego jak autko było traktowane do tych 180 tyś.Bo rozumiem że mniej więcej z takim przebiegiem został zakupiony.To co stało się z tym silnikiem to zaledwie jakaś tam dziesiąta procenta pomykających po świecie Passatów B6 i żaden to wyznacznik awaryjności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej od razu wymienić pompę oleju (np jak u mnie 140tys) i mieć pewność że wszystko jest ok? Ile może kosztować taka wymiana i czy może wystarczy wymienić tylko ten zabierak...

(rozmawiałem z ASO wczoraj i mówili że m.in. "wymienić pompę oleju tak żeby mieć spokój")

 

Widzę że przyczyną wspominanych tu awarii jest nie wymienianie tej właśnie pompy i to przez nią są problemy (urwany wał, turbina, etc)

 

ps. Nie znam się w ogóle na silnikach. Wnioskuję po przeczytaniu kilku tematów na tym forum. Jeśli się mylę proszę o korektę.

Edytowane przez Przemo80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienic pompe paliwa?a co jej do awarii silnika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienic pompe paliwa?a co jej do awarii silnika....

poprawione....of kors pompa oleju (chyba) Na początku wypowiedzi napisałem pompa oleju a potem już sie pomyliłem - sorki - wracajmy do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności