Skocz do zawartości
limak8

przewód olejowy - turbina

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniałem turbo na nową i zauważyłem że z przewodu olejowego (doprowadzającego olej do turbiny) delikatnie sączy się olej (od góry). Dowiedziałem się że pomiędzy turbo a przewodem powinna znajdować się miedziana podkładka. Nie pamiętam abym miał coś takiego u siebie więc może dlatego sączy się olej. Czy ktoś zna rozmiary tej podkładki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmiar nie znam ale w serwisie kosztuje coś koło 2 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz patrzę na zdjęcie z ETKA i tam nie widać miedzianej podkładki

 

145350.jpg

 

czy tam coś powinno być (chodzi mi o silnik AFN)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim avf-ie mam na stozek i niema zadnej podkladki

jak maz tez na stozek to moze masz peknieta rurke ja ostatnio odkrecalem ta rurke i niestety byla tak zapieszona ze sie ukrecila i musialem wymienic na nowa to moze twoja tez lekko pekla albo krzywo wsadziles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem informację że to dość częsta przypadłość AFN. Koszt przewodu olejowego to ok 150PLN w ASO więc bez tragedii ale pracy sporo. Najchętniej poczekałbym do następnej wymiany oleju czyli 6000km (mam jeszcze dwie inne rzeczy do zrobienia i nie ukrywam że chciałbym zrobić wszytsko za jednym razem).

 

Czy jest jakiś sposób na "doszczelnienie" tego na jakiś czas? Jakaś pasta uszczelniająca itp, itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W turbinę jest wkręcany króciec z miedzianą podkładką - zespół 4a na tym rys. z ETki - podkładka to nr 3, a przewód olejowy wkręcany jest w ten króciec i tu uszczelnienie jest tylko stożkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku olej cieknie pomiędzy przewodem olejowym a jego końcówką (na schemacie będzie to pomiędzy 12 a przewodem 9). Z tego co widzę miedziana podkładka występuje pomiędzy turbiną a krućcem. Tam nic nie cieknie. Czy brak tej podkładki może mieć wpływ na mój wyciek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy brak tej podkładki może mieć wpływ na mój wyciek?
Nie, jeśli poprawnie zlokalizowałeś wyciek, to nie. Może przy wymianie turbo przewód olejowy był odginany i teraz nie ułożył się poprawnie (no chyba że jest pęknięty), lub coś podeszło pod uszczelnienie. Spróbuj go wykręcić, wytrzeć do sucha i wkręcić z powrotem. Tylko uważaj, tam jest drobny gwint, żebyś go nie uszkodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakies lekarstwo na to? bo po czyszczeniu turba zaczelo mi cieknac miedzy przewodem olejowym a jego końcówką, im mocniej dokrecam tym, bardziej cieknie :/ dopiero co wymianialem olej a juz mam na minimum... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze zainteresowanie tematem jest spore... ale poradzilem sobie, polalem koncowke srodkiem do czyszczenia silnikow i ruszalem nią z 5 minut, po odpaleniu nie cieklo, jutro zobacze na dluzszej trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo właśnie przy wyciąganiu turbinki urwał mi się przewód olejowy, o którym tu mowa. Nie dało rady odkręcić.

I teraz pytanie jak go wymienić? tzn. wymacałem ręką że pomiędzy silnikiem a grodzią jest on zamocowany pewnie na klamerce(?) jak przy turbinie, ale jest to akurat pod vacum-pompą i dojście jest marne. Jak więc go najłatwiej wymienić bo chyba pompy nie trza ściągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ściągać, ale "zabawy" z przykręceniem tego mocowania jest co nie miara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to 3 miechy temu musiałem wymienić ten przewód bo go sam urwałem przy odkrecaniu od turbo koszt 145 zł w ASO skoda bo nie ma zamienników zabawy jest co nie miara lusterko w łapkę klucz nasadowy 10 i heja jest co robić.Powodzenia pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra dziś się tym zajmę, a czy ściągać tą plastikową rurę, która idzie od EGR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, poci się minimalnie między nakrętką a przewodem a w konsekwencji obudowa od turbiny jest trochę zapocona , pytanie czy cos się może stać jeżeli będe z tym tak jeździł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra dziś się tym zajmę, a czy ściągać tą plastikową rurę, która idzie od EGR?

Ja ściągałem bo jest lepszy dostęp.

 

U mnie podobnie, poci się minimalnie między nakrętką a przewodem a w konsekwencji obudowa od turbiny jest trochę zapocona , pytanie czy cos się może stać jeżeli będe z tym tak jeździł ??

 

Jeśli nie ubywa z dużo oleju to można jeździć, byleby nie okazało się że rurka pęknie na trasie i zatrze się turbina i silnik.

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja poradziłem sobie z tym inaczej. Jak się urwała ta rurka do turbinki obciołem ją na jakieś 10cm i pojechałem do hydrauliki siłowej tam facet dorobil mi za max 40zł węzyk z kolankiem i bez problemu teraz śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem ten wąż i jakoś poszło, teraz czekam na nową rurkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z olejem?nie wycieka jak sie wykreci ten przewód?czy trzeba olej spuszczać najpierw?bo zauwazyłem dzisiaj plame oleju pod autem i okazało sie , ze cieknie własnie z tego przewodu tzn z nakretki góra wycieka olej:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z olejem?nie wycieka jak sie wykreci ten przewód?czy trzeba olej spuszczać najpierw?bo zauwazyłem dzisiaj plame oleju pod autem i okazało sie , ze cieknie własnie z tego przewodu tzn z nakretki góra wycieka olej

 

olej nie wycieka jak się wykręci przewód!

 

Ja taki przewód kupowałem za 20zł na szrocie, był od innego silnika więc trzeba było go trochę ponaginać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności