Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jericho napisał:

"Jesli masz klimatronik to na forum znajdziesz moja porade jak mniej wiecej sprawdzic wydajnosc ukladu ogrzewania."

 

Odnalazłem ten temat i zrobiłem wszystko jak sugerowałeś. Na kanale 08 (wskazanie temp. w kratce) miałem wartość 47,5*C . Zdecydowanie za daleko od wartości 90*C, prawda ?

Zastanawiam się co jeszcze można zrobić-po płukaniu nagrzewnicy...termostat ?

 

My tu gadu a zima idzie...brrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się co jeszcze można zrobić-po płukaniu nagrzewnicy...termostat ?
Zczytac temp VAGiem. Jak za niska to bym wynmienil termostat, ktory w porownaniu do Opla Vectry B jest tani - 30 vs. 120zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zczytac temp VAGiem. Jak za niska to bym wynmienil termostat, ktory w porownaniu do Opla Vectry B jest tani - 30 vs. 120zl :)

 

 

Chodzi o zczytanie temp. czego ? Silnika, płynu... pytam bo sprawa wygląda tak że kupiłbym sobie VAG-COM'a (apropo : Po przeczytaniu 32z48 podstronek na forum dalej nie wiem który VAG z najtańszych będzie odpowiedni do mojego auta) ale nie mam opcji ponieważ padło mi LCD w laptopie i nie naprawię tego zbyt szybko. Chcę abyś mi napisał co dokładnie mam zbadać VAG'iem ponieważ postaram się zagadać tu na forum z kimś z Gorzowa kto będzie tak dobry i pozwoli mi na zczytanie (udostępni VAG'a) potrzebnych wartości.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez hremik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam maly problem:

-nawiew na szybe ok

-w desce ok

-na bardzo slaby

-na nogi z tylu wogole

 

Czy jak odlacze i zaslepie kanaly do pgrzewanie podnorza tylnego to bedzie git, czy raczej cos sie nie otwiera jak powinno?

Dodam ze problem mam w dieslu, zas w benzynie jest ok tak jak powinno.

Czy diesel tak ma? Z tego co widzialem to ta sama instalacja nawiewu co w benzynie.

 

---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

 

a i jeszcze pytanko o czujnie w podsufitce/lampce, robilem podswietlenie tego otworu i tam nie mam czujnika ani w 1.8t ani w 1.9tdi hmmmm.... taka wersja czy taki brak bo ktos dlubal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o zczytanie temp. czego ? Silnika, płynu... pytam bo sprawa wygląda tak że kupiłbym sobie VAG-COM'a (apropo : Po przeczytaniu 32z48 podstronek na forum dalej nie wiem który VAG z najtańszych będzie odpowiedni do mojego auta) ale nie mam opcji ponieważ padło mi LCD w laptopie i nie naprawię tego zbyt szybko. Chcę abyś mi napisał co dokładnie mam zbadać VAG'iem ponieważ postaram się zagadać tu na forum z kimś z Gorzowa kto będzie tak dobry i pozwoli mi na zczytanie (udostępni VAG'a) potrzebnych wartości.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Temp silnika w grupie chyba 01 i 17 instruments - czujnik G6/62. Odsylam do lektury na forum. W necie znajdziesz tez tablice do VAGa. Co do fejsu, ja kupywalem od forumowicza Yassek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam,że trochę nie na temat.....

Mam taki problem-niechcący uszkodziłem mechanicznie wyświetlacz od klimatronika.W miejscu gdzie jest uszkodzony nie wyświetla mi temp. zewnętrznej , piktogramu ogrzewania na przednią szybę oraz"OFF".Błędów w VAG-u nie pokazuje .Wszystko działa.

Chcę kupić na allegro uzywany,ale nie wiem,czy oznaczenia fabryczne

3B1907044 A mają duże znaczenie.Konkretnie chodzi o końcową literę A.Czy ma to znaczenie ?.W sumie chodzi tylko o wymianę płytki z wyświetlaczem, nie całego sterownika.Czy po wymianie wszystko bez problemu zadziała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Czy jezeli macie sile na minimum i np. nawiew na szybe, to po wcisnieciu np.dodatkowo nawiewu na nogi sila automatycznie wzrasta?

I analogicznie jak sie cos wylaczy czy sila sie zmniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak że jak mam włączone nogi i szyba, to po wyłączeniu nogi, szyba wzrasta, a jak jest odwrotnie to nie wiem, musze sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko:

Czy jezeli macie sile na minimum i np. nawiew na szybe, to po wcisnieciu np.dodatkowo nawiewu na nogi sila automatycznie wzrasta?

I analogicznie jak sie cos wylaczy czy sila sie zmniejsza?

Climatronic w trybie AUTO sam sobie steruje wtedy siłą nawiewu.Zależne to jest także od ustawionej temperatury.Zawsze możesz zwiększyć nawiew-wyłączy sie tryb AUTO ale klima nadal bedzie pracowała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po wymianie wszystko bez problemu zadziała
Teoretycznie tak. Nikt tego pewnie jeszcze nie robil wiec bedziesz musial zaryzykowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Climatronic w trybie AUTO sam sobie steruje wtedy siłą nawiewu.Zależne to jest także od ustawionej temperatury.Zawsze możesz zwiększyć nawiew-wyłączy sie tryb AUTO ale klima nadal bedzie pracowała :)

nie nie, mi chodzi o trym econ (sory-zapomnialem dodac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nie, mi chodzi o trym econ (sory-zapomnialem dodac)

 

Tylko w AUTO sam się climatronic ustawia...Czyli-jak masz nawiew np.na szyby i włączysz dodatkowo na nogi lub inne to zmniejszy się automatycznie strumień powietrza.Przy ECON klima jest wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy ECON klima jest wyłączona.
no chyba nie do końca tak jest ... przy Econ wyłączona jest sprężarka, chłodniejsze powietrze jest zaciągane z zewnątrz, a klapy chodzą tak jak w trybie auto.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chyba nie do końca tak jest ... przy Econ wyłączona jest sprężarka, chłodniejsze powietrze jest zaciągane z zewnątrz, a klapy chodzą tak jak w trybie auto.

pozdrawiam

 

No tak,spreżarka :-D Idę się napiuć kawy :)

 

Climatronic silniczkami z klap i tak steruje...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pisałem że miałem takie błędy:

313 02

4F9 02

31d 02

119 02

 

Pojechałem dzis do serwisu i sprawdził o co chodzi.

 

Nie sprawdził nic kompem po prostu odkrecił pod maska coś wyjął cos na ktorym było pełno opiłkow metalu i powiedział ze sprezarka do wymiany.

Mozliwe to ?

Koszt to ok. 1500 zł z robocizna i kupnem przez nich nowej.

Dobra cena czy niebardzo ?

Nie wiem co o tym myslec :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawno pisałem że miałem takie błędy:

313 02

4F9 02

31d 02

119 02

 

Pojechałem dzis do serwisu i sprawdził o co chodzi.

 

Nie sprawdził nic kompem po prostu odkrecił pod maska coś wyjął cos na ktorym było pełno opiłkow metalu i powiedział ze sprezarka do wymiany.

Mozliwe to ?

Koszt to ok. 1500 zł z robocizna i kupnem przez nich nowej.

Dobra cena czy niebardzo ?

Nie wiem co o tym myslec :-(

4F9 - zużyte szczotki wentylatora dmuchawy

313 - czujnik przepływu świerzego powietrza

0119 - Sensor prędkości pojazdu – brak sygnału (G68)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak

czyli sprezarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0119 - Sensor prędkości pojazdu – brak sygnału (G68)

31d - Czujnik promieniowania słonecznego - G107 (środkowy nawiew - kokpit)

313 - Czujnik temperatury w kanale świeżego powietrza – G89

4F9 - Dmuchawa świeżego powietrza V2 lub komputer J126 ster dmuchawą świeżego powietrza

nie widać związku ze sprężarką. Podjedź do innego mechaniora.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak,spreżarka :-D Idę się napiuć kawy :)

 

Climatronic silniczkami z klap i tak steruje...

 

Pozdrawiam

albo np mam takie akcje ze jest econ a auto po odpaleniu sobie prycha jak by sie wlasnie betoniarka wlaczyla...ale tak nie jest...sprawdze jeszcze pod maska co to sie po odpaleniu zalacza, ale brzmi wlasnie jak sprezarka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności