Skocz do zawartości
limak8

przewód olejowy - turbina

Rekomendowane odpowiedzi

pomiedzy trubina a przewodem doprowadzajacym olej jest nypel, jego trzeba najpierw przykrecic do turbiny a pozniej do niego ten przewod. Wtedy nie bedzie cieklo. Mechanior mi tak zrobil i jest spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten przewód olejowy jest taki sam do każdego passata b5.??? Czy różni się może długością..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej różni się. To zależy od silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy taki przewód jeśli jest "sztukowany" ma na tyle w sobie duże ciśnienie, żeby się rozszczepić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jaki sposób jest dosztukowany. Ogólnie to jest przewód wysokiego ciśnienia, więc chyba nie wypada go łączyć. Ja pytałem o ten przewód to w sklepie nie mieli, tylko w serwisie. Koleś mówił że kosztuje ok 450 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy taki przewód jeśli jest "sztukowany" ma na tyle w sobie duże ciśnienie, żeby się rozszczepić ?

Może mieć. Ja bym szukał gdzieś używki bo nowy ładnie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy przewód olejowy to koszt 110 zl (ASO) z rabatem do AVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt 110 zl (ASO)

zgadza się, ceny podobne w Getem i innych sklepach z ori częsciami do VW. W etce można sprawdzić od jakich silników pasuje AFN, AHH i chyba AVF jest taki sam. Jeśli szrot to lepiej go wykręcić i podjechać z nim w ręku bo wszystkie wygladają podobnie a niekoniecznie pasują, trzebaby wyginać i kombinować a chyba nie o to chodzi.

Zabawy z przykręceniem do bloku jest co niemiara - chyba z 1,5 godziny się męczyłem, a to uszczelka się przesunęła a to wypadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabawy z przykręceniem do bloku jest co niemiara - chyba z 1,5 godziny się męczyłem, a to uszczelka się przesunęła a to wypadła.
Podpisuje się pod tym !!! ja po tych kombinacjach na drugi dzień miałem siniaki na dłoniach !! i myślę ze nie ma co kombinować z wyginaniem tej rurki, bo jakby nie było leci nią olej do turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze temat bo mam podobny problem ukrecilem przewod oleju idacy do turbo moj silnik to avf potrzebuje nr katalogowy tej czesci albo gdzie dostane go w okolich warszawy ? bede bardzo wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mi natomiast delikatnie cieknie olej z tego przewodu ale w miejscu mocowania do silnika (nie do turbiny), czy tam też nie ma żadnej podkładki uszczelniającej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknie na zasilaniu turbiny czy na spływie oleju bo poprzednik mówił o zasilaniu. Zasilanie jest z podstawy filtra oleju, jest tam założona śruba oczkowa z dwoma miedzianymi podkładakmi, spróbuj delikatnie dociągnąć śrubę. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana podkładek - koszt groszowy.

Pozdrawiam Andrzej

EDIT:

.

mam nadzieję, że nie dostane warna

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieknie z przewodu od spływu oleju z turbiny dokładnie w miejscu jego mocowania do chyba miski olejowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cieknie z przewodu od spływu oleju z turbiny dokładnie w miejscu jego mocowania do chyba miski olejowej

Wymień uszczelkę 028145757 koszt w ASO 10zł.

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mi natomiast delikatnie cieknie olej z tego przewodu ale w miejscu mocowania do silnika (nie do turbiny), czy tam też nie ma żadnej podkładki uszczelniającej ?

Jeśli cieknie ci z przewodu olejowego od silnika a konkretnie od pompy podciśnienia tam są dwie miedziane podkładki na dole i na górnej części gdzie wkręca się srubę z otworem olejowym :):)ja wyciągałem turbawe z przewodem bo niechciałem jej ukręcić było troche zabawy ale da się napewno:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli cieknie ci z przewodu olejowego od silnika a konkretnie od pompy podciśnienia tam są dwie miedziane podkładki na dole i na górnej części

Racja mój błąd, niestety ETKA nie podaje jaki rozmiar mają podkladki.

pozdrawiam i przepraszam, że wprowadziłem w błąd :)

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz spróbowałem wymienić te podkładki, ale okazuje się że uszkodzony jest cały przewód możecie mi podać nr z ETKI bo z tego co się orientuję to tylko ASO. Dokładnie chodzi o przewód odpływowy turbiny silnik AVB rocznik 2001. Może ktoś ma na zbyciu taki przewód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj VIN, sprawdzimy bo cos na stanie leży.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś jak się dostać do tego przewodu dolnego ? odprowadzającego olej od turbo ? OD turbiny są dwie śrubki torx to się je odkręci bez większego problemu chyba , wystarczy przedłuższka ale z drugiej strony z bloku silnika nie mam pomysłu kompletnie jak dojść tam. Klucz 22 i z żadnej mańki mi nie wchodzi .... ;/ pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

cieknie a raczej sika mi olej z miejsca gdzie jest przykręcona śruba do bloku (NIE z turbiny), przykręcana jest kluczem 17. Kupiłem w ASO te podkładki 1.84zł za szt wymieniłem dokręciłem i dalej sika. Proszę o informację jak je dokręcić mocno czy delikatnie? Dziś przykręcenie całości zajęło mi 20min ale wczoraj 3h :/

 

-- edit --

Okazało się niestety, że przewód jest pęknięty, zakup nowego w ASO równe 200zł :( założenie nowego 20min... wykonanie = bezcenne :)

Edytowane przez seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności