Skocz do zawartości
aparts

buczenie w przednim kole przy skręcie

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się zabrać za wymiane tego oleju :) FUCHS'a zaleję i będzie dobrze chyba? znacznie tańszy niż ori a właściwości te same.

 

Zobaczymy czy będzie cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

po wymianie oleju w skrzyni biegów rzeczywiście buczenie ucichło, wszystko jest OK!

Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie jestem.

Mam na liczniku 95tyś. i buczy. Który to raz? trzeci czy czwarty... Trzeba znowy zakupić olej i wymienić. Ciekawy jestem jak długo skrzynia to jeszcze wytrzyma.... Widzę na moim przykładzie, że wymiana oleju w skrzyni co 2 lata, a w silniku co rok. Średnie przebiegi roczne to ok 17-19 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponownie jestem.

Mam na liczniku 95tyś. i buczy. Który to raz? trzeci czy czwarty... Trzeba znowy zakupić olej i wymienić. Ciekawy jestem jak długo skrzynia to jeszcze wytrzyma.... Widzę na moim przykładzie, że wymiana oleju w skrzyni co 2 lata, a w silniku co rok. Średnie przebiegi roczne to ok 17-19 tyś.

 

Sprawdź poduszki pod silnikiem, ja gdy wymieniałem olej to też powiedziałem mechanikowi aby sprawdził poduszki, co się okazało że jedna byłą kompletnie do d*****.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne objawy, czyli:

1. buczenie tylko w prawym kole,

2. tylko przy skręcie w lewo,

3. buczenie występuje przy skręcie o kącie około 90 stopni (na łagodniejszych łukach cisza)

4. na postoju brak uciążliwego dźwięku

jednak...

5. na zimnym silniku dźwięki są również

i co najciekawsze...

6. przy skręcie w lewo bez obciążenia (na biegu jałowym) jest buczenie, i stąd moje pytanie czy pomimo tego, iż na rozłączonej skrzyni dźwięki są nadal, obstawiacie olej w skrzyni?

7. niedawno zauważyłem, że przy podjedzie np. pod niewysoki krawężnik jest również niepokojący dźwięk z prawej strony...

podobna sytuacja jest w przypadku najechaniu na dziurę.

czyli ruch koła góra - dół oraz skręt powodują dziwny odgłos z prawej strony...

zakładam również, że w moim przypadku mogą się "nakładać" na siebie dwie awarie, ponieważ z tego co widzę to takich objawów jak ja opisuję w pkt. 7. jeszcze nikt nie miał...

Proszę o opinię w szczególności osoby, którym pomogła wymiana oleju, gdyż zastanawia mnie czy też mieli objawy z punktu 6.

Edytowane przez tomek.90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przegub sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub dawałby o sobie znać nawet na postoju, u mnie buczy tylko podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegub dawałby o sobie znać nawet na postoju
Wyjaśnij proszę jak przegub daje się we znaki na postoju? U mnie był taki objaw i tylko podczas ruchu skręconych kół dawał znać o sobie. Po zmianie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało, ale każdy może się mylić. W takim razie bardzo prawdopodobne, że może być to przegub, tym bardziej, iż na biegu jałowym buczenie występuje, więc raczej problem skrzyni wyeliminowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość majkel1234

Witam, w moim samochodzie również tak buczy przy skrętach w lewo i w prawo przy niskich prędkościach. Mechanicy VW powiedzieli ze to tak jest, taki urok Passata nic nie da się z tym zrobic. Co o tym sądzicie?

Dodam jeszcze że auto ma przejechane tylko 60tys

Edytowane przez majkel1234
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wymienilem olej w skrzyni tak jak radziliscie.

buczenie ustalo

zalalem Fuchs'a

Dzięki!

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

wymienilem olej w skrzyni tak jak radziliscie.

buczenie ustalo

zalalem Fuchs'a

Dzięki!

Pzdr

 

 

U mnie również wymiana oleju w skrzyni i buczenie ustało...:hurra

 

:brawo za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę się zabrać za wymiane tego oleju :) FUCHS'a zaleję i będzie dobrze chyba? znacznie tańszy niż ori a właściwości te same.

 

Zobaczymy czy będzie cisza :)

 

Filip, podeślij mi na PW, albo napisz w wątku dane tego oleju FUCHS, bo ja też już od dawna się za wymianę biorę i mi tak schodzi, a jak taniej można niż na oryginale i co najważniejsze działa, to po co przepłacać.

Aha i jeszcze jedno. Potwierdźcie mi lub wyprowadźcie z błędu. Oleju do skrzyni wchodzi 2,5 litra podobno, tak???

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz PW poszło

wchodzi chyba 2,3L także 3L trzeba kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie buczy już od dawna, więc nie ma na co dłużej czekać. Zamówione 3 litry Fuchs'a do przekładni (dzięki Filip :) ) i jak tylko dotrze, to wymieniam i napiszę czy u mnie też pomogło, tak jak u innych.

Pozdrawiam.

 

EDIT:

Olej wymieniony i... cisza przy skręcie :D

Zalałem polecanym przez was FUCHS'em TITAN SINTOFLUID SAE 75W.

Trzy litrowe butelki (weszło 2,3 l.) + robocizna = 140 zł.

Dzięki i pozdrawiam :)

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam Passata Variant 2,0 TDI 140 km ze skrzynia DSG - przepieg teraz 225 t.km. Od jakiegos tygodnia pojawilo sie z przodu jednostajne buczenie (nie chrobotanie).

Buczenie pojawia sie od mniej wiecej 40-50 km/h i stopniowo sie nasila - jest coraz bardziej basowe i glosniejsze. OK 100 km/h robi sie troche ciszej, ale powyzej 120-130 km/h jest znowu glone.

Buczenie jest jednostajne, bez wibracji i zmienia sie jedynie delikatnie podczas odciazania jednego czy drugiego kola (jazda slalomem). Skrzynia pracuje bez zarzutu - plynnie zmienia biegi i nie wariuje w zaden sposob.

Probowalem "toczyc" auto z wylaczonym silnikiem i pozycja N - buczenie nie ustaje. Olej w skrzyni byl wymieniany w ASO jakies 40 t.km temu, czyli do wymiany jest jeszcze ok 20 t.km. Czy moze ktos przypuszcza w czym moze byc problem:

1. Zbyt mala ilosc oleju w skrzyni

2. Lozyska kol (piasty)

3. ... ??

Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu stawiałbym na łożysko koła, ale tak naprawdę ciężko czasem trafić z diagnozą przez internet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

piasta po stronie przeciwnej od kierunku skrętu, gdy buczy głośniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie powod był banalny, miałem straszna rozbieżność przednich kół, po ustawieniu cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem lozysko - zero efektu - jutro zmienie drugie.

Bylem w servisie VW - pojezdzili autem...: albo lozysko, albo poloski (przeguby) albo lozyska wewnetrzne od polosiek, albo dyferencjal w skrzyni. sugerowali zostawienie auta w serwisie na dokladne sprawdzenie (koszt ok 200-250 eur) ale bez gwarancji ze znajda usterke. wW najgorszym wypadku musialbym wymieniac wszystko po kolei. Usterke "samej" skrzyni wykluczyli.

Wymienial ktos z Was te wewnetrzne lozyska od polosiek (sa chyba w skrzyni) albo dyferencjal (mechanizm roznicowy) ??

Jest to w ogole oplacalne, albo lepiej kupic gdzies uzywana cala skrzynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności