Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Przy odbiorze OKi, kawałek drutu wystarczy jeśli tylko coś odbierze. Przy nadawaniu zestrojenie ma już znaczenie, tak samo jak położenie anteny. Co do SWR>3 to jak kto woli. Należy jednak pamiętać, że przy SWR=3 25% mocy idzie w piach :).

Marcin, weź poprawkę że nie wszyscy rozumieją jak działa radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
większość poprawnie zamontowanych anten out-of-the-box stroi się na wartości mniejsze od 3, a takie już są wystarczające, jeśli mówimy o bezpieczeństwie odbiornika.

Chyba chodziło Ci o nadajnik, bo przeczysz sam sobie :P

dla celów odbiorczych to można nawet śrubokręt sobie podłączyć i z radiem nic się nie stanie

A to jest oczywiście prawda.Odbierać można prawie na wszystkim, i radio nie jest zagrożone do momentu wciśnięcia PTT.

zawsze radio należy zestroić z anteną.

To antenę się stroi.Radio zostawmy w spokoju ;) Znam takiego co wyczytał taką wypowiedź, i zaczął filtrami w radiu kręcić.Stroił radio pod antenę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że "chinol" 520XL jakością odbioru bije na łeb swojego rywala - Mtech Legend II. Gorszego radia niż ten Mtech nie miałem. A filipińczyk jest jeszcze lepszy tylko ciężko takiego kupić.

Zgadzam się. Niech nikt nie wierzy, że Uniden 520XL = Mtech Legend II. To dwa radia. Różne. Miałem i to 2 skrajności. O ile z Unidena (+Flordia) byłem w miare zadowolony tak z M-techa + Floridy zupełnie nie.

Uniden to Uniden i żaden M-tech z nim się nie równa.

 

Zamilcz, zawsze radio należy zestroić z anteną. Może miałeś farta i w twoim przypadku zestaw jest w miarę zestrojony, ale to przypadek, nie reguła.

A jak nie zamilicze to?;)

Od kiedy stroimy radio?:D:lol

Może miałem i może w miarę jest zestrojony zestaw bo wg. mnie łapie zasięg b. dobrze i dopóki to się nie zmieni nie wybieram się na strojenie.

Poza tym zmiana położenia anteny powoduje rozstrojenie radia. Jak ktoś nie wierzy to może sam wykonać pomiary. Tak więc darujmy sobie teksty: nie wymaga strojenia

To chyba każdy wie, kto miał do czynienia z CB. I nawet nie trzeba wykonać pomiarów, żeby o tym się przekonać.

A kto napisał, że nie wymaga strojenia?;) chyba niektórzy widzą za dużo..

Edytowane przez Michal-LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba chodziło Ci o nadajnik,

 

Ojtamojtam, chodziło mi o odbiornik w funkcji nadawczej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ojtamojtam, chodziło mi o odbiornik w funkcji nadawczej

:zeco:zeco:zeco. ....:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siakieśtakieowocowe

 

Dalej nie rozumiecie :) ? Słowo "odbiornik" użyte jako synonim stacji nadawczo-odbiorczej, a określenie "w funkcji nadawczej" miało humorystycznie nawiązywać do toru nadawczego :) Sami inżynierowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sami inżynierowie ?

Sami...

A o tym, że jeśli ktoś chce mieć instalacje na tip top, powinien sprawdzić w którym miejscu wypada rezonans anteny jakoś żaden inżynier nie napisał :P;) Sam SWR nam tego nie powie.

Ale nie róbmy OT.

Edytowane przez pszemek
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sami inżynierowie ?

Marcinie, - nie sami, więc nie utwierdzaj w ignorancji "nie inżynierów".

A o tym, że jeśli ktoś chce mieć instalacje na tip top, powinien sprawdzić w którym miejscu wypada rezonans anteny jakoś żadem inżynier nie napisał Sam SWR nam tego nie powie

- bo rezonans i dopasowanie anteny nie zawsze idą w parze ;) Wynika to z konstrukcji różnych typów anten. Istotne jest dopasowanie falowe, aby w pełni wykorzystać te 4 waty, którymi dysponujemy w "odbiorniku w funkcji nadawczej" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w "odbiorniku w funkcji nadawczej"

 

Ha ! A jednak się spodobało :P Jak już się zrozumie, to nawet fajnie brzmi, co nie :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie nt president Walker albo co możecie polecić w jego miejsce najlepiej jak by miało Automatyke SQ (musi być ze względu na małżonkę, nieprzepadającą za szumami w radiu), RFG AM/FM czysto grało z dobrą modulacją nadawania i deklarację zgodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie nt president Walker albo co możecie polecić w jego miejsce najlepiej jak by miało Automatyke SQ (musi być ze względu na małżonkę, nieprzepadającą za szumami w radiu), RFG AM/FM czysto grało z dobrą modulacją nadawania i deklarację zgodności.

 

Ja mam walkera i naprawde mogę polecić. Modulacja, w porównaniu do ostatnio testowanego U510 rewelacja, ASC chodzi fajnie ale mam po "naprawie" ;) Współpracuje on u mnie z ML'ką. Zasię dla mnie nie jest ważny, mam jeszcze dodatkowo skręcone RF'em. Długo szukałem następcy starego herbatnika i na walkerze sie nie zawiodłem. Ogólnie radio polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super kolejny + dla tego radia Dzięki za pomoc. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma Ktoś antenkę SIRIO AS-100 ?

Co o niej powiecie Ciekawego?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkałem się z tym, że w radyjku President Johnny bebechy były ocechowane logiem Uniden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy stoje przed wyborem radyjka. wstepnie zdecyowalem sie na president johnny III albo president harry III.ogolnie oba sa identyczne wizualnie i funkcjami raczej tez sie nie roznia. jedynie harry troszke drozszy. prosze o rozwiklanie moich watpliwosci:)

p.s testowalem ostatnio taylora III , swietne radio ale troche duze. sadze ze radia wymienione wyzej przeze mnie nie sa wcale gorsze. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam harrego III i jest :dobrze W harrym masz dodatkowo FM i przełączanie kanałów w gruszce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej i jeśli interesuje Cie ta półka zainteresowałbym się tym modelem. Co do przełączania kanałów w gruszce jest to świetna sprawa z tego względu że jeśli chcesz pogadać z innym mobilem nie musisz przeskakiwać po kanałach używając przełącznika w radiu. Przydatne zwłaszcza w miastach gdzie szukać czegoś konkretnego i po zapytaniu na 19 robi się momentalnie motłoch ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio spotkałem się z tym, że w radyjku President Johnny bebechy były ocechowane logiem Uniden

Przecież od dawna wiadomo,że Uniden robi płyty dla Presidenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio wybrane:) teraz antena, moze byc dlugi bat. bedzie mocowany do relingow... cena 200-300 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności