Skocz do zawartości
jacekff

Duże Spalanie 1.9TDI automat

Rekomendowane odpowiedzi

Moj tiptronic AVF (kombi) pali po miescie ok 14l, jezdze caly czas z klima, do tego duza navi i ksenony. Kazdy kto byl we Wroclawiu wie, ze jezdzi sie tu tragicznie, srednia predkosc mam w granicach 15km/h (wskazanie z komputera), przez duza czesc czasu w drodze do i z pracy jade z predkoscia ok 30km/h i tutaj ta skrzynia nie sprawdza sie zupelnie, bo bardzo dlugo trzyma na dwojce. Sytuacje poprawia nieco uzywanie sekwencji, ale jest to niewygodne, wiec ja po prostu przyjalem do wiadomosci, ze musze placic i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sytuacje poprawia nieco uzywanie sekwencji, ale jest to niewygodne, wiec ja po prostu przyjalem do wiadomosci, ze musze placic i tyle

 

fajnie to napisane, wachlowanie nie wygodne, a co na to użytkownicy manuali jak jeszcze męczą przy tym nogę.... niestety wygoda kosztuje, a kolega narzeka jak mu tylko przychodzi zmęczyć rękę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj tiptronic AVF (kombi) pali po miescie ok 14l, jezdze caly czas z klima, do tego duza navi i ksenony. Kazdy kto byl we Wroclawiu wie, ze jezdzi sie tu tragicznie, srednia predkosc mam w granicach 15km/h (wskazanie z komputera), przez duza czesc czasu w drodze do i z pracy jade z predkoscia ok 30km/h i tutaj ta skrzynia nie sprawdza sie zupelnie, bo bardzo dlugo trzyma na dwojce. Sytuacje poprawia nieco uzywanie sekwencji, ale jest to niewygodne, wiec ja po prostu przyjalem do wiadomosci, ze musze placic i tyle

 

To deko Ci za duzo żre tej ropy, ja tez jeżdze po wrocku i tez stoje w korkach, ostatnio w bardzo dużych, teraz tankowałem i mam spalanie 10,3, nie mam ksenonów reszte mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój AVF w codziennych korkach we WRO (głównie Strzegomska) pali 12-13, po trasie przy normalnej jeździe 7 weźmie. Ksenony, klima, radio itp.

Najbardziej ekonomicznie jak mi się udało to prędkość 90-110 na trasie i zszedł do 5,7 ale nuuuuda tragiczna :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stoje od wyjazdu z domu zaraz na kosmonautow, potem lotnicza i legnicka, jezdze na klimie, z duza navi, jedynie nie mam ksenonow. spalanie jak widac w podpisie....

 

Zawito manual Ci tyle pali czy automat?

 

Tyle luda z Avfami we wrocku a spota nie było konkretnego, skandal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duze korki to rzecz wzgledna, wiec ja podam konkrety:

do pracy mam 5km (pokonuje te odleglosc codziennie dwa razy) srednia predkosc (wg wskazan komputera) to 12-15km/h

Macie podobne warunki? Bo jesli tak, to moze cos faktycznie z moim autem nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli spoko widzie że w większości te automaty tyle palą i to norma więc trochę uspokoiło mnie to:)

Ogólnie to prawie tak samo mi pali jak"zawito"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12-15km/h

 

Dzisiaj po tankowaniu zrobiłem 25 kmow, srednia predkosc 23, MFA pokazuje 10,3 srednie, zasieg 690 kmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po miescie musi duzo palić, bo jedzie sie kawalek- nie rozgrzeje sie - jest na ssaniu, pozniej przerwa, znowu odpalanie znowu ssanie i tak wychodzi te 10-12 litrów a czasami nawet wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez mam automata (AVF, 150 KM chip), autko z przebiegiem 150.000km. Srednio pali 7,2 lit/100km. Na trasie okolo 6 lit. Zauwazylem ze spalanie w duzej mieze zalezy od jakosci paliwa. Tankujac na OMV (austria) na pelnym baku robie do 900km /jazda mieszana. Jesli zatankuje na MOL (wegry) robie do 1100km, rowniez jazda mieszana. Co do korkow to rzeczywiscie automat to luksus. Jedziesz i wypoczywasz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mój pasek to 1,9TDI 131KM AVF z Tiptroniciem. Powiem tak troszkę martwiłem się spalaniem ale czytając ten wątek już się uspokoiłem.

Każdego razu kiedy wskazówka paliwa zbliża się do rezerwy tankuje do pełna. Zasięg 700 km.

I tak jazda mieszana 35% trasa ale do 80 km oraz miato 65% miasto bez i ze światłami, średnie korki i spalanie mam troszeczkę oszukane przez kompa...zalewam do pełna i widzę ze zawsze mam ok 9l/100km. A wg kompa ponad 10...

I choć to nienajmiejsze spalanie gorąco polecam automata bo to zaje..... sprawa!

Pozdrawiam Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauwazylem ze spalanie w duzej mieze zalezy od jakosci paliwa. Tankujac na OMV (austria

 

To sie zgadza, ja w De jak zalej rope spalanie spada o 1 litr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...u mnie 130ka w kombiVvarze 2001 w auto-tronic wypala swoje 10-12 w mieście, co oczywiście skutecznie psuje mi humor, zwłaszcza gdy słysze magików "6 litrów to max!"

...sprawdzałem ktsm (i czymś jeszcze) - błędów brak... skrzynia OK... stp niedawno zalane ... serwisuje na bieżąco (wymieniam wszystko jak należy) ... paliwo ultimate diesel ...

 

tak czy siak widze że opinie są jedno znaczne i nie ma co szukać dziury w całym...po prostu za komfort się płaci i tyle... dziękuje Wszystkim za bezcenne info!!

 

PS

 

znajomi radzą mi żebym zaczął tankować na auchan carefour lub w podobnych miejscach ze względu na dość sporą różnicę w cenie za litr...osobiście podchodzę do tego sceptycznie ze względu na jakość tegoż paliwa...napiszcie co o tym myślicie

 

baju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie 130ka w kombiVvarze 2001 w auto-tronic wypala swoje 10-12 w mieście
I tak powinno spójrz w książkę pojazdu a zobaczysz ile przewiduje producent.
co oczywiście skutecznie psuje mi humor, zwłaszcza gdy słysze magików "6 litrów to max!"
W automacie? :eek: Jak sam zauważyłeś
nie ma co szukać dziury w całym...po prostu za komfort się płaci i tyle
znajomi radzą mi żebym zaczął tankować na auchan carefour lub w podobnych miejscach ze względu na dość sporą różnicę w cenie za litr...osobiście podchodzę do tego sceptycznie ze względu na jakość tegoż paliwa...napiszcie co o tym myślicie
Wprawdzie wątek o paliwach z tego typu stacji jest gdzie indziej ale napiszę ci tak; zatankowanie tam to jest jak loteria i chęć trafienia w przysłowiowego miliona. Albo trafisz albo nie (a prędzej nie). Po takiej loterii przy silniku na pompowtryskach (a ty takie posiadasz) to należy szykować się na ich wymianę. Nie wiem czy oszczędność 5-6 zł opłaca się za wymianę pompek (1000-2000 za sztukę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...także Panie J@ceq podziękował za odp 8)

 

ktoś kiedyś mi tłumaczył, że paliwa w centrach handlowych są częściej sprawdzane pod względem jakości niż te na typowych stacjach...hmmm niby logiczne...no i że cena konkurencyjna spowodowana jest tym żeby przyciągnąć klienta (po drodze przecież można skoczyć na shopping)...człowiek w tym wszystkim głupieje 8/

a co z eko i bio dieslem??

przejeżdżam dość często koło Bliskiej (odłam Orlenu) stąd moje zapytanie...

znając życie "frytka" okaże się zabójcza dla naszych pompek ale co z eko??

z góry dzieki!

bajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wszyscy stwierdziliśmy i już pogodziliśmy się że nasze automaty dużo palą więc nie patrzmy na spalanie, cieszmy sie jazdą i trzymajmy nasze żony, narzeczone za kolanko. ja tak robie i wcale źle na tym nie wychodze!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jankiel79

posiadan passata jak w opisie i co do spalania to moze wejdzie nawet na 8 litrow po miescie ale to automat wiec trzeba sie liczyc z tym.w tarasie zejdzie do 6 litrow moze mniej ale ja raczej wolno nie smigam wiec nie sprawdzalem.pozdrawiam i polecam automata:winner_first_h4h:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

1.9 TDI 98 ROK AUTOMAT 4 BIEGOWY SPALANIE MIASTO W GRANICACH 8 LITORW TRASA 6.5-5.5 LITRA on NIE CHE BYC INACZEJ

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi 2,5tdi najmniej na trasie spalił ok 6,4litra, ale żeby osiągnąć taki wynik nie przekraczałem 110km/h i gdyby nie konieczność zatrzymywania czasem na skrzyżowaniach może wyszłoby ok 6,2. w mieście ok 11-12litrów... dodam że było to na oponach 205/55.. obecnie na 225/45 wzrosło o ponad 0,5litra w trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem posiadaczem passata 1.9TDi 130km automat 5 biegów AVF 11.2002r,

Przed kupnem samochodu zapewniano mnie, że po mieście auto będzie palić 7-8l. ropy

natomiast mi spala ok 10l. czy takie spalanie jest normalne ? myślałem, że wymiana filtrów i oleju coś zmieni, ale jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności