Skocz do zawartości
imagination68

Serce silnika BMP - AWARIA

Rekomendowane odpowiedzi

ale awaria pompy olejowej z tego co czytałem występuje tylko w modelach z silnikiem BKP a ty masz BMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LUCASPOL2000

NIESTETY JA TEŻ MAM PASSATA FAJNY PRAWIE NOWY Z DRÓGIEJ RĘKI .

OD 6 STYCZNIA JEST NA SERWISIE .

PO POWROCIE Z POLSKI DO MADRYTU SIADŁ SILNIK.

AWARIA POMPY OLEJOWEJ SPOWODOWAŁO PĘKNIĘCIE WAŁU.I JESZCZE PARU RZECZY .

CAŁE SZCZĘŚCIE ,ŻE MAM GWARANCJE,BO JAK NIE TO BYM MUSIAŁ PŁACIĆ OK. 4500 EURO .(NOWY SILNIK)

PO ZAMONTOWANIU NOWEGO SILNIKA,OKAZAŁO SIE ,ŻE TURBO TEŻ JEST NIE ZABARDZO.MA ZA DUŻE LUZY . A WIĘC TEŻ MI JE WYMIENILI KOSZT

OK. 1800 EURO (TURBO NOWE).

DOWIEDZIAŁEM SIE,ŻE MARKA VW ZROBIŁ KAMPANIE W KTÓREJ ZMIENIALI POMPY PALIWOWE ,BO PODOBNO MONTOWALI DWA RODZAJE POMP MARKI BOSCH I INNEJ TERAZ NIE PAMIETAM TEJ NAZWY.TO PODOBNO WŁAŚNIE TE CO NIE SĄ BOCHA SZFANKUJĄ.

 

JESCZE JEDNO TA AWARIA MA SWOJĄ NAZWE NAZYWA SIE 13D8 JA NA WASZYM MIEJSCU SIE UPEWNIŁ CZY WASZE SILNIKI SĄ ZDROWE.

 

 

WYSYLAM WAM OPIS TEGO PROBLEMU http://www.areavag.com/foro/showthread.php?t=4496 JEŚLI KTOŚ MA JAKIEŚ PYTANIA TO CHĘTNIE ODPOWIEM.BO MAIL JEST W JEZYKU HISZPAŃSKIM ALE MA ZDJECIA BARDZOWAŻNE.POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bez paniki! :glaszcze

jak ktos kupil auto od konkretnego I wlasciciela , ktory mial zrobiana akcje serwisowa na pompe to nie ma co panikowac. VW jak ma jakas akcje dzwoni do wlasciciela auta i powiadamia o fakcie -usterce do usuniecia. Jak nie moga sie polaczyc to przy nastepnej wizycie w serwisie urzytkownik dostaje info.

Tylko idiota tego nie zrobi , jak wiadomo ze akcja jest za darmo.

Jak nie bylo "dzwonka " i sa porobione wszystkie akcje to nie ma co panikowac !!

Edytowane przez turbojajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma paniki - poczytajcie lepiej forum forda lub francuskich aut to sie wam humor polepszy

 

Szczególnie francuzów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JESCZE JEDNO TA AWARIA MA SWOJĄ NAZWE NAZYWA SIE 13D8

 

A ogarnia ktoś od kiedy (data) trwa ta akcja? Za odpowiedzi z góry dzięki...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakos od razu wykryli , sprawdz w sowojej ks. serwisowej na koncu jakies wpisy, powinny byc jakies numerki, pojedz do salonu i spytaj co to bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ogarnia ktoś od kiedy (data) trwa ta akcja? Za odpowiedzi z góry dzięki...

ID i data akcji na fotce.

Link do strony gdzie możesz sprawdzić czy Twoje autko podlega akcji: http://www.volkswagen.de/vwcms/master_public/virtualmaster/de3/kunden___service/Volkswagen_Service/content_linke_maginalspalte/Rueckrufaktionen.html

Bez tytu?u.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam po kolei tematy na forum.... i włos mi się na głowie jeży, jak pomyślę jaką "puszkę Pandory" zakupiłem. Wadliwe pompy paliwa, zapchane filtry cząstek stałych, pompowtryskiwacze odcinające dopływ paliwa w chwili wyprzedzania... Jeżdżę tym badziewiem od miesiąca i to przeważnie z rodziną (?!?) Wybieram się na wczasy do Chorwacji i chyba zmienię to pseudoauto na coś bardziej normalnego, czym można dojechać do celu bez rozmyślania, w którym momencie mu się coś ubzdura i każe wezwać lawetę… Kupiłem go z silnikiem 2.0 140KM – typ BKP (więc lada chwila wysiądą w nim zębatki od pompy oleju, a może pęknie wał?, a może i to i to?), przebieg 166 tyś km, rok produkcji 2007/05. Gdybym trafił na to forum, odpowiednio wcześniej, omijałbym markę VW Passat szerokim kołem!!! Mądry Polak po szkodzie… Chciałem mieć ładne auto… Ech, szkoda słów… Przed zakupem byłem go sprawdzić w ASO VW i powiedzieli, że samochód jest w perfekcyjnym stanie, zamiast ostrzec co dzieje się z silnikami w tym s***e, ale cóż ta banda złodziei przecież żyje z naszej krwawicy… Sąsiad jest taksówkarzem, posiada 18-to letnie Audi A6, zrobił nim już 680 tyś km i nadal śmiga – i uwaga samochód ten bardzo rzadko widział olej napędowy, jedyne co w nim wymienił to pompa wtryskowa za 3000 zł. Nie chcę nawet myśleć co pierwsze „poleci” w tym moim trzy letnim g****e ;(((

Sześć lat temu kupiłem B5 z silnikiem 2,5 V6 150KM – walnęły oba wałki rozrządu (też wada fabryczna silników) Ściągnąłem wtedy używany silnik z Niemiec, wymieniłem (ogólny koszt 10 tyś złotych!!!) i sprzedałem.

Teraz, znów dałem się nabić w butelkę przez tych „prawie” inżynierów z VW, gdzie „prawie” robi wielką różnicę! Widzę, że tam chyba czas się zatrzymał, a oni cofnęli się w rozwoju.

I ja głupi oddałem swoją salonową Kia Ceed, która przez trzy lata nigdy mnie nie zawiodła w rozliczeniu za to g***o, co dumnie zwie się VW Passat, a takiej Kijance nawet do pięt nie dorasta!

Wygadałem się i trochę mi lżej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że w Twoim aucie nic się nie zepsuło? jak tak to co narzekasz :debil

wg. Twojego toku myślenia lepiej z łóżka nie wychodzić bo i tak się kiedyś umrze :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwis stwierdził że stan jest perfekcyjny i nic się nie dzieje to po co te głupie komentarze? Większość piszących na tym forum to właściciele passat-ów którzy tak na prawdę nie znają historii swojego b6 kupionego w Niemczech po okazyjnej cenie, które było użytkowane przez wielu ludzi w dużej firmie. A później wypisują jaki to niby szrot kupili.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik 2.0 to konstrukcyjny bubel,sam fakt ze powstała mnogość odmian świadczy ze coś tu jest nie halo

To smieszne co piszesz a ile bylo odmian silnikow 1.9 tdi? tez nazwiesz je bublem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym trafił na to forum, odpowiednio wcześniej

 

Też na początku chciałem kupić paska 140 konnego.Po przeglądnięciu ogłoszeń na allegro byłem zaskoczony ilością ofert od prywatnych właścicieli diselków ,pierwszy właściciel,kupiony w salonie , roczniki 2005 , 2006 , przebiegi udokumentowane ok.80 -130tkm a do tego atrakcyjne ceny np rocznik 2006 z tym silnikiem ,nalatane 98tkm ,salon polski,pierwszy właściciel oddawał go z 49000PLN .takich ofert było mnóstwo natomiast na innych markach po pare sztuk i to mnie zastanowiło.Trafiłem na to forum i po lekturze ..... kupiłem benzynę z polskiego salonu z małym przebiegiem .

Wnioski są dwa , silnik 140 konny wytrzymuje ok.150tkm a potem się sypie po kolei wszystko ,a naprawy są kosmicznie drogie.

Kolejny wniosek który mi sie nasówa to podatność silników na jakość paliwa zarówno diesli jak i benzyn.Poprostu paska można zalewać tylko vervą na orlenie bo zaczna sie kłopoty bez względu na przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trafiłem na to forum i po lekturze .....

Wnioski są dwa , silnik 140 konny wytrzymuje ok.150tkm a potem się sypie po kolei wszystko

nasówa

wniosek jest jeden,zapisz się na kurs czytania ze zrozumieniem,nad ortografią również należałoby popracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Szklana:

Na starcie wymieniłem chromowane czujniki parkowania w grillu - standard, wielu też tak miało (dlaczego lecą po 3 latach?).

 

Do Czaja18:

Jakie są polskie ASO, każdy wie... Powiedzieli, że stan perfekcyjny, a w/w czujniki były uszkodzone - to jak oni przeprowadzają ten swój "pełny przegląd" za który zapłaciłem 400 zł? To zwykli partacze! Czy w Twoim samochodzie nie było dotąd żadnej awarii? Widzę, że jeździmy tym samym modelem.

 

A co powiecie o słynnym zabieraku (trzpień sześciokątny), który napędza pompę oleju? Na przeglądzie przecież go nie sprawdzali, a wielu na tym forum remontowało już swoje samochody, bo się obrobił po 100tkm (!!!???!!!) i nie bylo smarowania. Z wierzchu i od spodu może jego stan i jest perfekcyjny, ale co w nim faktycznie siedzi, wie tylko on sam. ASO umie tylko perfekcyjnie kasować.

 

Mariuszby - gratuluję wyboru:)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
To smieszne co piszesz a ile bylo odmian silnikow 1.9 tdi? tez nazwiesz je bublem ???

 

W 3BG 3 odmiany produkowane bez większych zmian przez 4 lata,gdzie AVB to nie mal identyczna jednostka jak AJM/ATJ,zreszta ta jednostke dalej mozna kupic pewnie w jakiejs skodzie z inna moca.

 

Gdzies napisalem ze poprawili mocowania pompowtryskiwaczy,ale jak sie jednak okazuje jest to nie prawda bo tez sie wycieraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprostu paska można zalewać tylko vervą na orlenie bo zaczna sie kłopoty bez względu na przebieg.

 

Takie stwierdzenia poprawiają mi nastrój :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 2.0 BMP 140km 2007 rok i nic się nie dzieje tylko rozrząd wymieniałem.

Nie mogę złego słowa powiedzieć na ten samochód (mam go już niecały rok)

Jak to się mówi lepiej nie chwalić dnia przed zachodem słońca więc wole odpukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś zabierak w pompie oleju? Jak nie wymieniałeś to zrób to przy najbliższej okazji. Tak profilaktycznie, żebys nie musiał potem narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ja już zamówiłem w ASO WV. Nie ma na co czekać. Praktycznie żadne koszta, a zaoszczędzić można kilka tysięcy złotych. Wymieniam w sobotę, w poniedziałek napiszę jak poszło:)

 

Czaja18 - no to mnie pocieszyłeś:) Może faktycznie tylko te z cofniętym licznikiem sprawiają kłopoty?

 

Jeszcze jedno, o co chodzi z tym paliwem? Tylko Verva z Orlenu pasuje do tego silnika??? Od 5ciu lat tankuję się na stacji Lotos i to zwykłe ON bez żadnych ulepszaczy i ani Audi ani Kia nie miały żadych problemów...

Edytowane przez Killer71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pasek jest tankowany na zwykłej, nie firmowej, lokalnej stacji (zniżki za hurt) i nic od 2 lat się nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności