Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

mam kupić znajomemu cb-radio do ciężarówki. tak za około 500-600 zeta.bez anteny.

co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ss3900,president jack,president jackson,valery,uniden68-78.,,czym starsze tym lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio CB ATENA Lafayette za 3 stówki czy warto, może ktoś takowe posiada jakieś opinie, a może tak, jakie byście mi polecili czytam sporo ale nic konkretnego nie mogę wybrać, jestem zieleny w tym temacie to moje bedzie pierwsze radyjko max do 350zyla

Edytowane przez maxs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się powoli do zakupu CB Radia, jestem kompletnie zielony w temacie i będzie to moje pierwsze radyjko, przeszukując internet trafiłem na taki oto zestaw: http://www.strefakierowcy.pl/837,alan-102-sirio-ml145-142-cm-.html

Opinie z tego co czytam są pochlebne, antena nawet na naszym forum jest polecana. Szukam jakiegoś zestawu do 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena ok ale radia poszukaj innego-ten to zwykły szumofon. Może uniden? Wyjdzie co prawda lekko powyżej 300 zł ale będziesz zadowolony z zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie który model byś proponował, oczywiście radia używane wchodzą w grę - stąd ten niski pułap cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za wszelaką pomoc :) Plusik poleciał. Dam znać jak zakupię zestaw i go sprawdzę :D

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konkretnie który model byś proponował, oczywiście radia używane wchodzą w grę - stąd ten niski pułap cenowy.

Ja miesiąc temu kupiłem za nieco ponad 100PLN używkę Stabo M 5012 http://allegro.pl/stabo-xm5012-jak-president-wilson-tanio-i1600953852.html i w dieselku też bardzo ładnie chodzi z ML 145.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno uniden lepszy od midlanda 102 a stabo 5012 od unidena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, do samochodu najlepsze jest proste radyjko z filtrami przeciw zakłóceniowymi (ANL lub NB). Polecam President lub Uniden ( zresztą są to te same radia, robione w tych samych fabrykach, z tym że President jest robiony na Europę, a Uniden na Stany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam President lub Uniden ( zresztą są to te same radia

To są zupełnie inne radia, technicznie nie mające ze sobą nic wspólnego poza podobnym wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam zakupić sobie radyjko z anteną, ilość środków mam ograniczoną, mogę wydać na to z max 250-300zł.

Czy za tyle kupię dobrą antenkę i radio? Co polecacie?

Dodam, że chcę by miało zasięg przynajmniej 10km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uniden 520 + sirio as100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uniden 520 + sirio as100
Może być słabo z zasięgiem na 10km... Myślę, że ML145 to minimum.

 

To są zupełnie inne radia, technicznie nie mające ze sobą nic wspólnego poza podobnym wyglądem.

I poza tym, że jak się otworzy Presidenta, to prawdopodbnie znajdzie się w środku, na płytce napis Uniden...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może być słabo z zasięgiem na 10km... Myślę, że ML145 to minimum.

 

Na 10 km spokojnie wystarczy Wilson Little Wil lub Hustler IC-100 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem przed wyborem CB radia (przeczytałem chyba wszystkie możliwe strony poświęcone CB; również w dziale naszego forum)- trochę to już trwa (1,5 m-ca) i dalej jestem w punkcie wyjścia.Im więcej czytam tym mniej wiem.Testowałem już TTI 770 oraz Alan 102 wraz z antenami mag. ML 145-jednak wybiorę inne.

Mogę przeznaczyć max 400zł na radyjko - nie chciałbym szumofona, a wymiary obudowy również mają znaczenie.

 

Antena może być (prawdopodobnie na uchwycie AV400 lub KF150) zamontowana na bagażniku z lewej strony (sedan) w ostateczności środek klapy bagażnika (mag)- magnes 12,5 na środku dachu się kiwa (mam szyberdach więc jest przesunięta w tył) .

 

Wybrałem sobie wstępnie poniższe radyjka:

President Johnny II ASC - Używany

Harry II Classic - Nowy

Wilson - Używany

Stabo XM 3003 - Nowy

M-Tech Legend II - Nowy

Uniden Pro 520XL - ciężko skutecznie namierzyć Filipińczyka (chińczyka pomijam)

 

Może ktoś da dobrą radę dla niezdecydowanego.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może skup się na aukcjach i wylicytuj coś w granicach Harry III, Johny III ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może skup się na aukcjach i wylicytuj coś w granicach Harry III, Johny III ??

 

400 zł to mało na w/w radyjka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności