Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam @ll

Czy mógłby ktoś zrobić dokładną dokumentację fotograficzną oryginalnej wiązki ??

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam @ll

Czy mógłby ktoś zrobić dokładną dokumentację fotograficzną oryginalnej wiązki ??

Z góry dzięki

Pozdrawiam

 

mogę zrobić ale dopiero w sobotę, dzisiaj zamowilem w ASO zestaw do montażu Tempomatu-manetka+wiazka+instrukcja=300zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę zrobić ale dopiero w sobotę, dzisiaj zamowilem w ASO zestaw do montażu Tempomatu-manetka+wiazka+instrukcja=300zł ;)

 

Szklana Będę niezmiernie Ci wdzięczny, jakbyś mógł i nie sprawiłoby Ci to problemu i wykonał byś dokładną dokumentację fotograficzną wiązki :D Jakie kolory dokładnie gdzie wchodzą w kostkę itp.

Pozdrawiam i z góry jeszcze raz DZIĘKI!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczka z ASO

IMGP4841.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aveco

witam panowie .jest to mój pierwszy post w szanownym gronie i odrazu pytam. Mam Paska 2.5 tdi v6 motor AKN czy ktos dysponuje schematem

podłączenia tempomatu do tego silnika . bede wdzieczny za pomoc

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie .jest to mój pierwszy post w szanownym gronie i odrazu pytam. Mam Paska 2.5 tdi v6 motor AKN czy ktos dysponuje schematem

podłączenia tempomatu do tego silnika . bede wdzieczny za pomoc

pozdrawiam wszystkich

 

Schematu nie ma jak do danego typu silnika czy tez pojemnosci jest tylko roznica z tym czy to diesel czy benzyna i wydaje mi sie ze powinno byc wszystko tak samo jak w moim 1,9, a opis znajdziesz pare postow wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtyczka z ASO

 

Ja mialem dokladnie taka sama :P z ta czarna wtyczka do ktorej nalezy wpiac kabelek z pomaranczowej wtyczki i ti jest wlasnie ta zlodziejka o ktorej pisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam @ll

Szklana pytanko do Ciebie czy na tej wtyczce z jednym przewodem jest jakiś numer? Pytam bo bym zamówił ja w ASO. Kompletuje wszystko więc przydałoby się zrobić jak w oryginale.

Szkoda że nie widać jak wchodzą kabelki we wtyczce. Ale tak dzięki za fotkę!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempomat dziala, 5 godzin roboty z przerwą na kolację :D

poszedłem na sktóty, przewody podłączyłem od strony komputera, lutowanie i po sprawie, tą czarną wtyczkę wywaliłem i podłączyłem sie do przewodu nr 8 kostka pomarańczowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 godzinach pracy tempomat został uruchomiony i działa. Długo się naszukałem schematu podłączenia do mojego passata bo okazało się, że do połowy 98 roku zamiast 15 pinowych kostek w obudowie komputera są 10 pinowe. Jednakże na TEJ stronie znalazłem dokładny opis instalacji ze schematem właśnie do 10 pinowych kostek. Z uwagi, że nie posiadałem oryginalnej wiązki od tempomatu musiałem ją sobie samemu zmontować. Zakupiłem samą wtyczkę w ASO za 30 zł i 1 m taśmy 10 żyłowej. Ponieważ nie posiadałem pinów, do kostek, więc po prostu wlutowałem przewody od mojej wiązki w odpowiednie przewody w obudowie komputera. Później kodowanie silnika VAGiem i test na drodze, który przeszedł bezbłędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlacze sie do tematu z moja oferta posiadam kpl przelaczniki z tempomatem i wyprowadzona wiazka. Wszystkow stanie bdb i oryginal chetnie sprzedam.. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie przestudiowalem ale wyglada obiecujaco ta instrukcja http://vwgolfr32.co.uk/Passat-CCS.pdf, sam sie zastanawiam nad tempomatem ale to tez jakis wydatek

 

Hmmm zależy o jakim wydatku mówisz. Mnie ogólny koszt założenia tempomatu wyniósł coś około 100 zł.

 

79 zł za manetkę do tempomatu wraz z wysyłką

18 zł za kostkę do tempomatu ( to w ASO )

3 zł za przewód

 

Razem = 100 zł

 

4 godziny pracy z wkrętakami i lutownicą i tempomat działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zainteresował mnie także temat dołożenia tempomatu do mojego paska.

Przeglądałem forum aby rozeznać temat i ocenić czy warto się za to zabierać.

Wydaje mi się że z grubsza przebrnąłem przez gąszcz różnorodnych informacji

i znalazłem (dostepne np. na niemieckim ebayu w cenie około 250 zł bez przesyłki),

zestawy do doposażenia paska w tempomat.

Szukając po odpowiednim numerze w ETCE, znalazłem ten zestaw (3B0 998 527 B).

Z opisu wynika, że poza dźwignią jest wiązka odpowiednich przewodów.

Na ebay.de wygląda ona tak, że z jednej strony jest wtyk do dźwigni,

a z drugiej kilka luźnych pinów do wtyczki w komputerku pod maską.

Tak przynajmniej zrozumiałem z tego :)

Ma być także instrukcja, więc nie powinno być problemu .. chyba :)

Czy Ktoś montował może ten konkretny zestaw w 3B TDI z 1998 roku ?

W ASO, jego koszt, jak wstępnie przeliczyłem, to około 265 zł, więc tyle samo,

a nawet mniej niż na ebay.de (szczególnie uwzględniając przesyłkę).

pozdrawiam

Zestaw do tempomatu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO zapłaciłem za kpl ok.300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simon75

Witam szanowne grono .

Dzis dokończyłem temat tempomatu w moim audi a6 2,5 tdi v6 AFB.

Wszystko co jest potrzebne do założenia tego urzadzenia w silniku o oznaczeniu AFB znajduje sie pod podanym niżej adresem.

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?p=1186977#1186977

 

 

Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za okazaną pomoc :)

 

PS.: szczegolne podziekowania dla uzytkownika VIVI ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fabian

Koledzy milosnicy!! Prosze o pomoc! Otoz kiedy ja probowalem zalozyc tempomat w swoim 1.9 tdi (AVB) napotkalem na taki problem ze w miejsca gdzie wg instrukcji mialem sie podpiac istnieja juz jakies i to o innych kolorach :confused: a malo tago to jeszcze nawet piny mi sie nie zgadzaja, bo we wtyczce sa plaskie a ja w swojej wiazce mam okragle (wiazka orginalna). Duzo forumowiczow pisze tutaj ze dolutowalo sie do tych kabli przy kompie. Ja nie kombinowalem az tak bo nie chce czegos popsuc a tym bardziej jezeli to jest komp. Tak wiec prosze o pomoc kogos kto ma pojecie i wie czemu tak jest!!?? Przeczytalem wszystkie strony z tym tematem tutaj i szczerze czym wiecej czytalem tym mniej wiedzialem :mad: Z gory wielkie dzieki jesli ktos sie pokwapi i pomoze :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swoim miałem tak samo, nie kombinowałem z wtyczkami tylko centralnie przylutowałem do przewodów we wtyczce i wszystko git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fabian

Dzieki Szklana za podpowiedz!! tego wlasnie nie bylem pewny co zrobic z tymi istniejacymi kablami, czy sie podpiac do nich czy trzeba je wypiac zaizolowac i zostawic dziekijeszcze raz a jak bede mial chwilke wolnego to podlacze sie tak jak mowisz i zobaczymy :padam: mam nadzieje ze nie wybuchnie :580:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie, które podaje Szklana jest zapewne skuteczne, ale ja mam pytanie w związku z tym, czy nie ma jakiegoś innego, bardziej eleganckiego rozwiązania ?

To znaczy takiego, które nie wymaga ingerencji w istniejące kable.

Bo jeśli nie ma, to trudno się mówi, chcąc mieć dotatkową funkcjonalność

w postaci tempomatu, trzeba pogodzić się z lutowaniem w istniejące kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności