Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj kilka stron wstecz są linki do kabli po 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inny ci wchodzi,ewentualnie próbowałeś w innym samochodzie?Może problem jest w samochodzie nie w kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie łączy się ze stwerownikiem silnika to znaczy że albo jest skopany kabel (wiązka) albo sam sterownik przez nie umiejętne grzebanie lub specjalne (żeby nie zmieniać parametrów pracy czy stanu km )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić czy było coś grzebane w sterowniku jeśli tak to odwiedzić elektronika może uda się przywrócić sterownik do stanu kontaktowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie grono znawców tematu powie poczytaj 2 3 10 stron wcześniej ale nie znalazłęm niczego podobnego

CZYM RÓŻNI SIE JEDEN KABEL OD DRUGIEGO OPRUCZ UZYTEGO"CHIPSETU" I CENY BO TO WIDZE I CO DAJE JEDEN A CO DRUGI BO OPISY MAJA IDENTYCZNE

http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4154888667.html

http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i4206912791.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność obydwu taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZYM RÓŻNI SIE JEDEN KABEL OD DRUGIEGO
i odpowiedź którą sam sobie dałeś
BO OPISY MAJA IDENTYCZNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli teroretycznie jaki czipset by nie był włożony to różnią się tylko cenami?

 

bo funkcjonalnie to rożnica dopiero przy 1500PLN?

Edytowane przez siupek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, mianowicie często wyskakuje mi błąd airbaga, więc postanowiłem kupić kabel aby ten błąd samodzielnie kasować

 

w związku z tym mam pytanie jaki polecacie kabel passat b6 do kasowania błędów airbaga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian CZYTANIE NIE BOLI

VCDS ZA 150zł KLON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uploadfromtaptalk1400665766218.jpgudało się komuś zainstalować ten kabelek pod windows 8.1 ? Dodam że u siebie sciagnalem VCDS wersja 12.12.2 i zainstalowalem program wraz ze sterownikami po czym podpialem kabel pod kompa i tu zaczynają się schody...komp widzi urządzenie jako ft232...czy jakoś tak i powinien zainstalować jakiś sterownik który się instalowal podczas instalacji VCDS, bynajmniej tak to przedstawiają fachowcy z rosstech,a niestety nic takiego się nie dzieje...mogę sam wejść w menadżera urządzen znaleźć ten mój sprzęt i podać mu nowy sterownik ale jak mu daje ścieżke do sterownika ROSSTECH... to są tam co prawda jakieś cztery rxeczy do wybory ale nie ma nic co by miało w nazwie kkl, są jakieś hex +usb czy coś takiego... ktoś mi może pomóc w instalaacji tego? Co robię źle? Wersja Lite Vcds nic nie zmienia w tej kwesti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VCDS wersja 12.12.2 i zainstalowalem program

Ten program nie będzie działał na tym kablu. Jedynie VCDS Lite można na nim uruchomić.

Do wyższych wersji programu VCDS potrzebny jest interface hex-can: http://www.vag-com.pl/?mod=sklep&item=6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten program nie będzie działał na tym kablu. Jedynie VCDS Lite można na nim uruchomić.

Do wyższych wersji programu VCDS potrzebny jest interface hex-can: http://www.vag-com.pl/?mod=sklep&item=6

problem w tym że nawet LITE mi nie działa...sprawa powinna odbyć się tak że instaluje sterownik ROSSTECH ktory instaluje się wraz z instalacja pełnego VCDS 12.12.2 gdy już owy sterownik się zainstaluje to smiało mogę odinstalować program zostawiając sterownik...i teraz podlączając kabel pod kompa system powinien sobie dobrać sterownik do kabelka a niestety tak się nie dzieje tzn dzieje się ale nie tak jak to powinno mieć miejsce...windows powinien przypisać kabelkowi sterownik rostech a przypisuje mu jakiś własny "USB SERIAL CONVERTER"mogę ręcznie wejsc w menadzera zadan i znalezc kabelek czyli to wlasnie "USB SERIAL CONVERTE"i kliknąc aktual;izuj sterownik i samemu recznie naprowadzic go na paczke rosstech w ktorej znajdują się rzeczy,mianowicie:ROSSTECH DIRECT USB INTERFACE,ROSSTECH HEX or KEY USB INTERFACE,ROSSTECH MICRO-CAN INTERFACE i ROSSTECH USB CONVERTER"tylko teraz pytanie ktory bedzie pasowal do tego kabla mojego...czy ktos w ogole to ogarnial juz ,mial taki popierdziel z tym kablem pod win8.1?a moze powinienem odpusic sobie tego VCDS LITE i zainstalwoac VAG-COM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ROSSTECH DIRECT USB INTERFACE,ROSSTECH HEX or KEY USB INTERFACE,ROSSTECH MICRO-CAN INTERFACE i ROSSTECH USB CONVERTER"tylko teraz pytanie ktory bedzie pasowal do tego kabla mojego..

Może żaden?To jest klon i dostawca kabla powinien ci dać sterowniki do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może żaden?To jest klon i dostawca kabla powinien ci dać sterowniki do niego.

 

Hmm może dał mojemu kolesiowi bo od kolesia go pożyczyłem ale kolega chyba nie pomyślał i użyczył mi tylko kabel a o sterowniku nic nie wspomnial...tak więc zapewne tu jest pies pogrzebany... dzięki za wyjaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykły niebieski KKL nie żaden klon. To normalne, że starsze wersje nie chcą iść na Win8 Win 8.1 bo te systemy mają na stałe włączone wymuszanie instalowania sterowników podpisywanych cyfrowo. Trzeba to wyłączyć i normalnie wszystko zainstalować. Jak nie masz płytki do tego kabla to w sieci stery znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomek ma na sprzedaż kabel hex+can 704,1pl z programem , ile można za to dać aby nie przepłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest zwykły niebieski KKL nie żaden klon.

Może się mylę,ale chyba kiedyś dawno temu(przed HEXem i VCDS) Ross-tech chyba też też produkował KKL i programy Vag com.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może się mylę,ale chyba kiedyś dawno temu(przed HEXem i VCDS) Ross-tech chyba też też produkował KKL i programy Vag com.

Dokładnie, nawet na RS 232 było oryginalnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomek ma na sprzedaż kabel hex+can 704,1pl z programem , ile można za to dać aby nie przepłacić?

 

150 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności