Skocz do zawartości
jacekff

Duże Spalanie 1.9TDI automat

Rekomendowane odpowiedzi

Co do sportowego programu to możesz to przekodować.

 

• 000x?: Transmission Mode

o 0 = Factory Mode (Adaptive Transmission Mode)

o 1 = Force Economy Mode (lower Shift Points)

o 2 = Force Sport Mode (higher Shift Points)

 

W pasku żony wklepałem 11 i jest nieco lepiej.

 

Czy ktos sie orientuje czy te kody działaja lub sa inne do skrzyni 5 w benzynie?

 

Po waszych postach widze ze przy dzisiejszych cenach paliwa taniej od TDI wychodzi jazda benzyną w gazie. U mnie trasa 12-13L/100lkm LPG miasto a raczej Wrocław bo to inna miara 20LPG/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saszlyk24

Witam ja też jestem posiadaczem paska 2002 AVF 131 Tipctronic,ostatnio wymieniłem pompowtryski bo padły,przepływkę i pompę vacum,spalanie spadło mi z 12l na 10l w mieście na trasie po Niemczech przy ustawionym tempomacie na 150km/h średnia 7.5l mierzone pod dystrybutorem na kompie zawyża o jakieś 1l do 1,5l na 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok po roku zabawy automatem jest zdecydowanie lepiej w kwestii spalania :D:D:D.

Zaczęło się od 12,5L/100 a po kilku czynnościach i zmianie techniki znacznie spadło.

Teraz na tym samym odcinku wychodzi mi ok 6.3L, wcześniej poniżej 7 to raz mi się udało przeważnie było 8,3-9L.

Jestem świeżo po wymianie oleju w skrzyni i wcześniejsze falowanie obrotów od 1400-1900 po przekodowaniu na 00011 zniknęło. Teraz nawet czuć jak przy obrotach 1500 i mniej zwiększa się siła lockupu a obrotomierz ładnie trzyma i nic nie skacze.

Zrobiłem też kawałeczek specjalnie aby zobaczyć spalanie i na 44km wyszło 5L ze średnią 60km/h bez klimy. Prosta droga kilka przejazdów kilka skrzyżowań.

Niestety wszędzie teren "zabudowany" i większość przejechałem z prędkością ok 73-80. Oczywiście tam gdzie należy to zgodnie ze znakami a jak pasy i 40 to bezwzględnie ale jak prosta droga budynki kawał od drogi to nieporozumienie 50!!! Przynajmniej 70 a i tak prędkość powinna być dostosowana w zależności od warunków.

Nikt o zdrowym mózgu nie będzie pędził na złamanie czyjegoś karku.

Generalnie teraz jestem zadowolony ze spalania i komfortu jazdy. Jak dla mnie to z możliwości jazdy autem bo bez automatu to nie ma takiej opcji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem świeżo po wymianie oleju w skrzyni i wcześniejsze falowanie obrotów od 1400-1900 po przekodowaniu na 00011 zniknęło. Teraz nawet czuć jak przy obrotach 1500 i mniej zwiększa się siła lockupu a obrotomierz ładnie trzyma i nic nie skacze.

Zrobiłem też kawałeczek specjalnie aby zobaczyć spalanie i na 44km wyszło 5L ze średnią 60km/h bez klimy. Prosta droga kilka przejazdów kilka skrzyżowań.

Niestety wszędzie teren "zabudowany" i większość przejechałem z prędkością ok 73-80. Oczywiście tam gdzie należy to zgodnie ze znakami a jak pasy i 40 to bezwzględnie ale jak prosta droga budynki kawał od drogi to nieporozumienie 50!!! Przynajmniej 70 a i tak prędkość powinna być dostosowana w zależności od warunków.

Nikt o zdrowym mózgu nie będzie pędził na złamanie czyjegoś karku.

Generalnie teraz jestem zadowolony ze spalania i komfortu jazdy. Jak dla mnie to z możliwości jazdy autem bo bez automatu to nie ma takiej opcji :/

dżizes, chopie przeczytaj to czy to sam zrozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czegóż to kolega nie zrozumiał :) ? Chętnie przetłumaczę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pilnie poszukuję wtryskiwacza w woj lubelskim o numerze 038130073BA
kolego od tego jest dział KUPIE !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy powinienem sie wychylac w tej sprawie. Od jakiegos czasu w moim passacie 1,9 TDI 130KM z 2004 r. jak ruszam (na zimnym silniku latem) to srednie spalanie siega 15-20 l/100 km. Jak go kupilem 1,5 mies. temu to tak raczej nie bylo. To sie utrzymuje przez jakies 5 km i potem stopniowo spada.... do 6,5-7 l/100km. A jade naprawde DELIKATNIE. Troche mnie to przeraza czy to jest NORMALNE bo chyba NIE??? W trasie mam jakies 6-6,5 l/100 jadac 100-140 km/h. Teraz jest lLATO wiec zastanawia mnie co bedzie zimą bo mam go dopiero od 1,5 miesiaca.

Czy macie podobne zjawisko w swoich paskach?

 

---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

 

....aaaa dodam ze to manualna skrzynia biegow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne. Zimny silnik = większe spalanie. TDI ma to do siebie, że stosunkowo wolno się dogrzewa, to i przez 5km masz takie abstrakcyjne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Damian. Troche mnie uspokoiles bo juz chcialem jechac na komputer do warsztatu i badac przeplywomierz lub czujnik temp. silnika. Ponoc one odpowiadaja za takie anomalia.

PS. dodam jeszcze ze zresetowalem srednie spalanie w trybie "1" i teraz auto sie uczy tego od nowa pokazujac na świeżo aktualne spalanie jako spalanie bliskie średniemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafixon oczywiscie ze to jest normalne. Na zimnym silniku u mnie tez przez pierwsze kilometry pokazuje spalanie 15 litrów, a potem stoponio choc bardzo powoli spada do 12, 10 , potem do 8... Normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafixon_67 no co Ty resetowałeś? W trybie 1 komp resetuje się sam po 2 godzinach nieaktywności zapłonu. 2 tryb (po wciśnięciu masz 2 komputer który resetujesz przytrzymując dłużej albo jak akumulator odłączysz lub spadnie napięcie przy odpalaniu na rozładowanym akumulatorze). Na prawej manetce masz na wierzchu przycisk do zmiany wyświetlanych info-góra-dół i jak przełączasz to średnie masz oznaczone fi ø8L i to świadczy o średnim spalaniu zawsze na 100km po przejechaniu jakiegoś odcinka. Chwilowe spalanie nigdy nie pokarze i nie będzie zgodne ze spalaniem średnim.

 

Nie wiem jak u Was ale u mnie na zimnym jak już jadę ze stałą prędkością nie potrzebuję przejechać kilku kilometrów aby chwilowe spalanie nie było większe o ok 1litra czyli np zamiast 5,5-6 pokazuje ok 6,5-7 przez pierwsze 2-3 kilometry. Oczywiście zimą to inna bajka :) ale bez tragedii.

 

Tak teraz mam http://www.auto-power-girl.com/technical-informations/volkswagen-1996-2000-specifications/volkswagen-passat-4-doors-1.9-tdi-110pk-4-speed.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za te informacje odnosnie spalania. Co do tego co napisal Jedrek_TDI to u mnie na zimnym silniku jest nieco inaczej. Jak w trybie miejskim ruszam spod swiatel, zwalniam, przyspieszam to to spalanie 'chwilowe' potrafi byc tak do 30-35 l/100km (srednie tak okolo 15l) a staram sie baardzo delikatnie ruszac i nie da sie inaczej. A jak auto sie nagrzeje po 5-7 km to tosamo ruszanie spod swiatel odbywa sie bardziej ekonomicznie i jest w granicach 18-22 l/100km. Takze to tym zjawiskiem bylem 'przerazony'. Teraz wrocilem z urlopu, zrobilem jakies 1000 km i srednia spalania wyszla mi w jedna strone ok. 7l a w droge powrowtna 6,5l/100km. Gdzie moglem to zapier... 140-160 a gdzie korek to wiadomo:) Nad naszym morzem bylem:) w 3 osoby z jakims tam bagazem ale rolete dalo sie zaslonic nad bagazem i jechalem z klimą.

PS. A jaka jest dokladnie roznica wskazan komputera w trybie 1 i 2? Wiem jak je przelaczac ale Jedrek_TDI pisze ze te dwa tryby roznia sie dosc istotnie. Moge prosic o powtorną instrukcje:):) z gory dziekuje...

 

---------- Post added at 10:12 ---------- Previous post was at 09:59 ----------

 

Volkswagen Passat 1.9 Tdi 130pk Highline Specifications

 

City fuel consumption: 7,5 l/100km; (1 op 13,3)

Highway fuel consumption: 4,6 l/100km; (1 op 21,7)

Combined fuel consumption: 5,6 l/100km; (1 op 17,9)

To są moje dane z linka od Jedrek_TDI, tylko nie wiem co oznaczaja te dane w nawiasach? No i trybh HIGHWAY to chyba tylko na prawdziwych autostradach np. Niemieckich bo raczej nie Polskich... Nie wspominaja tutaj jakim predkosciami sie poruszali robiac te pomiary.

 

http://www.auto-power-girl.com/technical-informations/volkswagen-2000-2005-specifications/volkswagen-passat-4-doors-1.9-tdi-130pk-highline.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem (bo sam nie mam komputera w Passacie), to chodzi mu o spalanie średnie i spalanie chwilowe. Średnie - czyli pokazujące spalanie na 100km. Chwilowe - aktualne spalanie w danej chwili, zmienia się dynamicznie w zależności jak jedziesz. Jak hamujesz silnikiem, to pokazuje 0, a jak przyspieszasz bardzo dynamicznie, to i ponad 20 pokaże. Realne spalanie na setkę pokazuje wskazanie średniego spalania i to Cię powinno interesować. Chwilowe to jest chyba taki straszak na kierowców, że jak zobaczysz przy przyspieszaniu 20l/100 to jakoś działa na Twoją wyobraźnie i wzbudza obawy o portfel :D Względnie obserwując chwilowe spalanie widzisz przy jakich prędkościach itp. auto najmniej pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Volkswagen Passat 1.9 Tdi 130pk Highline Specifications

 

City fuel consumption: 7,5 l/100km; (1 op 13,3)

Highway fuel consumption: 4,6 l/100km; (1 op 21,7)

Combined fuel consumption: 5,6 l/100km; (1 op 17,9)

To są moje dane z linka od Jedrek_TDI, tylko nie wiem co oznaczaja te dane w nawiasach? No i trybh HIGHWAY to chyba tylko na prawdziwych autostradach np. Niemieckich bo raczej nie Polskich... Nie wspominaja tutaj jakim predkosciami sie poruszali robiac te pomiary.

 

http://www.auto-power-girl.com/techn...-highline.html

 

Jeśli masz automat to te dane są poprawne dla 5 biegowej skrzyni http://www.auto-power-girl.com/technical-informations/volkswagen-2000-2005-specifications/volkswagen-passat-4-doors-1.9-tdi-130pk-highline-5-speed.html

 

Tu masz modele http://www.auto-power-girl.com/type-volkswagen/volkswagen-passat.html

 

i jak klikniesz swój model Passat 1.9 TDI 130pk Highline http://www.auto-power-girl.com/types-volkswagen/version-passat-1.9-tdi-130pk-highline.html to są 2 wersje http://www.auto-power-girl.com/types-volkswagen/version-passat-1.9-tdi-130pk-highline.html

i jak najedziesz kursorem to na dole w oknie firefoxa widać link i w jednym masz "volkswagen-passat-4-doors-1.9-tdi-130pk-highline-5-speed.html" i to jest automat.

Widać to zwłaszcza po spalaniu w mieście.

 

A jak to jest mierzone to musi być zgodnie z tym jak to robią w fabryce.

A tam zgodnie z normami. Tu masz opisane co i jak się mierzy http://warsztaty.samochodowka.internetdsl.pl/serwishdd/poradnik/sel/sel.htm#pomiar .

I jak na końcu jest mądrze napisane, że to operator dźwigni hamulca i gazu ma największy wpływ na konsumpcję płynnego złota :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale nadal nie wiem co jest w tych nawiasach????

(1 op 13.3) itd....

ale widze ze musze odpuscic temat bo kol. Jedrek_TDI skupil sie na tlumaczeniu tego co jest w tabelach spalania na auto power girl. A ja pytalem wczesniej o to czym sie roznia spalania w trybie 1 i 2 na komputerze w passacie.

PS. Ja mam skrzynie manualna i 6 biegowa i dane tego auta sa takie:

Volkswagen Passat 1.9 Tdi 130pk Highline Specifications

4 doors

Production started in: 2000

Production stoped: 2005

make volkswagen

model passat

version 1.9 tdi 130pk highline

Topspeed: 208 km/h

Transmission 6 speed, manual

CO2 emissions: 151 g/km

Engine capacity: 1896 cm3

Engine Power: 96 kW (130 hp); 4000 rpm

Cylindres:4, in line

Valves/cylinder: 2

Valve Operation: ohc

Fuel: diesel

City fuel consumption: 7,5 l/100km; (1 op 13,3)

Highway fuel consumption: 4,6 l/100km; (1 op 21,7)

Combined fuel consumption: 5,6 l/100km; (1 op 17,9)

Tires: 195/65VR15

Alloy Rims: N/A

Automatically turn on lights: N/A

 

---------- Post added at 21:08 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

 

odpuszczam temat bo rozmijamy sie w czasie i przestrzeni...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiasach jest ilość kilometrów na litrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja pytalem wczesniej o to czym sie roznia spalania w trybie 1 i 2 na komputerze w passacie.

 

Tryb 1 to średnie spalanie z aktualnej trasy. Wskazanie to kasuje się 2 godziny po wyłączeniu stacyjki.

Tryb 2 to średnie spalanie z (jeśli mnie pamięć nie myli) ostatnich 6 tys kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wyjasnienia :)

Wojtkowi i Grzegorzowi

POZDRAWIAM

 

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

 

Jak kogos interesuje to mam prosty PATENT na slabo zwijajace sie pasy bezpieczenstwa na przednich fotelach w passacie.

Bo wiem ze to jest duza plaga w tych autach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu kolega nie zrozumiał albo nie przeczytał. Tłumaczyłem, że w pierwszym trybie resetuje się po 2 godzinach od wyłączenia zapłonu a w drugim jak przytrzymasz dłużej przycisk którym zmieniasz z 1 komputera na 2 albo odłączysz akumulator.

Chyba oczywiste jest, że spalanie w komputerze 1 i 2 jest z odcinka jaki się wyświetli jak po kolei przełączysz.

No ale chyba kolega źle coś przeczytał bo temat dotyczy wysokiego spalania 1,9TDI ale w automacie a nie w manualu. Jak na manual to stanowczo za dużo. Pali jak automat.

W kwestii podziękowań to może kolega Rafixon67 kliknąć odpowiedni przycisk wymienionym przez siebie pomocnym kolegom .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wam 1.9 a automacie pala 8-10l to z pewnoscia cos jest nie tak. Ja mam a6 1.9 avf automat i samochod pali srednio 6.5l z czego polowa to jazda z butem w podlodze. A auto jest ciezsze 200-300 kilogramow.

Edytowane przez kidrowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności