Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim działa bardziej kierunkowo. Stratami bym się zbytnio nie przejmował. Zwłaszcza, że tracisz zaięg przede wszystkim do tyłu. A to w przypadku #19 jest mniej istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź czy po odkręceniu kabla antenowego od radia też będzie zbierał zakłócenia.

Jeśli nie, to znaczy że wchodzą przez antenę. W takim przypadku trzeba namierzyć co tak sieje i próbować opanować sytuację.

 

Kolego bez podpiętej antenki szumów praktycznie nie ma. Czyli szumy od wtryskiwaczy gazowych zakłucają antenkę..Co zrobić? Zmasować jakimś dodatkowym przewodem antenę magnesową? Czy coś jeszcze ekranować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle zakłócają antenę, co generują szumy o częstotliwości odbieranej przez radio. Antena to poprostu przekazuje dalej.

Jeśli chcesz próbować problem rozwiązywać za pomocą anteny, to się raczej nie da. Można ewentualnie zainwestować w dłuższą antenę i zmniejszyć czułość odbiornika rf-gaienm. Sygnał zakłóceniowy pozostanie na tym samym poziomie, w zamian zyskujesz na sygnale tych, którzy dolatują słabiej.

Łopatologicznie wygląda to tak: Jeśli zakłócenia masz na poziomie 2s, to przy dłuższej antenie też pozostana na takim poziomie. Jeśli rozmówca będzie miał na krótszej antenie u Ciebie sygnał 1s, to się nie przebije. Jesli przy dłuższej antenie zaczniesz go odbierać z sygnałem 3s to go odczytasz.

 

A najlepiej to próbować namierzyć co sieje i tam spróbować się pozbyć problemu. Walka niestety nie jest łatwa. Wiem o czym mówie bo w samochodzie małżonki sprężarka od klimy włazi przez antenę na poziomie 3-5s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy radyjko Cobra 19 DX IV i antena WILSON LITTLE WILL są coś warte?? co o tym sadzicie ?? zestaw mogę kupić za 200zl nowy czy się opłaca.

 

albo:

http://allegro.pl/cb-radio-antena-tanio-i1514061779.html

http://allegro.pl/alan-199a-antena-pres-georgia-3gratisy-i1498513466.html

http://allegro.pl/radio-cb-sunker-elite-antena-hustler-fv-wro-i1512073557.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy radyjko Cobra 19 DX IV i antena WILSON LITTLE WILL są coś warte??

Radio to szajs, a antena ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zakupem cb. Koles polecił mi podpiecie radyjka pod antene seryjną. Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koles polecił mi podpiecie radyjka pod antene seryjną

Jak seryjną CB (ze sklepu) - to OK. Jeżeli (co bardziej prawdopodobne) do anteny radiowej w samochodzie - to plecie głupoty. Jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie anteny separującej od siebie radia samochodowe i CB. Na przykład tego typu KLIK

Montujesz taką antenę w miejscu anteny seryjnej w aucie. Jest to jednak rozwiązanie kompromisowe i nie dające pełnej satysfakcji z korzystania z CB-radia, jak przy zastosowaniu osobnej anteny CB i do tego jeszcze o odpowiedniej długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaproponował do anteny seryjnej radiowej. Wydało mi się to nieco dziwne, ale że wiedze posiadam taką jaką przeczytam w tym temacie to wolałem zapytać. Jaki zestaw polecacie? myślałem nad tti 550 + president missouri lub tańszy zamiennik presenter missouri Co myślicie o tych antenach? Miałem kiedyś oryginalnego presidenta missouri i byłem strasznie zadowolony, ale czy warto dopłacać prawie 150pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zaproponował do anteny seryjnej radiowej.

Powiedz mu żeby się trochę rozpędził i dynką w ścianę :D Może mu się poukłada ;)

Jeśli chodzi o magnesówki to z krótszych Sirio AS 100, z dłuższych ML145.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym presidentem i presenterem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z tym presidentem i presenterem?

Obie anteny byle jakie. Do tego President bardzo drogi w porównaniu do możliwości jakie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- do tego ten Presenter, to jak jak kiedyś np. ONKYO do SANYO ;)

Taki no name czekający na frajera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o takie opinie mi chodziło. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce dopiero zacząć przygodę z cb i czy to radyjko jest coś warte...

- jeżeli będziesz tylko okazjonalnie używał zestawu jako antymiśka na #19'tce, to od biedy ujdzie.

Jeżeli chcesz przeżyć - tak jak piszesz - przygodę z CB, a nie rozczarowanie, to poszukaj czegoś innego. Jest w czym wybrać, czytając wcześniejsze posty w tym wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość e1000

Witam,

 

Szukam info na temat Sunkerów. Zamierzam kupić swoje pierwsze CB i wertuję temat od 2 tygodni. Teść ma takie radio (chyba Elite Two albo Elite Three nie jestem pewien) i całkiem nieźle odbiera. No ale to też kwestia anteny. Teoretycznie skłaniam się do President Harry III, tylko ta cena icon_rolleyes.gif Zastanawiam się więc nad innymi rozwiązaniami. Antenę już wybrałem Sirio Turbo 1000 (mam VW Tourana i miejsce parkingowe w bloku, więc składana antena to całkiem wygodna sprawa). Reasumując czy ktoś z kolegów na forum ma radio tej firmy i jak je ocenia? Czy ktoś miał już styczność z Elite Five z tej firmy? (wygląda nieco jak klon Presidentów z serii III icon_wink.gif ).

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- jeżeli będziesz tylko okazjonalnie używał zestawu jako antymiśka na #19'tce, to od biedy ujdzie.

Jeżeli chcesz przeżyć - tak jak piszesz - przygodę z CB, a nie rozczarowanie, to poszukaj czegoś innego. Jest w czym wybrać, czytając wcześniejsze posty w tym wątku...

 

po prostu nie chce od razu kupować radyjka 500-1000zl i antenę za 300zl bo głownie jeżdżę po mieście lub nieduże trasy (100km) chce wydać do 300zl za komplet (najlepsze w tej cenie :D ) :) wiec czekam na wasze propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

I ja przymierzam się do radyjka (wszystko po trochu)

- na razie budżet ograniczony - więc do 300 zł

- bez wierceń - więc magnesówka

 

Pomyślałem o zestawie Mtech II + Sirio ML145

 

Pytanko: - czy taki zestaw (chcąc podpinać go do różnych aut) będzie dobry do B5 z LPG? (ponoć przy zapince od zapalniczki są mega szumy od sterownika LPG i panelu klimy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ostatecznie zakupilem :

 

CB Radio TTI TCB-880

i antenę

Wilson Little Wil

 

czy to będzie coś warte :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności