Skocz do zawartości
aparts

buczenie w przednim kole przy skręcie

Rekomendowane odpowiedzi

MarioMC, masz rację. Jeśli już szef serwisu Cię prosi, żebyś przestał pisać w necie o swoim przypadku, to znaczy, że VW monitoruje sieć i to widzi. Widzi też, że problem się rozlewa i jak piszesz, pewnie tego pęka się najbardziej. Będę działał dalej, tym bardziej, że buczenie słychać. Przykre jest to, że za wszelką cenę próbują odepchnąć problem od siebie. Sprzedali w styczniu 2013 ponad 500 Passatów B7, więc rocznie wpuszczają tego na polski rynek ponad 5000 sztuk i przy tej skali totalnie leją na klienta, bo liczy się tylko zysk ze sprzedaży. Zgłoszę to w innym ASO, a jak tam też zleją temat, piszę do VW Polska. Podobnie jak Ty nie wiem, czemu mam jeździć z buczącym autem za ponad 100.000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do wymiany przgubu to jakiej firmy zamiennik polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pany...

 

Ja mam pytanko co to za objaw ktory zawsze sie pojawiał jak szybko autem jezdziłem...tzn gaz z 1wszego biegu,2,3.4..hamulec i znnowu gaz...to słysze w lewym przednim kole takie szuranie...obcieranie o cos...jak jezdze spokojnie to tego wogole nie słysze...co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jezdzilem pół roku z tym cholernym buczeniem aż w końcu dzisiaj sie zebralem i wymienilem olej w skrzyni, zaznaczajac że każdy mechanik nie wierzył w to co przeczytalem w tym wątku i...... jak ręką odjął:) dziekuje autorowi wątku bo naprawde sprawa byla wkurzająca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tez mam takie buczenie. Martwi mnie jeszcze ze sama skrzynia pracuje dosc glosno. Po Waszych postach planuje wymiane oleju, ale moze ktos wie czy praca skrzyni przycichnie? Skrzynia JLU 6 biegow.

Edytowane przez blist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki wlałeś olej ?

 

kupiłem oryginał w serwisie VW za 101zł za litr. Gość sprawdzał po Vin-ie jaki powinien być wlany (uzależnione od modelu skrzyni). Zalałem o symbolu G 052 171 A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo Panowie... Buczy przy skręcie w lewo bez względu na to z jaką prędkością jadę. Prosto i w prawo cisza... Dzięki za ciekawą lekturę i wyczerpujące info w tym wątku. Po weekendzie kupuje olej do skrzyni i wymieniam. Zobaczymy czy pomoże.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek31

mam problem mialem wymieniony przegub prawy a w lewym obudowe przegubu i od nie dawna mam dzwiek turkot przy skrecie w lewo ale dopiero przy wiekszej predkosci i nie wiem co to jest bo mechanicy maja rozne teorie pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wizę, że w tym wątku już jakiś czas cisza ale się podepnę... Mam paska z 2009 roku 2.0 tdi 170 km 6 biegowa skrzynia manualna z przebiegiem 125.000km i wszystko wskazuje, że będę musiał wymienić olej w skrzyni. Z początku myślałem że to opona, opony mam nowe tego roku ale dla pewności wyważyłem wszystkie i przełożyłem tył na przód (przecież wszystkie nie mogą być złe) - problem nie ustał.

U mnie słyszalne dla ucha objawy pojawiają się przy skręcie w lewo przy prędkości od ok. 60 km/h natomiast przy jeździe prosto i skręcie w prawo cisza! Zauważyłem że nie ma różnicy czy jadę na biegu czy na luzie rozpędzonym autem w lewo na łuku i tylko to mi trochę nie pasuje.

Jeżeli jeszcze ktoś tu zagląda to dajcie znać czy w waszych przypadkach objawy pojawiały się też przy jeździe na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam to buczenie tylko przy skrecie w lewo, ale slysze je jak wchodze w krzyzowke o 90stopni, bedzie to przegub do wymiany czy cos z tym olejem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ze skrzynią raczej.

Jeśli na luzie/sprzęgle nie buczy, a na lekkim przyspieszeniu buczy - to skrzynia.

Ja już z 5 raz chyba będę ten olej wymieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GARBIK7

Witam wszystkich forumowiczow, dawno nikt tu nie zagladal ale moze ktos pomoze.

W moim pasku mam podobny problem jak koledzy. Przytocze: podczas skretu w lewo lub w prawo dochodza dziwne dzwieki buczenie z przodu. Dzieje sie to tylko podczas skretu na biegu. Na biegu jalowym lub z wcisnietym sprzeglem jest cisza. Rowniez nic nie slychac jesli samochod jest zimny. Nic jeszcze z tym nie robilem. Na postoju podczas skrecania do oporu nie dochodza zadne dzwieki, jest wszystko OK. Prosze o jakas rade, czy wymiana oleju w skrzyni pomoze??

Z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ryk

Witam szanownych kolegów, mam problem w moim pasacie b7 z 2011 r 1.8 tsi. Problem dotyczy stukania w prawym kole przy skręcie w lewo. Czasem stukanie występuje podczas jazdy na wprost. Stukania są rytmiczne. Pierwszy raz pojawił mi się problem po zmianie opon z letnich na zimowe. Aktualnie zmieniłem zimowe 16 na letnie 17 i problem się nasilił. Jestem po wymianie półosi oraz piasty z łożyskiem. Trochę kasy już wydałem dlatego zwracam się o pomoc do was. Będę wdzięczny za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie to buczenie dopadło, czyli rozumiem że pozostaje mi wymiana oleju i czekać aż rozpadnie mi sie mechanizm różnicowy... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 4 ty raz będę wymieniał i jak dotąd się nie rozpadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem co teraz bo chcialem zrobic sobie chip na 200KM i sie teraz zastanawiam czy jest sens, bo teraz boje się że zaraz w trasie będe musiał zbierać z asfaltu trybiki do worka :P

 

Ech jak ładne i wygodne auto tak teraz dba o to żebym osiwiał ( choć i tak nie grzesze ilością włosów na głowie :D )

Edytowane przez roberto190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3 litry oleju a tu się okazało że to łożysko :) z dwojga złego pewnie dobrze że to nie skrzynia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Witam wszystkich forumowiczow, dawno nikt tu nie zagladal ale moze ktos pomoze.

W moim pasku mam podobny problem jak koledzy. Przytocze: podczas skretu w lewo lub w prawo dochodza dziwne dzwieki buczenie z przodu. Dzieje sie to tylko podczas skretu na biegu. Na biegu jalowym lub z wcisnietym sprzeglem jest cisza. Rowniez nic nie slychac jesli samochod jest zimny. Nic jeszcze z tym nie robilem. Na postoju podczas skrecania do oporu nie dochodza zadne dzwieki, jest wszystko OK. Prosze o jakas rade, czy wymiana oleju w skrzyni pomoze??

Z gory wielkie dzieki

 

Mam identyczny problem ze swoim passatem, na zimnym silniku nic nie słychać przy skrętach, buczenie słychać dopiero gdy silnik jest rozgrzany, dodam tylko że buczenie słychać tylko przy ruszaniu na skręconych kołach, w miejscu nic, i przy wjeżdzaniu w zakręt z prędnością np 15 - 20 km też nic nie słychać.. Panowie jak myślicie czy to jest wina oleju w skrzyni, czy może coś innego ??

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności