Skocz do zawartości
marecek

Licznik z komputerem - wymiana (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Istniały liczniki z MFA, które wyświetlają info pod obrotomierzem w zegarku. Oczywiście musisz kupić licznik z MFA, bo jeżeli kupiłeś zwykły to nic z tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Istniały liczniki z MFA, które wyświetlają info pod obrotomierzem w zegarku. Oczywiście musisz kupić licznik z MFA, bo jeżeli kupiłeś zwykły to nic z tego nie będzie.

 

To ładnie :( Kurcze przeglądając allegro naprawdę albo mało jest z MFA albo nie mają tego w opisie i skąd człowiek ma wiedzieć jak kupić?Kolega kupił,bral pod uwage środkowe oznaczenie xx919xx i ma MFA ja kupiłem też z taką myślą licznik 3B0 919 861J i nawet nie wiem czy on ma MFA czy nie,znając mój fart to pewnie nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak trafiłeś z MFA. Znalazłem na necie 3B0 919 881 P i to jest licznik z MFA. Pogromca wcześniej pisał, że 910 i 911 to nie ma nic, a 931 ma MFA, ale jakoś ni jak ma się to do tych liczników, które mają numer taki jak wyżej podałem. Końcówka 881 i ma MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jednak trafiłeś z MFA. Znalazłem na necie 3B0 919 881 P i to jest licznik z MFA. Pogromca wcześniej pisał, że 910 i 911 to nie ma nic, a 931 ma MFA, ale jakoś ni jak ma się to do tych liczników, które mają numer taki jak wyżej podałem. Końcówka 881 i ma MFA.

Napisałem do sprzedawcy licznika 3B0 919 861J z zapytaniem:

Odpowiedział ;)

WSZYSTKIE DANE TZW MFA BEDA WYSWIETLANE WIEC BEZ OBAW:-)

POZDRAWIAM

Więc się cieszę,jak dojdzie to do elektronika ,mam nadzieję,że mi to ładnie podłączy ;)

Edytowane przez wicher123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i gitara. To jak podłączy to napisz efekt czy działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i gitara. To jak podłączy to napisz efekt czy działa :)

Mam nadzieję,że elektronik poradzi sobie z przekładką licznika,tak by to wszystko ładnie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jednak trafiłeś z MFA. Znalazłem na necie 3B0 919 881 P i to jest licznik z MFA. Pogromca wcześniej pisał, że 910 i 911 to nie ma nic, a 931 ma MFA, ale jakoś ni jak ma się to do tych liczników, które mają numer taki jak wyżej podałem. Końcówka 881 i ma MFA.

No jak ma się nijak skoro wszystko się zgadza co napisałem w poście 158.

3B0919881P ma MFA w zegarku bo na ósmym miejscu w numerze części jest 8, kolega wicher123 ma licznik z dużym fis 3B0919890M - na ósmym miejscu jest 9, a teraz kupił 3B0919861J, który to niestety jest goły a sprzedawca piszę bzdury. Trzeba było wcześniej czytać i szukać wg numeru części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak ma się nijak skoro wszystko się zgadza co napisałem w poście 158.

3B0919881P ma MFA w zegarku bo na ósmym miejscu w numerze części jest 8, kolega wicher123 ma licznik z dużym fis 3B0919890M - na ósmym miejscu jest 9, a teraz kupił 3B0919861J, który to niestety jest goły a sprzedawca piszę bzdury. Trzeba było wcześniej czytać i szukać wg numeru części.

 

Nie będę się wypowiadać bo nie wiem,sprzedający z allegro zajmuje sie naprawa,wymiana liczników,sam ściąga piny,więc niby się zna.Napisał,że nie będzie problemów więc dam znać,dziś może go dostanę,jutro moze elektrinik wymontuje i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie daj znać wicher, jak sprawa się rozwiązała. ja też chciałbym zmienić licznik na pełny fis, ale mam podopny problem. ciezko o te liczniki dla auta z 97 roku. podpowiedzcie, jakim portem przekazywania sygnału jest ten wstarych licznikach zamiast CAN? chodzi mi o typ, lub nazwę.byłoby mi łatwiej szukać po sieci.

Kolego pogromca, czy ten numer ref. wyrobu, który podałeś dla FIS (3B0919890M), jest niezmienny, czy moze wystapic inna konfiguracja oznaczenia? czy najwazniejsza dla mnie informacja jest taka, że 3B0919 oraz ósma pozycja w tym kodzie? pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem od elektronika,sprawa wygląda źle,bardzo źle..

Po pierwsze elektronik(naprawdę gość dobry) zna dobrze temat FIS itd.

Z braku czasu podłączył na chwile,wszystko się ładnie zapaliło,MFA NIE DZIAŁAŁO więc i pewnie nie zadziała ale to jeszcze nie jest najgorsze,elektronik powiedział,że ten licznik w ogóle może i raczej nie będzie pasować,w poniedziałek mi go zakoduje itp i sprawdzi ale on twierdził,że będzie lipa :(

Moj licznik ma w tym miejscu jeszcze kostkę :

liczniknowyde1.th.jpg

W tym albo w tym,tam gdzie dałem strzałki ,dokładnie nie pamiętam,w oryg. liczniku mam tam kostkę a w tym nowym z foto 3B0919881J kostki nie ma i prawdopodobnie licznik wogóle nie będzie działać lub może stwarzać problemy,spotkaliście się z tym już kiedyś?

No ręce mi opadają , naprawdę fortune wydałem na elektroników liczniki itp i żaden nie może podpasować ;(

Edytowane przez wicher123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie w te pędy email do sprzedającego że towar niezgodny z opisem (do wiadomości allegro) i żądaj zwrotu kasy.

Nie ma się co bawić, kod produktu jest odmienny i mfa nie będzie. Za to sam licznik powinien zaskoczyć juz po podłączeniu do kostek.

 

Ja mam prostszą sprawę, auto rocznik 2001 a i tak sensowny licznik z CAN i FullFis z pół roku szukałem. Co mnie goście na allegro naściemniali, szkok. W końcu znalazłem kumatego gościa który mi w dobrej cenie sprzedał licznik i manetkę i jeszcze dosyłał zdjęcia ze szczegółami.

 

A i tak przedkładki nie mogę dokończyć bo coś mi się zakodować nie udaje nowego licznika.

 

Pozdrawiam

CODI

Edytowane przez codi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś że kupiłeś 861J a nie 881P, to ja już nie wiem, 881P na pewno ma MFA a 861J na pewno nie ma.

A ta kostka to jest tylko do wyświetlania komunikatów z radia i nawigacji, więc ten Twój majster nie do końca się zna skoro twierdzi że licznik może nie pasować. Twój nowy licznik nie ma FISa więc tą kostkę zostwiasz w spokoju i tyle, ma działać, mógłbym Ci to zrobić ale z Nysy daleko masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówiłeś że kupiłeś 861J a nie 881P, to ja już nie wiem, 881P na pewno ma MFA a 861J na pewno nie ma.

A ta kostka to jest tylko do wyświetlania komunikatów z radia i nawigacji, więc ten Twój majster nie do końca się zna skoro twierdzi że licznik może nie pasować. Twój nowy licznik nie ma FISa więc tą kostkę zostwiasz w spokoju i tyle, ma działać, mógłbym Ci to zrobić ale z Nysy daleko masz...

 

Przepraszam Ciebie ,źle wkleiłem ten numer , oczywiście kupiłem 861J

Powiem tak ,nie wiem co to za majster ale kiwał głową :/

Ja na naszym forum i od znajomego dostałem kilka Informacji co zrobic po zakupie Nowego licznika,mozesz zerknąć?

W skrócie:

Po zmianie licznika, to jest wyjeciu starego i wlozeniu nowego robimy:

1. zalanczamy zaplon

2. podlanczamy pod vag

3. zmieniamy na nowy kod immo (pin) w odpowiednim mieejscu w vag 311

4. kodowanie licznika zmieniamy na 04142 ( ja akurat mam 20140 starego licznika)

i tyle, chyba ze kluczyki ci nie dzialaja to trzeba zaprogramowac.

Trzeba będzie?

kodowanie 04142:

04 to czujnik poziomu płynu

następna cyfra - 1 to europa (4 to Wielka Brytania (pewnie w milach jest)

następna cyfra - 4 - 4 cylindry ( 1 - silnik z czujnikiem poziomu oleju )

następna cyfra 2 - kodowanie skrzyni biegów (nic nie zmieniaj!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za procedura którą napisałeś ale w ten sposób na pewno nie zakodujesz licznika.

Kodowanie ustaw 04140, nie wiem kto Ci powiedział, że 04142, przecież 2 na końcu oznacza silnik benzynowy.

Po wpisaniu kodowania robisz dopasowanie licznika do sterownika silnika czyli, w VAG-Comie dajesz adaptację i kanał 00, read i save. Wychodzisz z programu i wyłączasz zapłon, włączasz za powiedzmy pół minuty ponownie zapłon. Wchodzisz w zegary i wpisujesz PIN tych nowych zegarów. Robisz dopasowanie kluczy bo na pewno nie będą działać.

Adaptacja, kanał 21, wpisujesz 0 i save, następnie wpisujesz liczbę posiadanych kluczy i znowu save i wychodzisz z programu. Czekasz aż lampka immo zgaśnie i wkładasz drugi klucz, czekasz aż lampka zgaśnie i kolejny klucz aż zaprogramujesz wszystkie posiadane klucze. Wyłącz zapłon i włącz za chwilę i możesz już uruchomić silnik.

Prawdopodobnie będziesz potrzebował nowe transpondery do kluczyków, stare mogą się niechcieć zakodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie ustaw 04140, nie wiem kto Ci powiedział, że 04142, przecież 2 na końcu oznacza silnik benzynowy.

 

Wyczytałem to na innym forum, w sieci np. tutaj :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1136645.html

Chłopak też zmienił na 04142 kodowanie a ma TDI nie benzyne.Dlatego myślałem o tym kodowaniu,kolega też zmienił z kodowania 20140 na 04142 a ma też 1.9 TDI rok 98 tak jak ja :/

Tym się sugerowałem.

Doczytałem,że w wypadku gdy mam navi itp. z 20140 odjąć trzeba 16 i wychodzi 04140 więc tak chyba powiem elektrykowi(chyba,że on ma taką wiedzę)

Edytowane przez wicher123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuje informacji czy liczniki z końcówką oznaczenia

880 C oraz 860 D

posiadają FIS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będziesz potrzebował nowe transpondery do kluczyków, stare mogą się niechcieć zakodować.

 

Nie będziesz potrzebował, bo masz 3B. Stare zakodują Ci się bez problemu.

W 3BG byś potrzebował , ale wiedząc jak można przepisać klucze ze starego licznika do nowego to też nie jest konieczna wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, namierzyłem licznik o symbolu 3B0 919 890M i nie wiem czy zapasuje do mojego pasia B5 98 06 silnik AFN automat. Czy sa problemy z adaptacja, polowe manetki tez posiadam. 400 to dobra cena?

--- scalone ---

Moze jakis fachman z okolic Krakowa by to zaadoptował z przakodowaniem? gg 2343228 Pozdrowienia dla PASSOMANIAC!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, namierzyłem licznik o symbolu 3B0 919 890M i nie wiem czy zapasuje do mojego pasia B5 98 06 silnik AFN automat. Czy sa problemy z adaptacja, polowe manetki tez posiadam. 400 to dobra cena?

--- scalone ---

Moze jakis fachman z okolic Krakowa by to zaadoptował z przakodowaniem? gg 2343228 Pozdrowienia dla PASSOMANIAC!!!!!!!!!!!

 

Wnioskuję, że kupiłeś licznik z pełnym fisem, mogę ci go wymienić jak chcesz. Odezwij się do mnie na PW lub gg. Cena myślę że nie najgorsza za pełny FIS bez CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak mój licznik działa ale NIE MA MFA ;( Nie ma żadnych wskazań z komputera,więc pogromca miałeś rację.

Echhh

--- scalone ---

Witam, namierzyłem licznik o symbolu 3B0 919 890M i nie wiem czy zapasuje do mojego pasia B5 98 06 silnik AFN automat. Czy sa problemy z adaptacja, polowe manetki tez posiadam. 400 to dobra cena?

--- scalone ---

Moze jakis fachman z okolic Krakowa by to zaadoptował z przakodowaniem? gg 2343228 Pozdrowienia dla PASSOMANIAC!!!!!!!!!!!

To jest licznik na pewno do MANUALA bo sam taki mam ale spalony i właśnie takiego szukałem półtora roku!!!

Gdzie go dorwałeś!!

 

P.S Czy licznik z golfa IV będzie pasować do mojego Passata?Licznik z oznaczeniem J0919881D?

Edytowane przez wicher123
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności