Skocz do zawartości
hotair

słabe światła+nowa solucja na przekażniki

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz jeszcze zrobić szybki test.

W nocy włącz sobie drogowe (długie) i dociągnij manetkę jeszcze do siebie. Jak na dociągniętej bedzie różnica w świeceniu to przekaźniki się raczej kłaniają... Zresztą przełacznik zespolony i sam włącznik świateł nie dostaje tak po d***e jak są przekaźniki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.Mysle ze rozbiore reflektory wyczyszcze klosze od wewnatrz, odbłysniki do galwanizerii, zarowki Hella i powinno byc ok.zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za info.Mysle ze rozbiore reflektory wyczyszcze klosze od wewnatrz, odbłysniki do galwanizerii, zarowki Hella i powinno byc ok.zobaczymy

Co do żarówek polecam OSRAM NIGHT BREAKER.... Może trochę drogawe, ale jak dla mnie REWELACJA!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie b5 zaczynamy od wymiany na porządne reflektory, ewentulanie gdy posiadamy oryginalne reflektory hella, oddajemy je do regeneracji. Montaż przekaźnika bądź (o zgrozo) 100W żarówki w zniszczonym reflektorze nie ma kompletnie sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale b5 to jest juz z innej bajki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za odgrzewanie tematu, ale niektórzy dopiero teraz biorą się za słabe światła więc im się to przyda. W tych schematach jest oczywiście wszystko ładnie, pięknie i ja mimo że w elektryce jestem noga to sobie bym z tym poradził. Jednak mam problem już na samym początku. Trzeba przeciąć kabelek żółty i biały, ktore poza kolorem wyróżniają się grubszym przekrojem. Problem jednak w tym że ja tego żółtego kabelka nie mam :confused: biały od biedy jest, ale to ani czysta biel ani też jakoś wyrażnie grubszy przewód. Okablowanie i całą instalacje mam fabryczną, nic nie grzebane. Od biedy znalazłbym kolor żółty, ale to na kabelku białym z żółtym paskiem lub zielonym z żółtym paskiem :/ Ja z elektryki i kolorów kabelków nic nie kumam :wstyd:

Jak to rozszyfrować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jednak w tym że ja tego żółtego kabelka nie mam

A napisz gdzie szukałeś tych kabli. Pozostaje szukać żarówką lub multimetrem.....

Choć może jednak w B$ coś tam pozmieniali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem przy przełączniku zespolonym. Dochodzi do niego wpinana kostka z kablami, jest ich cos około 10-ciu, nie liczyłem dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam chciałeś przekaźniki wstawić?

Zdemontuj plastik ,tenna samym dole pod kierownicą i tam szukaj tych kabli, ja tam właśnie założyłem przekaźniki, plus (z akumulatora) wziąłem z jakiejś wtyczki, było wolne wejście, tylko konektorek i po sprawie, żadnych dodatkowych kabli z klemy, j jestem teraz zadowolony ze świateł jak jasna chole(w)a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie tam szukałem. Zdjąłem osłonę kierownicy (ten czarny plastik). Z prawej strony dochodzi wiązka kabli do wycieraczek itp, natomiast z lewej strony do przełącznika świateł mijania-drogowe oraz kierunki, i własnie tam szukałem. Chyba że mam szukać gdzieś przy pedałach obok bezpieczników, ale to i tak to samo bo te kable tam właśnie idą... obejrzałem całą wiązke od przełącznika aż do skrzynki bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem skoro masz wtyczkę tą przy samych włącznikach to sprawdź na którym masz prąd (+) po włączeniu świateł mijania i drogowych...a jak to chyba nie muszę już pisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie :-DD Dzięki, że też sam na takie coś nie wpadłem na początku :wstyd: no ale myślałem że tutaj wprowadzono juz jakieś inne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli u mnie na kostkach od żarówki mam 12,6-12,8 volta

to jest sens montowania przekaźników?

i który schemat bo widzę różne rozwiązania

Dodam że regenerowałem juz odbłyśniki

a według mnie światła są do bani ( chyba że jestem zbyt wymagający)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto.

Podrzuć, Kolego, adres firmy regenerującej odblaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i który schemat bo widzę różne rozwiązania

Działanie przekaźników jest to samo, kwestia czy zrobisz w nich tak aby działały też światła na wypadek przepalenia ich i druga sprawa skąd weźmiesz zasilanie tych przekaźników... ja zasilanie wziąłem z kostki pod kierownicą w której był wolny pin i zasilanie po stacyjce, 1.5 godziny i efekt był jak dla mnie rewelacyjny ,wcześniej mijania były jako takie a długie beznadziejne , teraz jazda na długich to czysta przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obok firmę zajmująca sie metalizacją próżniową (anodowanie )

nie jest jakoś specjalnie taniej

tyle że miałem tzw rzut beretem (500 metrów od domu )

70 pln szt

Drugi raz mocno bym sie zastanawiał czy robić ten manewr , jak wspomniałem efekt mizerny -choć facet swoją robote wykonał dobrze

 

podam telefon 0227893101

Józefów Wyszyńskiego 116A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie długie są dobre bez przeróbek, ale na nich nie da się za dużo jeździć, bo inni by mnie przeklęli. Co do krótkich to mam duże ale, więc zabieram się do wstawienia przekaźników (już tak ze 3 miesiące)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

 

witam a moglby ktos porobic fotki jak to wszystko podlaczyc. z gory dziekuje. pozdrawiam

Edytowane przez pawlix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności