Skocz do zawartości
jacekff

Duże Spalanie 1.9TDI automat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam vw passat b5 1.9 TDI 110Km 1998r i oczywiście w automacie samochód mi dużo pali na pełnym baku przejechałem nieco ponad 500Km :( w chwili obecnej po zatankowaniu do pełna w cpn orlen verva on mam przejechane juz 420Km i została mi jedna kreska do rezerwy czy to normalne spalanie ?? kolega ma taki sam tylko w kombi i robi kolo 400Km na pół baku to coś jest u mnie nie tak ?? da się to jakoś zrobic żeby palił mniej ?? i czy musze jechac do serwisu ?? pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przepływomierz ,sondę lambda; filtry kiedy wymieniałeś ?

powietrze w oponach masz równe ? jakie spalanie pokazuje Tobie komputer

Edytowane przez nikos-demos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr oleju wymieniałem razem z olejem jakies 2 tygodnie temu , powietrze w oponach równe

 

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

 

spalanie w trasie pokazuje 5.2 , 4.8 a przy starecie przez chwile jak jade to nawet 28.2 , 14,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jestem zdania ,ze wszystkie filtry nalezy wymieniac jednocześnie:)

przy starcie to jest norma, tym sie nie kieruj; wychodzi na to ,że spala Tobie ok 16-18 litrów na 100km czyli masz niezłe przekłamania w stosunku komputer/spalanie realne

Edytowane przez nikos-demos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam automata takiego jak ty i na pelnym baku robie jakies 900 do 1100 km. Wczoraj zrobilem 550 km to zostalo mi ponad pol baku na trasie jadac. wiec twoje spalanie jest zbyt duze. Mi sie gadza spalanie z kompa i z tankowania w cpn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak , aly czy to może byc przyczyną ?

 

---------- Post added at 16:56 ---------- Previous post was at 16:51 ----------

 

hmhm no nie wiem czy pojechac do jakiegos mechanika czy do serwisu ?? Bo nie znam się zbytnio na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedź do serwisu , takie spalanie to ma mój pastor z tym ,że ja mam 2,8 v6 a Ty masz 1,9 tdi , to nie jest normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
sprawdź przepływomierz ,sondę lambda
To w tym dieslu jest sonda???

 

Najpierw filtry do wymiany.Przepływka do czyszczenia i zalej stp do czyszczenia wtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może masz mały wyciek ON, do sprzwdzenia zaworek od odwadniania filtru paliwa i ogólnie cały układ paliwowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycieku nie ma napewno bo by była jakas plama na kostce a tu nie ma nic suchutko pod autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim też podobnie mam ze spalaniem a mam paska z 2003r i nie ukrywam że mnie też to martwi:confused: bo średnio wychodzi 10-12l na stówkę i chociaż w większości jeżdże po mieście to wydaje mi się że to troszkę za dużo...do tego staram się jeździć bardzo delikatnie a spalanie nie dużo mniejsze:(

Więc podpinam się pod temat:p

A co do wycieku to wydaje mi się że byłoby to wyczuwalne bo ropka trochę śmierdzi:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldi2807 - u mnie w trasie pali ok 7-8l bez klimy, w mieście 10-12 wiec to chyba normalne dla automatów z AVF :|

 

jacekff - może wskaźnik Ci wariuje (dzisiaj o tym czytałem) ? zatankuj do pełna, przejedz ze 100-200km i znowu do pełna i będziesz wiedział ile Ci pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik jest dobry bo zatankowałem do pwłna i jak zapaliła mi sie rezerwa to zatankowałem do pełna ponownie wyszło 53 litry i znów przejechałem jakies 520km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
53 litry i znów przejechałem jakies 520km
Jezeli tylko w mieście to jest wsztstko w porządku. Wyczyść przepływkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no większość to jazda po samym mieście , a jak mam to zrobić i gdzie ona jest ?? jeśli możesz napisać to bardzo bym prosił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 1.9 tdi z 2003 w automacie to w miescie pali 11-12 a w trasie 8-9 litrow, max na baku to 650 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam 1.9 tdi z 2003 w automacie to w miescie pali 11-12 a w trasie 8-9 litrow, max na baku to 650 km.

trochę za dużo, w miecie przy naprawdę ciężkiej nodze powinno być max 11, trasa między 110-140 to około 6 litrów, na taką pogodę jak teraz, w lecie jeszcze mniej około 0,5 litra. Sprawdź podstawowe elementy na vagu temperaturę, czy termostat ok, przepływka, wszystkie filtry, wtryski, i poziom oleju w automacie, do tego hamulce czy trochę nie blokują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Troche kosmiczne macie te spalania. Ja jak wiekszosc w trasie smigałem to na baku przejechałem 1200 km i zapaliła mi sie lamka rezerwy , a na ogół spalanie sie trzyma w przedziale 5,5 - 7,0 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20-10-09, 22:35

Witam. Troche kosmiczne macie te spalania. Ja jak wiekszosc w trasie smigałem to na baku przejechałem 1200 km i zapaliła mi sie lamka rezerwy , a na ogół spalanie sie trzyma w przedziale 5,5 - 7,0 l.

 

 

Tak zgodzę się tylko weź pod uwagę fakt że masz trzochę starszy model o około 5lat a z tego co widzę to by się zgadzało jeżeli masz motor w dobrym stanie:)

Ale w naszych modelach widzisz chyba tak już jest z tym spalaniem:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Troche kosmiczne macie te spalania. Ja jak wiekszosc w trasie smigałem to na baku przejechałem 1200 km i zapaliła mi sie lamka rezerwy , a na ogół spalanie sie trzyma w przedziale 5,5 - 7,0 l.

 

Kolego, tu się wypowiadają właściciele automatów, którzy w zamian za komfort jazdy płacą większe pieniążki przy tankowaniu. Twój samochód zaopatrzony w 4 biegowego automata spali w mieście powyżej wspomnianych 7 litrów i tego możesz być pewien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności