Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Błąd 318 i miganie na panelu od momentu wymiany chłodnicy (nie klimatyzacji) jakiś miesiąc temu. Jak myślicie czy przy wymianie chłodnicy mogli mi coś uszkodzić albo nie dokręcić, co spowodowało ubytek czynnika?

Zastanawiam się czy mogę podjechać z reklamacją do gościa co wymieniał chłodnicę, bo klimę nabijałem latem ubiegłego roku.

A działa ci klima? Pewny jestes, ze czynnik uciekł? A moze jest go za dużo? Bo błąd 318 pojawia się też wtedy, gdy zadziała zawór bezpieczeństwa. Tak jest przeważnie po ładowaniu klimy w krótkim okresie czasu, tzn. miesiąc - dwa - zanim wyrówna się poziom czynnika w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jeśli jest ułamany, zatkaniu przewodu, zawór wtedy też działa i po włączeniu kompresora cały czynnik znika. Odwiedziłbym nabijacza, aby sprawdził ciśnienie an wejściu i wyjściu (na zaworach) i ocenisz w ten sposób drożność i jednocześnie kondycję sprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A działa ci klima? Pewny jestes, ze czynnik uciekł? A moze jest go za dużo? Bo błąd 318 pojawia się też wtedy, gdy zadziała zawór bezpieczeństwa. Tak jest przeważnie po ładowaniu klimy w krótkim okresie czasu, tzn. miesiąc - dwa - zanim wyrówna się poziom czynnika w instalacji.

Trochę za niskie temperatury żeby dobrze sprawdzić klimę. Wczoraj przy 14C na zewnątrz nie wiele dało się zauważyć. Zimą sprawdzałem u kolegi w ogrzewanym garażu i było ok ale to było przed wymianą chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by było za mało czynnika, to sprężarka by ci nie wystartowała. A skoro zaskakuje, to jest odpowiednia ilośc gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę za niskie temperatury żeby dobrze sprawdzić klimę.

Wyjaśnij związek, bo nie rozumiem skoro poniżej 5 stopni ostatnio nie było, więc klima się uruchamia.

A skoro zaskakuje, to jest odpowiednia ilośc gazu.

Skąd to wiesz, ze po wymianie działa?

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sipek - coś tu nie halo z twoimi cytatami :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy cytat przecież nie jest mój. A czy działa to nie wiem - przypuszczam jedynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to możliwe że czujniki są zabrudzone albo mogą nie stykać ??

 

Jak jest bardzo gorąco w samochodzie to przy automatycznym nawiewie intensywnie dmucha na nogi a na gore nic. i trzeba włączyć ręcznie. Jak schłodzi się wnętrze to po włączeniu 'auto' działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę czy może Mi ktoś sprawdzić jak wygląda chwilowe spalanie przy włączonej klimie dodam iż na dworze jest 12C , a przy włączaniu klimy chwilowe spalanie rośnie o 0,1 l/h na wolnych obrotach . Pamiętam że latem spalanie rosło z 0,6 l/h do 1,2l/h .

Czy tak powinno być ?

Czy ma na to wpływ dość niska temperatura (12C ) ?

 

W klimatroniku błędów brak .

Edytowane przez miodzik3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to możliwe że czujniki są zabrudzone albo mogą nie stykać ??

 

Jak jest bardzo gorąco w samochodzie to przy automatycznym nawiewie intensywnie dmucha na nogi a na gore nic. i trzeba włączyć ręcznie. Jak schłodzi się wnętrze to po włączeniu 'auto' działa normalnie.

pewnie klapy się przycinają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę czy może Mi ktoś sprawdzić jak wygląda chwilowe spalanie przy włączonej klimie dodam iż na dworze jest 12C , a przy włączaniu klimy chwilowe spalanie rośnie o 0,1 l/h na wolnych obrotach . Pamiętam że latem spalanie rosło z 0,6 l/h do 1,2l/h .

Czy tak powinno być ?

Czy ma na to wpływ dość niska temperatura (12C ) ?

 

W klimatroniku błędów brak .

Mi z 0,7l wskakuje na 1,1-1,2l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego Jericho , tak też podejrzewałem że jest coś nie tak . Wczoraj byłem u klimatologa , próbował różnych sztuczek ale chwilowe spalanie przy włączonej klimie niewiele sie zmieniało . Badanie temp. w środkowej kratce dało wynik 5,6C przy temp. zew. 12C , twierdzi że wszystko OK ale Ja sam już nie jestem pewien . Generalnie wszystko będzie jasne jak temp.na zew. osiągnie ponad 20C .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apy się przycinają

 

 

no ale kiedy wlacze recznie to dziala wszytsko, potem dam 'auto' i znowu ze srodka nie leci nic i tak mozna przez pare minut sie bawic:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale kiedy wlacze recznie to dziala wszytsko, potem dam 'auto' i znowu ze srodka nie leci nic i tak mozna przez pare minut sie bawic:>
no i po paru minutach jest ok tak i działa wszytko bez względu na jaką temp ustawisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ;)
zrób samodiagnozę a jeśli masz VAG to nastawy podstawowe klap i powinno być ok oczywiście po wykasowaniu błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam VAGa ale dopiero ucze sie jego obslugi, mozesz mi to jakos przyblizyc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki kolego Jericho , tak też podejrzewałem że jest coś nie tak . Wczoraj byłem u klimatologa , próbował różnych sztuczek ale chwilowe spalanie przy włączonej klimie niewiele sie zmieniało . Badanie temp. w środkowej kratce dało wynik 5,6C przy temp. zew. 12C , twierdzi że wszystko OK ale Ja sam już nie jestem pewien . Generalnie wszystko będzie jasne jak temp.na zew. osiągnie ponad 20C .

Niestety ale musze cie zmartwic, bo wczoraj przy zewn temp 16C jak dalem na LO i wlaczalem klime to spalanie z 0.7l roslo na do 0.8 i czasami pokazywalo 0.7l. Dzisiaj przy 20C zachwowanie podobne. Wynik 1.2l mialem przy temp zewn powyzej 20C (nie pamietam ile bylo dokladnie).

Sprezarka sie zalacza u mnie normalnie, bo widze to po obrotach silnika oraz czuc zimne powietrze z kratki. Ostanio schlodzilo mi po kilkunastu minutach do 5-4C, przy zewn, ok 20C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, u mnie na kanale 45 minimalna temp. płynu chłodzącego wynosi 30 st. czy tak powinno być ? Czy temp. wyświetlana jest na innym kanale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności