Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

hmm co do prędkości moja ML'ka ma podstawę ok.15cm jak pewnie każda, może więcej?jak jeździłem poczciwą calibrą przy 180km/h nie przesunęła się nawet o centymetr. Fakt bat straszne się wygiął,ale nie odpadł. Przyznaje koledze saxten rację z tym ciastkiem ;)

Edytowane przez pawel998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie jeszcze jedno pytanie. Podobno sirio jest anteną bardzo sztywną i przy większych prekościach (>150) antena może odpaść. Polecono mi presidenta ohio

Pacnij w łeb temu polecającemu.Ohio to dopiero sztywna antena, w dodatku gorsza od ML'ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówie w porównaniu do Sirio AS100. Nie chce kupować dłuższej anteny niż 1m. Co człowiek to inna opinia. Zresztą jak ze wszystkim, ale braci forumowej jakoś bardziej ufam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką: http://allegro.pl/mocne-sirio-turbo-1000-z-kablem-4m-blue-115cm-i1509194777.html

Z czystym sumieniem mogę polecić. Antena składana, bardzo dobrze wykonana i zasięg ok 15 km u mnie w terenie górzystym to chyba spoko ;)

Bat nie tak długi jak w przypadku mlki, czyli zgrabniej wygląda na aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja mówie w porównaniu do Sirio AS100.

Co nie zmienia faktu, że ohio jest i tak sztywniejsza.Nie patrz że President, bo szkoda sobie tym mydlić oczu.

 

Koszi, Sirio Turbo to znakomite antenki. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszi, Sirio Turbo to znakomite antenki.

A i cenowo nie dużo odbiega od ML'ki.

 

Mam pytanie troszkę z innej beczki. Ta antenka (Sirio Turbo) składa się z dwóch cewek. Ta górna cewka z batem wkręca się do dolnej i delikatnie jest zaśniedziała na gwincie. Czy trzeba to czymś specjalnym czyścić i zabezpieczyć aby dalej nie śniedziało. Czy wystarczy zwykła szmatka. I jeszcze jedno może to mieć wpływ na odsłuch i nadawanie. Sorki za OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów posiadam ml+harry2 radyjko od pięciu lat nie miałem z tym zestawem najmniejszych problemów antenka co osobiście sprawdziłem przy 200km/h nie ruszyła ani milimetra na dachu także z czystym sumieniem mogę ja polecić pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z czystym sumieniem moge polecic radio presidenta Johnny III + antenke Missouri calosc wspaniale sie komponuje i nie ma zadnych problemow . jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i bardzo polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z czystym sumieniem mogę ten zestaw odradzić. Jak dla mnie radio głuche i pomimo swej głuchości nadal jest szumofonem. Za drogie w stosunku do tego co sobą prezentuje.

Antena także, nie jest warta tych pieniędzy jakie trzeba za nią zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mogę poradzić zestaw radyjko M-TECH LEGEND II antena HUSTLER IC-100 dałem 300zl i każda złotówka jest dobrze zainwestowana. radyjka nie zestrajałem wsunąłem bat na max i działa :)

 

wiec podsumowując za te pieniądze radyjko i antenka są świetne porównywając do zestawu znajomego President Johny II i antenke President CAROLINE i m-tech go przebija (jak się dobrze podkręci SQ) :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałeś w porządnym serwisie to powinni gratis sprawdzić swr-dostroić antenę,a daje głowę ,że swr masz w granicach powyżej 1,5..jak nie lepiej

hustler....:zeco to jest dopiero kawał drutu w sam raz na ruszt

a potem każdy narzeka na 19kanale ,że nie wyraznie słychać,,itd,,,,podstawa SWR

 

---------- Post added at 19:26 ---------- Previous post was at 19:25 ----------

 

a pobija czym johnego? jak skręcisz SQ to tym samym zasięg odbioru,łapiesz najmocniejszy sygnał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak kupowałeś w porządnym serwisie to powinni gratis sprawdzić swr-dostroić antenę,a daje głowę ,że swr masz w granicach powyżej 1,5..jak nie lepiej

hustler.... to jest dopiero kawał drutu w sam raz na ruszt

a potem każdy narzeka na 19kanale ,że nie wyraznie słychać,,itd,,,,podstawa SWR

 

---------- Post added at 19:26 ---------- Previous post was at 19:25 ----------

 

a pobija czym johnego? jak skręcisz SQ to tym samym zasięg odbioru,łapiesz najmocniejszy sygnał

 

1. kopiłem na alledrogo a co do strojenia to wujek Google wygrał :Dhttp://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1092579.html

2. słychać mnie 4-5km jak jestem w miecie i do około 7-8km poza a co do jakości to zacytuje innego moblika słychać mnie jak radio Maryja (mobilek był około 3km ode mnie)

3. jest lepszy w tym ze (przynajmniej w moim odczuciu) m-tech pomimo ze jest tani, nie zestrojony itp. zbiera lepiej i więcej niż Johny

Edytowane przez sylwek1191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po długich poszukiwaniach i rozmyślaniach, postanowiłem zakupić harrego III wraz z anteną president missouri, wybrałem taki zestaw gdyż udało mi się go kupić w naprawde okazyjnej cenie. Dzisiaj tylko chwila testów i ASQ działa naprawde ok. Testowałem na całkowicie rozkręconym RFgain`ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla świętego spokoju lepiej sprawdzić SWR,nie jednego już hustlera już ciąłem żeby mieć przyzwoity SWR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam CB Radio Alana 102 i antenę Sunker Elite CB115, lecz od pewnego czasu tata kupił drugą antenę Sunker Elite CB 119 za 25zł i teraz, to ona jest używana. Ostatnio wujek kupił cb radio i zapewne odsprzedam tą pierwszą antenę, za ok 60zł. Jako że ta druga, krótka antena jest kiepska, wpadłem na pomysł aby dołożyć i kupić coś lepszego. I tu moje pytanie, jaką antenę wybrać. Najlepiej krótką, dobrze wykonaną, zaufaną i cenowo maksymalnie do 150zł.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadaj coś z Lemm'a AT lub Sirio AS 100, Sirio Turbo 1000.Również Wilson jest dobry, ale koniecznie ten w pudełku pakowany, tradycyjnie ML'ka lub Alan 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skuszę się na Sirio Turbo 1000. Sporo osób sobie je chwali. Propozycję, jak najbardziej nadal aktualne. W każdym bądź razie dziękuję za pomoc. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daje głowę ,że swr masz w granicach powyżej 1,5..jak nie lepiej

Żebyś czasem taj głowy nie stracił ;)

hustler.... to jest dopiero kawał drutu w sam raz na ruszt

a potem każdy narzeka na 19kanale ,że nie wyraznie słychać

Antena nie ma żadnego wpływu na jakość modulacji.

 

Mam hustlera i do szumofonu na 19nastkę jest to wystarczająca antena.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie jaka jest roznica miedzy wtykiem UC1 a PL259?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności