Skocz do zawartości
KrisT

[B5] Oil catch tank, OCT , przeróbka odmy w PD (DIY)

Rekomendowane odpowiedzi

mi wzięło oleju z górnej granicy do dolnej granicy miarki - jak dolałem to właśnie chyba z 200-300 nie wiem, kurde nie sugerowałem się ile wlewam, a jaki jest stan na bagnecie...

 

mam kata i go nie wywalam, jak w borze wywaliłem to spaliny zaczęły strasznie śmierdzieć, a mocy nie czułem więcej, więc po co ? chyba, że otworzyć, wyczyścić i zespawać na nowo - to tak :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co myślicie o rozwiązaniu podobnym jak w audi a6 c4? Tam odma wchodzi do takiego separatora z którego powietrze ide do dolotu a olej do korka spustowego oleju. Dałoby się to zaadaptowac do passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W peugeocie mi16 było tak że był 3nik z filtrem odmy, z niego jedno ramie szło do dolotu, a drugie szło do miski... ale że był za mały separator.. i tak 80% oleju szło z powrotem w dolot...

 

no i kwestia dorobienia króćca w misce... na spływ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba, że otworzyć, wyczyścić i zespawać na nowo - to tak :-)

wydaje mi się że nie ma sensu rozcinać a jedynie ściągnąć i potraktować sprężonym powietrzem. to w zupełności wystarcza.

P.S. nie polecam się w to bawić w niedzielnym stroju kościółkowym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odma.jpg

witam

mam pytanko bo miotają mną wątpliwości wydaje mi się że podłączenie powinno być odwrotne niż na foto, czyli rura 1 do odmy rura 2 do dolotu turbo w układzie jak opisuje rura 1 wyciąga syf który wpada na dół separatora a odessane zostaje "świeże" powietrze rurą 2 widziałem że wszyscy montują odwrotnie......czy mógłby ktoś mi wyjaśnić czy moje rozumowanie jest poprawne czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurka nr 2 celowo nie jest zamontowana centralnie tylko bokiem, żeby wlatujące powietrze tworzyło zawirowanie w skutek którego drobinki oleju osadzają się na ściankach i spływają na dół, wylot rurką nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurka nr 2 celowo nie jest zamontowana centralnie tylko bokiem, żeby wlatujące powietrze tworzyło zawirowanie w skutek którego drobinki oleju osadzają się na ściankach i spływają na dół, wylot rurką nr 1.

no coś jest w tym co piszesz...... choć moim zdaniem instalując po mojemu także byłoby dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj coś napadło i zmontowałem coś takiego:

DSC_0321.jpg

Działa to mniej więcej tak: przekroj.jpg

 

Chcę to zamontować bezpośrednio na rurce odmy. Wysokość tego to około 15 cm więc powinno wejść bez problemu.

Jutro przymiarka.

Jeszcze malowanie zrobię na czarno....

Wykonane z łusek przeciwlotniczych. :D

Edytowane przez cypber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie dzisiaj coś napadło i zmontowałem coś takiego

Że tak grzecznie spytam, a jak zamierzasz opróżniać z tego czegoś melasę? :zeco

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Że tak grzecznie spytam, a jak zamierzasz opróżniać z tego czegoś melasę? :zeco

Pozdro.

 

Ponieważ to prototyp, dzisiaj będzie wersja 2.0 :)

Po południu będę robił modyfikację i zrobię foto.

 

Ponieważ zrobiłem moda juz zrobionego OCT, to będzie to wersja 1.5

Wygląda tak: DSC_0322.jpg

Zamontowałem w samochodzie. W przyszłym tygodniu zdam relację jak się spisuje.

 

EDIT (23.09.2013):

Po 10 dniach i około 1000 kilometrach mogę śmiało powiedzieć, że OCT spisuje się jak trzeba. Sprawdziłem rurkę na dole - czyściutka. Góra - ochlapana. odkręciłem zaworek i oczywiście trochę oleju poleciało. Przed zimą wymontuję i wyczyszczę. Taka profilaktyka. Sprawdzę też ile się tego nazbierało.

Edytowane przez cypber
dodano foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Również dodam swoje trzy grosze z racji tego że wątek ciekawy. Wykorzystałem typowy filtr do kompresora G1/2", jednakże modyfikując wkład który składa się z dwóch sit o różnej gradacji otworów. Szklanka jest wykonana z poliwęglanu i jest demontowana wraz z jej metalową osłoną. Filtr posiada półautomatyczny gwintowany 1/8" spust, który póki co zaślepiłem. Jako uchwyt filtra wystrugałem adaptację którą przymocowałem do kolektora dolotowego w którym fabryka sprytnie zostawiła gwintowane ucho.

Liznąwszy trochę tematu na forum Octavia, co dzieje się z OCT w zimie myślę zdemontować go w tym okresie.

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25355&postdays=0&postorder=asc&highlight=odma&start=0

6.JPG

1.jpg

2.JPG

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patent z Castoramą mi sie podoba :) tyle że wielkie koromysło :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy odświeżę temat. Zamontowałem u siebie OCT z czystej ciekawości i ku mojemu zdumieniu auto przestało dymić przy gwałtownym przyspieszaniu, dodatkowo zaślepiłem EGR. Zrobiłem to z pustego kanistra po płynie do spryskiwaczy wlot z odmy przez korek a wylot na połowie wysokości zbiornika i pary idą pod auto, wcześniej chciałem zrobić "po bożemu" czyli obieg zamknięty ale nie było szczelnie. Przejechałem tak już ok 1000 km i na dnie zbiornika jest mgiełka olejowa, czyli jest efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wywalenia odmy pod auto lub do butelki i tu pytanie... nie chce zaślepiać ori przewodu dolotowego tego od filtra powietrza do turbo tylko zastąpić go sylikonowym wężem. Czy ktoś może podać jakie dane tego węża mają być (może ktoś tak robił) chodzi i o kąt tej zawiniętej części - 135 ..?? i jaka długość i średnica przy filtrze powietrza i jaka przy turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadzilem korek po winie :) pasował idealnie

Kojarzę ze Daron dorabiał u siebie taka rurę o ktorej piszesz tylko on pasował pod GtB 22 ale mozesz podpytac

Jak będziesz puszczał luźno węża od odmy to daleko i głęboko by opary nie smierdzialy jak staniesz na światłach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez puściłem wąż pod auto i zatkałem dziurę korkiem od wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie :P , wężyk pod auto i mam spokój i czysty dolot :)

Co do smrodu spalin to nigdy nic nie poczułem a jeżdżę już tak ponad rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nie waz od pralki pod auto, zaslepka z plastikowego kapturka, co siedzi w nakretce od rozpuszczalnika - taki patent :) po ciemku widac dymek lekki, ale spalin nigdy nie czulem, na patencie jezdze rok czy nawet dwa, nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem OCT według pomysłu z forum skody

Obraz 002.jpg

Filtr wody 5" dwa króćce 25mm i węże silikonowe 22mm

Obraz 005.jpg

Obraz 004.jpg

Obraz 003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, można i tak, ja jednak chciałbym uzyskać taki efekt:

p1010627j.jpg

Czyli nie zaślepiać ori przewodu ssącego tylko zastąpić go takim sylikonem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności