Skocz do zawartości
jacekff

Duże Spalanie 1.9TDI automat

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak wam 1.9 a automacie pala 8-10l to z pewnoscia cos jest nie tak

 

 

Kup i pojeździj. Potem włącz się do dyskusji. Na razie to z pewnością się mylisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spalanie w trasie pokazuje 5.2 , 4.8 a przy starecie przez chwile jak jade to nawet 28.2 , 14,1

 

Na mój gust jest to normalne spalanie. Automat ma trochę większe spalanie niż manual. Policz sobie ile tak na prawdę spala. Zatankuj do 2 odbicia. Przejedz kilka setek, zatankuj ponownie do drugiego odbicia i podziel sobie ilość zatankowanego paliwa przez ilość przejechanych kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup i pojeździj. Potem włącz się do dyskusji. Na razie to z pewnością się mylisz.

 

slepy jestes? przeciez mam ten sam silnik i to w ciezszym aucie,to wiem co mowie.

Edytowane przez kidrowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat:

"Panowie jak wam 1.9 a automacie pala 8-10l to z pewnoscia cos jest nie tak. Ja mam a6 1.9 avf automat i samochod pali srednio 6.5l z czego polowa to jazda z butem w podlodze. A auto jest ciezsze 200-300 kilogramow."

 

No sam już nie wiem. W takim razie mam do Ciebie prośbę. Czy mógłbyś któregoś ranka, przed wyjechaniem zresetować wskazanie średniego zużycia paliwa a następnie sprawdzić wskazanie po przejechaniu pierwszych 3 kilometrów? Będę ogromnie wdzięczny:-)

Edytowane przez Eduardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slepy jestes?

 

Nie, nie jestem ślepy.

 

wiem co mowie.

 

Nie wydaje mnie się :) Sugeruję, abyś z szacunku dla forumowiczów nie pisał bzdur i nie wmawiał im, że ich automaty z butem w podłodze mają palić 6 litrów.

 

8 - 10 litrów w cyklu miejskim na klimie i w korkach jest zupełnie normalnym wynikiem. Znam przypadki ludzi (trzeba jednak przyznać, że mają ciężka nogę) w których nieznacznie przekraczane są te wartości i zapewniam Cię, że z tymi autami jest 100% ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 - 10 litrów w cyklu miejskim na klimie i w korkach jest zupełnie normalnym wynikiem. Znam przypadki ludzi (trzeba jednak przyznać, że mają ciężka nogę) w których nieznacznie przekraczane są te wartości i zapewniam Cię, że z tymi autami jest 100% ok.

I niech każdy kto chcę kupić 1.9 tdi w budzie 3bg z automatem, lub ma i się przejmuje spalaniem weźmie sobię tę wypowiedź do serca i albo zmieni auto, albo przejdzie nad tym do porządku dziennego. A opisywane tutaj przez niektórych kolegów super niskie spalania to za pewne wyjątki (w które osobiście nie uwierzę i mam do tego prawo) których nie należy uznawać za regułę ;)

No i dodajmy, że różnica masy własnej, między A6, a 3bg nie wynosi 300kg... Z tego co wiem to A6 ważyły max 1770kg- mój automat waży ok 1650kg-nie chcę mi się do dowodu zaglądać, ale pamiętam mniej więcej. A nie jest to max wagi dla 3bg 1.9tdi.

A na koniec jak zawsze spalanie zależne jest od wielu czynników, no i nie zawsze ruch miejski równy jest ruchowi miejskiemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak wam 1.9 a automacie pala 8-10l to z pewnoscia cos jest nie tak. Ja mam a6 1.9 avf automat i samochod pali srednio 6.5l z czego polowa to jazda z butem w podlodze. A auto jest ciezsze 200-300 kilogramow.

Komentarz znajomego:

Może sobie podwyższył podłogę.

:D

 

A przechodząc do sedna, to nie ma takiej opcji kolego żeby przy jeździe z 'butem w podłodze' auto w automacie tyle spalało. Ba, nawet w manualu spali więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wierzyc nie musicie,mi auto w cyklu 70% trasa 30% miasto gdzie trasa jest ze swiatlami co kilka km pali 6.5 litra , polowa swiatale od zera do 70km/h full ogien. Auto tyle pali i juz,a w miescie pali 8l/100. Tyle,ze moje auto jest serwisowane od nowosci i ma 150tys km i jest w perfekcyjnym stanie.

 

Nie wypisujcie,ze dla silnika 1.9 spalanie 10 l to norma, to jest bzdura totalna! Jest jeszcze jedna roznica o ktorej nie pomysleliscie - w a6 1.9 jest multitronic a w paskach 4biegowy stary automat ktory wcina paliwo i zmula auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze jedna roznica o ktorej nie pomysleliscie

 

My nie pomyśleliśmy? Skąd taki wniosek? A kto wyskoczył z hipotezą, że wszyscy mają zepsute auta bo za dużo palą? Mówiłem Ci w pierwszym poście, żebyś kupił, pojeździł a potem włączył się do dyskusji. Nie masz bowiem pojęcia o czym mówisz.

 

4biegowy stary automat ktory wcina paliwo i zmula auto

 

I z nów się mylisz.... oprócz tego 4 biegowego był również 5 biegowy z tiptronikiem.

Ale też nie pali 6 litrów z butem w podłodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe wierzyc nie musicie,mi auto w cyklu 70% trasa 30% miasto gdzie trasa jest ze swiatlami co kilka km pali 6.5 litra , polowa swiatale od zera do 70km/h full ogien.

Fakt, nie musimy. Poza tym widzę pewną (nawet sporą) różnicę między 'połowa to jazda z butem w podłodze', a 'do 70km/h full ogień'.

 

Auto tyle pali i juz,a w miescie pali 8l/100. Tyle,ze moje auto jest serwisowane od nowosci i ma 150tys km i jest w perfekcyjnym stanie.

Jasne, że można osiągnąć takie wartości, ale na to wpływa masa różnego rodzaju zmiennych.

 

Jest jeszcze jedna roznica o ktorej nie pomysleliscie - w a6 1.9 jest multitronic a w paskach 4biegowy stary automat ktory wcina paliwo i zmula auto.

O ile wiem, a wiem, to 4 biegowy automat był w 110 konnym silniku. Wersje 115KM, a potem 130KM (a o takiej jest mowa) miały 5 biegowy tiptronic.

Edytowane przez kreska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mozliwe ze wczesniej mialem a6 2.5 tip AKN i palil 8-9l, w pracy mialem na codzien 2.5 BAU 180ps i palil 10 max 11 ale to juz trzeba go palowac, a wam paski 130ps pala 10 i wiecej i uwazacie to za normalne. 1.9 tdi ktory pali wam 9-10 jest na 100% niesprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam, że 10l/100 to normalne spalanie. Szczerze mówiąc, to osobiście nie wiem ile mój AJM pali. Sprawdzane to było tylko raz i na trasie nad morze i powrót przy 4 osobach dorosłych i bagażach wyszło 6.5l/100. Po prostu tankuję kiedy mi potrzeba i jeżdżę. Nie mam też pojęcia ile takie auto powinno palić.

 

A teraz sobie wyjaśnijmy jedno. Po prostu zostałeś źle zrozumiany, bo i sam się źle wyraziłeś. Najpierw piszesz, że połowa Twojej jazdy, to jazda z gazem w podłodze, żeby później pisać, że jeździsz full ogień do 70kmh kiedy ruszasz ze świateł. Ten drugi przypadek jest jak najbardziej zgodny z zasadami... ecodrivingu. Z tą tylko różnicą, że w manualu przy 70kmh wrzucisz 4, a być może nawet 5 bieg (w zależności od skrzyni), a w automacie skrzynia będzie wkręcać na wysokie obroty (no chyba, że użyjesz tiptronica) i już samo to oczywiście wskazuje na to, że automat MUSI więcej spalić (pomijając już kwestię większej wagi skrzyni). Jak dla mnie przy normalnej jeździe, to 6.5l/100 w automacie jest jak najbardziej w cyklu mieszanym osiągalne i to bez zbędnej ekonomicznej jazdy. Ale jeżeli ktoś pisze, że połowę jeździ z gazem w podłodze i tyle mu pali auto, to się nie dziw, że ludzie nie wierzą :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wam paski 130ps pala 10 i więcej

 

Czytać potrafisz? Jeżeli tak to brzebrnij przez temat i dojdziesz do wniosku, że większość użytkowników mieści się w przedziale 7-9 litrów, przy czym te 7 to zdecydowanie w małym miasteczku- bez korków i tysiąca świateł. 8,9 i 10 litrów to w przypadku dużych i zatłoczonych miast, gdzie średnie prędkości powrotu z pracy wahają się w okolicach 30km/h. Nieco powyżej 10- powiedzmy do 11, to duże miasto i kierowca jeżdżący agresywnie. To tak w przybliżeniu.

 

uwazacie to za normalne

 

Tak uważamy

 

1.9 tdi ktory pali wam 9-10 jest na 100% niesprawny

 

Nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia. Passat 1.9 TDI w AUTOMACIE w zatłoczonym mieście jest w stanie spalić 10l/100km i jest to zupełnie normalne. Dodam tylko, że jest to raczej górna granica, która tylko w naprawdę trudnych warunkach jest przekraczana.

 

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

 

Jak dla mnie przy normalnej jeździe, to 6.5l/100 w automacie jest jak najbardziej w cyklu mieszanym osiągalne

 

W moim położeniu geograficznym jest to absolutnie niemożliwe. Nie w cyklu mieszanym. Trasa i bardzo rozsądna jazda - owszem. Manualem ten wynik jest do osiągnięcia, automatem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim położeniu geograficznym jest to absolutnie niemożliwe. Nie w cyklu mieszanym. Trasa i bardzo rozsądna jazda - owszem. Manualem ten wynik jest do osiągnięcia, automatem nie.

No to są właśnie te zmienne o których pisałem jeden post wcześniej. Ukształtowanie terenu itp ma duże znaczenie. Przekonałem się na własnej skórze kiedy kilka lat temu pojechałem Laguną 1.9dti nad morze, gdzie w obie strony wyszło prawie 1200km i zrobiłem tą trasę na jednym baku, a nawet nie było blisko rezerwy. Miesiąc później pojechałem w Góry Stołowe i mimo mniejszego dystansu jeden bak nie wystarczył :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tiptronica.spalanie w trybie mieszanym to 7 litrów.pomiar przez ostatnie 3000 km z czego 500 zrobione autostrada z predkościa srednia 150km.przy trasie 600 km z dolnego ślaska nad morze udało mi sie zejść do 5,9l.ale to tylko raz.jazda po samym mieście typu zakupy praca itp to potrafi mi pokazać średnią 11,5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zwykły automat 4-biegowy i średnie spalanie na 2500 km to 5,8 (75%trasa,25%miasto) jazda do 120 km/h w mieście spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vagedek

Witam. Myślałem że mam taki sam problem-pali za dużo:( ale jednak pasek w automacie tyle pali:( Jeżdże głównie po mieście i w korkach klima chodzi cały czas, ma chipa i nie jeżdże delikatnie:) także spalanie ok. 10L/100 to coś normalnego:( Za wygodę trzeba płacic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zadać pytanie do doświadczonych kolegów z forum....czy przebieg powiedzmy od 200000 do 300000 km skrzyni automatycznej w silniku 1.9 tdi to potencjalne ryzyko ?

 

a z drugiej strony przy jakich przebiegach czy warto interesować się "automatami"

Edytowane przez koddi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sewer>

Zastanawiałem się nad tą kwestią jakieś 3 tyg. temu, ale zaryzykowałem...

Jak narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu, fakt, że zrobiłem ok.1000km nie czyni mnie znawcą, ale wszelkie aspekty jednak przemawiają za zakupem automata, komfort jest nie do porównania z manualem, spalanie ok. 9,5/100, ale dopiero się go uczę, więc jestem dobrej myśli co do zejścia ok. literka. Auto ma nabite 220000 km., 2001 r. 1.9 tdi (131 KM)

 

Na chwilę obecną jestem zauroczony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój Passek 1,9 tdi 115 km w automacie również pali średnio 9 -10 litrów na 100 km

 

Wydaje mi się że główną przyczyną tego jest to że skrzynia przed zmianą każdego biegu wyciąga dość wysokie obroty, a to pewnie przez duży przebieg samochodu( ok 300 000)

 

Próbuję na Tiptronicu trochę pojeździć i zobaczyć czy mniej będzie spalał, chodziaż ciężko się odzwyczaić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności