Skocz do zawartości
jacekff

Duże Spalanie 1.9TDI automat

Rekomendowane odpowiedzi

tez sie moze podlacze do tematu. moj ATJ tyle ze w manualu na pelnym baku robi troche ponad 800km. jezdze glownie poza miastem (tylko weekend w miescie-niewiele km) a styl taki mieszany. W trasie jadac wyjdzie wynik troszke lepszy ale nieduzo... na vagu niby wszystko ok. auto nie kopci, normalnie ciagnie... co mozna sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co mozna sprawdzic?

 

Styl jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się podepnę.

Koledzy czy może testował ktoś różnicę w spalaniu między jazdą na ''D''

a ''+ -'' ?

Moje spalanie w mieście między 8.5 a 11 zależnie od korków.

Ostatnio trasa bytom-hamburg-bytom 6,6 litra [pełny ogień :)]

-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Styl jazdy?

moze czytanie? szkoda slow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam automata.W mieście pali od 9 do 12litrów w zależności od korków.W trasie od 5,4 na tempomacie do prawie 9 przy ostrym poganianiu.Inny silnik inna skrzynia,ale automat.Coś za coś.Dodam jeszcze,że turbo do wymiany :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze czytanie? szkoda slow...

O co Ci chodzi kolego? Jeżdzić oszczędnie też trzeba potrafić. Widze w profilu, że masz latek 21, w tym wieku niewiele się wie o ekonomicznej jeździe, ba! w ogóle się o jeździe niewiele wie. I właśnie stąd moja sugestia. Jeśli gonisz auto i wysoko zmieniasz biegi bo np wcześniej jeździłeś benzyną to takie spalanie jest zupełnie ok i nie musisz kopać w aucie. Spróbuj jeden bak wyjeździć "na emeryta" ostrożnie posługuj się gazem i zmieniaj biegi najniżej jak to możliwe. Przyjrzyj się jakiemuś doświadczonemu taxi driverowi- oni są mistrzami w ekonomicznej jeździe.

 

---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 19:50 ----------

 

Inny silnik inna skrzynia,ale automat.Coś za coś.

 

Dokładnie kolego. Automat wypija swoje. Ja osobiście jestem zaskoczony, że automaty VW są tak nieudane pod względem dynamiki i ekonomii. Mam też dużo cięższą krowe W210 z silnikiem 2.9 i tu automat działa zupełnie inaczej. Zmienia biegi znacznie niżej, nie traci wiele na dynamice no i wyniki spalania w mieście porównując te dwa auta sa na tyle zaskakujące, że ich tu nie opiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co Ci chodzi kolego? Jeżdzić oszczędnie też trzeba potrafić.

 

tak rozumiem ze trzeba umiec jezdzic oszczednie. moze i niewiele wiem o jezdzie oszczednej ale mniej palila mi moj poprzedni samochod ktory byl juz na wyczerpaniu, ford sierra z silnikiem 2.3D. benzyniaka nie posiadalem bo niestety nie stac mnie na tankowanie jego. ale np jadac 100-110 km/h na 5tce pokazuje komp spalanie chwilowe 9-10l to chyba jest cos nie tak nie sadzisz? moim paskiem jezdzi rowniez ojciec ktory ma juz 30 lat prawo jazdy i auto pali tyle samo. komputer ma na liczniku srednie spalanie w granicach 10litrow i pokrywa to sie z rzeczywistym spalaniem wiec jak dla mnie to tyle moze palic 2.5 TDI a nie 1.9. kumpel ma 1.9 90KM i na baku zrobi 1200km a nogi lekkiej nie ma wiec zastanawia mnie to bardzo ze ten silnik co mam powinien w podobnych jednostkach spalac porownujac inne auta z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kumpel ma 1.9 90KM i na baku zrobi 1200km a nogi lekkiej nie ma wiec zastanawia mnie to bardzo ze ten silnik co mam powinien w podobnych jednostkach spalac porownujac inne auta z forum.

 

Wiesz, tych poczciwych jednostek na pompach żaden PD-ek nie dogoni. Co do spalania... Jesli uważasz, że styl jazdy jest OK i nie przeganiasz auta na odcięciu to rzeczywiście spala nieco za dużo. W Twoim przypadku zrobiłbym solidną diagnozę. Logi i analiza, szczególnie trzeba popatrzeć na odczyt z MAF no i korekcje na pompkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale np jadac 100-110 km/h na 5tce pokazuje komp spalanie chwilowe 9-10l to chyba jest cos nie tak nie sadzisz?

 

zapewne kolega zauważył, że sporo osób pisze, że powinien mniej palić.... przy 100-110 km/h to nie powinien w lecie przekroczyć około 5,5 litra, a nawet zapewne swojego zamknąłbym może nawet do 5 litrów, nie sprawdzałem... tyle tylko nerwy nie dałyby mi tak jechać.

Szukaj jak kolega pisał co nie tak czyli vag oraz chociaż sprawdź poziom oleju w skrzyni. Mam nadzieję że skrzynka nie przeciąga zmian biegów i nie ma wyczuwalnych uślizgów. Sprawdź czy na 5 biegu ile Masz obrotów przy prędkości 100 km/h... w 130 konnym silniku AVF jest około 2 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle tylko nerwy nie dałyby mi tak jechać

wiem to dokladnie ale poprostu pisze moje spostrzezenia w aucie...

 

Mam nadzieję że skrzynka nie przeciąga zmian biegów i nie ma wyczuwalnych uślizgów.

nie wiem czy zauwazyles ale pisalem wczesniej ze mam manuala ;)

 

Logi i analiza, szczególnie trzeba popatrzeć na odczyt z MAF no i korekcje na pompkach.

robilem niedawno logi statyczne i dynamiczne i niby wszystko wygladalo ok. zreszta pod tym linkiem podane http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=63624

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy zauwazyles ale pisalem wczesniej ze mam manuala

 

patrzyłem na temat wątku :)

 

to jeszcze gorzej to spalanie wygląda przy manualu, a wręcz tragicznie... zaraz zerknę logi.

 

Zapodaj w innym formacie... zapisz np. na exela, brak u mnie otwartego formatu arkusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.9 131 koni z 2003 AVF w automacie i jazda tylko po wawie gdzie do pracy mam 3 km i od czsu do czasu w inne rejony wawy to na 52 litrach jakieś 430 kilometrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapodaj w innym formacie... zapisz np. na exela, brak u mnie otwartego formatu arkusza.

 

to jest do excela ale zapisywalem logi na chyba nowszej wersji i tak zapisalo... zrzuce popoludniu logi w normalnym pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, proponuje sprawdzic spalanie w klasyczny sposob, maxymalne tankowanie z dystrybutora, trasa 100km, czy 200km i znowu tankowanie. Komputer w VW czasem lubi oszukac. Potem sprawdz bledy, zrob logi, sprawdz czy g2/g62 pokazuje prawidlowa temperature. Dawaj logi do dzialu vag diagnostyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten watek to chyba przestroga przed automatami :-) a ile podaje ksiązka serwisowa dla twojego modelu ?

tam są duże widełki ale zawsze to jakiś punkt zaczepienia

 

Mnie AVG 110 kM / manual = 5,0 - 7 (trasa / miasto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość da3ro

Witam. W brifie mam napisane (1,9 TDI, silnik AVF automat) że spalanie na mieście 10,10 l/100 km. Czyli jest to przepisane z danych technicznych z serwisówki. No i moja maszynka tyle pali niestety :(.Co prawda miasto małe ale częste światła o trasę trudno bo z każdej strony woda, a promem nie chce mi się przeprawiać (Świnoujście).przy delikatnej jeździe zejdę na 8 - 9 litrów na 100 km.Pewnie to dużo dla posiadaczy manuala - ale wrażenia z jazdy automatem zwłaszcza w korkach - bezcenne. Po prostu chyba w tych maszynkach przy automacie musi dużo wypić ropki. Trzeba siępogodzić z tym faktem, lub .... wymienić na coś mniejszego. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
ten watek to chyba przestroga przed automatami :-)
Co ty pleciesz ???

Powiem ci jedno. Skrzynie manualną juz niedługo bedzie mozna zobaczyć w muzeum motoryzacji. Automaty ( w USA) już standard od lat 70 u nas już powoli się robi. I nie zmienisz tego faktu. A zważ że asb już dużo szybciej zmienia biegi niż najlepsze skrzynie manualne i dobry kierownik.

Mnie AVG 110 kM / manual = 5,0 - 7 (trasa / miasto)
Temat tyczy się automatu. Więc po co to piszesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy delikatnej jeździe zejdę na 8 - 9 litrów na 100 km.Pewnie to dużo dla posiadaczy manuala - ale wrażenia z jazdy automatem zwłaszcza w korkach - bezcenne.

 

I tu dotknąłeś kolego sedna sprawy. Albo klepiesz wajchą milion razy, albo cieszysz się jazdą trzymając prawą rękę... ... tam gdzie chcesz i płacisz za to parę złotych więcej. Z doświadczenia Wam powiem, że w przypadku "auta dla ludu" ta fabryka życzy sobie bardzo dużo za ten komfort. Skrzynia VW jest zaprojektowana wyjątkowo nieekonomicznie i np w przypadku MB ta różnica nie jest tak mocno widoczna. Podsumowując- posiadacze automatów, którym auta palą 6-7 na trasie i 8-12 w mieście nie mają się co martwić- VW tak palą. Aby zejść na te niższe granice trzeba jeżdzić umiejętnie i to wcale nie znaczy dużo mniej dynamicznie. Dla mnie, czyli dla gościa który tankuje paliwo po 2,5 zł i przejeżdza dziennie 100km cena 5 zł w porównaniu z widmem wajchowania lewarkiem jest niczym. Dla młodych, energicznych autamata w wydaniu VW raczej nie polecam, z naciskiem na VW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. No mi zbiornik starcza na nie cale 700 km, w trasie ponad 7 litrów, nie wiem czy to dlatego ze mam cięzka nogę? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności