Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

może komuś potrzebna wiązka do tempomatu? mam oryginalną zakończoną z jednej strony wtyczką a z drugiej gołymi pinami - nic tylko montować, bo u mnie z planów tempomatowych nici... ;)

--- scalone ---

kolega longboy mnie upomniał: mam wiązkę do 3BG, trzy płaskie piny (biały, niebieski, żółto czerwony), jeden "grubszy" płaski (żółty-żółty- podwójny przewód) i czarny - niezakończony. Z drugiej strony wtyczka:

 

rgh1229707513a.jpg cqs1229707305q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaacaa

Jak się dowiedzieć czy w moim pasku jest pedał gazu elektroniczny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się dowiedzieć czy w moim pasku jest pedał gazu elektroniczny??

 

Napisz coś o swoim aucie, żeby można było Tobie pomóc ;)

EDIT///

Właśnie zobaczyłem Twój profil. TDI-PD na pewno ma elektroniczny pedał gazu.

Edytowane przez longboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yakub1

Witam, podlacze sie pod pytanie kolegi wyzej.Ja posiadam 3B AHU z 2000r i interesuje mnie jak to wyglada z ta linka w moim pasiorze oraz ewentualnie jak mozecie poradzic w sprawie manetki, czy jest jakis numer katalogowy przypisany modelowi do mojego auta.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukaj w tym wątku. Na pewno coś znajdziesz odnośnie manetki i jej nr katalogowego, jak podłączyć itp. Edytowane przez longboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yakub1
szukaj w tym wątku. Na pewno coś znajdziesz odnośnie manetki i jej nr katalogowego, jak podłączyć itp.

 

 

Dzienx. Kierunek obrany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już skompletowane części potrzebne do montażu i tak zastanawiam sie czy sposób który opisał lazym będzie pasoawał do modelu 3B jako że nie lubie ingerować z lutownica w instalację toteż wolę podpiąć się pod kostki czyli jak w ASO (tak mi się wydaje) no ale 3BG ma inne wejście niz 3B i tu rodzą się wątpliwości.

 

 

---> sprzedam wiązkę <---

Edytowane przez longboy
Sprzedam wi?zk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym sie pochwalic, ze udalo mi sie zainstalowac tempomat. Dzieki Waszym wskazowkom poszlo mi calkiem niezle. Lecz troszke mi zeszlo, gdzies kolo 7-8 godzin. Ale to wina tego, ze zmrok zapadl i poslugiwalem sie tylko mala lampka.

 

Otoz jest jeden problemik, nie skomplentowalem odpowiednio kluczy do roboty i zmuszony bylem jechac w trakcie pracy do sklepu. Pojechalem z wymontowana poduszka powietrzna (coz troche sie nameczylem by ja wyciagnac), oczywiscie w trakcie jazdy piszczal komputer z informacja ''airbag fault''. Problem w tym teraz, ze po zmontowaniu wszystkiego poduszka dalej sie swieci razem z info. Pewnie wystarczy to skasowac Vagiem, ale moj kabelek za 149 zl z Telwisu nie laczy sie programowo z airbagiem. Silnik, modul komfortu itd dziala bez problemu, ale nie z airbagiem. Czy ktos moze ma pomysl jak to zrobic zanim pojade do dilera volkswagena?

 

Ogolnie instalacja poszla bez problemu z wyjatkiem kostki z bezpiecznikiem w puszce z kompem od silnika. Nie moglem cholernego kabla odczebic (wyciagnac pina, te zapadki...eh), wiec troche ponacinalem plastik i wyciagnalem pina, potem wcisnalem z powrotem i owinalem ladnie tasma izolacyjna. I druga sprawa pomaranczowa kostka, tez juz nie mialem sily odblokowac pina iglami, wiec przerwalem koszulke i sie wlutowalem. Reszte pinow do bialej kostki normalnie powciskalem. Po zmontowaniu wszystkiego kontrolka od tempomatu sie zapala, jedynie aktywowalem poprzez kompa.

I gitara !!!

 

Oprocz tej poduszki :(

 

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za wskazowki z ktorych korzystalem i za przyszle wskazowki ktore wykorzystam:)

Edytowane przez Leo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie wystarczy to skasowac Vagiem, ale moj kabelek za 149 zl z Telwisu nie laczy sie programowo z airbagiem. Silnik, modul komfortu itd dziala, ale nie z airbagiem. Czy ktos moze ma pomysl jak to zrobic zanim pojade do dilera volkswagena?

A jaki masz programik do tego kabelka??

Ja mam interfejs z Telwisu i jakos sie lacze ze wszystkim.Jesli nie dasz rady to podjedz do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki masz programik do tego kabelka??

 

Mam polskiego Vaga 1551 i Vag Com 409.

 

Dzieki za odpowiedz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

też się zabieram za tempomat, wiązkę już posiadam, powiedzcie mi tylko jaką potrzebuję manetkę? zespoloną czy nie? bo widzę że są takie i takie a nie chciałbym kupić coś co później będzie mi zalegało w garażu:p poza tym że jedna wiązka jest scalona a druga nie to czym one się jeszcze różnią? a może nie ma różnicy którą się weźmie?

 

samochód mam taki jak w opisie (sedan z komputerkiem pokładowym) i tu jeszcze jedno pytanko, bo widzę że zazwyczaj sprzedają manetki od kombi, czyli jest jeszcze przełącznik w wycieraczkach na tylną szybę, a u mnie jak wiadomo nie ma tam wycieraczki:d czy jak kupie taki przełącznik, będzie pasować? (się rozpisałem:])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki? hmm wymienić musisz lewą manetke z kierunkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wycieraczki? hmm wymienić musisz lewą manetke z kierunkami.

 

no tak, tylko że niektóre manetki do tempomatu są zespolone z przełącznikiem do wycieraczek, więc chyba nie są rozbieralne tylko w całości, dlatego się pytam czy jest to jakaś różnica a jak tak to jakie pasują do mnie:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manetka od tempomatu jest z lewej strony

czyli tam gdzie kierunki a nie tam gdzie wycieraczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
manetka od tempomatu jest z lewej strony

czyli tam gdzie kierunki a nie tam gdzie wycieraczki

 

ja to wiem:] hehe może mówię niezrozumiale, chodzi mi o to że widzę w sprzedaży same manetki do tempomatu, a są też zespolone, czyli po lewej jest tempomat z kierunkami a po prawej wycieraczki:] rozumiem ze zespolone tzn że nie rozdzieli się ich tak? i właśnie jak tak to wtedy jakie pasowały by do mojego? chyba że te zespolone można rozdzielać, czyli np kupuję zespolone, ale wypinam z tego przełącznik prawy, od wycieraczek, a zostawiam tylko lewy od kierunków + tempomat:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba że te zespolone można rozdzielać,

 

Tak rozdzielaja sie bez problemu, chyba nie ma na stale zespolonych. Kupujesz tempomat (lewa strona), rozbierasz kiere, wyciagasz manetki i przy uzyciu srubokreta wciskasz blokade i rozdzielasz manetki, ladnie sie rozsuwaja. Swoje kierunki z wycieraczkami mozesz zachowac i doczepiasz tylko nowa manetke. Wszystko.

Pozdrawiam

 

 

P.S. Ma ktos pomysla z tym moim nieszczesnym airbag-iem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Ma ktos pomysla z tym moim nieszczesnym airbag-iem

Pewnie uzywasz smiesznego kabelka na usb do wersji 409???Tak???

Podjedz do mnie to cos sie poradzi.To napewno idzie wykasowac,ale porzadnym sprzetem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podjedz do mnie to cos sie poradzi.To napewno idzie wykasowac,ale porzadnym sprzetem

 

A gdzie mieszkasz, Langley jako miejscowosc czy ulica/dzielnica. (Post Code?)W sumie w googlach wyszlo mi 6 miejsc i wszedzie mam szmat drogi:)

Edytowane przez Leo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia PW do Omni81

Siema, udalo mi sie skasowac ten blad. Kombinowalem, kombinowalem i udalo sie. Poczytalem troche na forum, no i zmienilem tak zawany latency timer w usb (szybkosc komunikacji), najpierw na 7 potem na 5 w koncu na 1. Vag-com 409 nie dal sobie rady, probowalem zrobic full test, ale mi wyskoczylo, ze nie mam zarejestrowanej wersji. W koncu odpalilem polskiego vaga i.. uwaga polaczyl sie. Odczytal blad 588 jak blad poduszki po stronie kierowcy, skasowalem go, zgasilem stacyjke jeszcze raz odpalilem i kontrolka w koncu zgasla i komunikat tez. Ufff, dzieki bogu. Innym razem moze wpadne na kawke, dzieki za podpowiedzi. Pozdrawiam Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności