Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos linka do motodiaga? bo na forum nie moge znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest to mój pierwszy post tutaj, więc witam Wszystkich userów passatów i nie tylko :)

 

Sprawa jest banalna a zarazem zawiłą. Jako, że sam serwisuje swoje samochody w miarę możliwości jak również sprawdzam ludziom samochody przed zakupem, żeby ustrzeć ich przed jakimś parchem. Może ktoś z Was będzie mnie znał z forum bezwypadkowe.net na którym pisałem pod tym samym nickiem.

 

Do rzeczy więc. Potrzebuje zakupić interfejs diagnostyczny do samochodów grupy VAG po 2005 roku, które jak wiadomo są na CAN -ie . Co jakiś czas pewnie ktoś ze znajomych podjedzie wykasować jakiś błąd a dodatkowo w ojca passacie za jakiś czas trzeba będzie klocki z tyłu wymienić ... do czego jak wiadomo potrzebne jest podpięcie pod komputer .

 

Drodzy userzy co więc proponujecie ?

Coś czego jakość / cena będzie zadowalająca. budżet jaki planuje przeznaczyć na tą inwestycję to około 700 zł. Jeżeli będzie coś tańszego równie dobrze dobrego nie widzę problemu :) Każdy pieniądz się liczy jak wiadomo .

 

Czekam na jakieś propozycję z Waszej strony .

 

Pozdrawiam Oktawian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Jest to mój pierwszy post tutaj, więc witam Wszystkich userów passatów i nie tylko :)

 

Sprawa jest banalna a zarazem zawiłą. Jako, że sam serwisuje swoje samochody w miarę możliwości jak również sprawdzam ludziom samochody przed zakupem, żeby ustrzeć ich przed jakimś parchem. Może ktoś z Was będzie mnie znał z forum bezwypadkowe.net na którym pisałem pod tym samym nickiem.

 

Do rzeczy więc. Potrzebuje zakupić interfejs diagnostyczny do samochodów grupy VAG po 2005 roku, które jak wiadomo są na CAN -ie . Co jakiś czas pewnie ktoś ze znajomych podjedzie wykasować jakiś błąd a dodatkowo w ojca passacie za jakiś czas trzeba będzie klocki z tyłu wymienić ... do czego jak wiadomo potrzebne jest podpięcie pod komputer .

 

Drodzy userzy co więc proponujecie ?

Coś czego jakość / cena będzie zadowalająca. budżet jaki planuje przeznaczyć na tą inwestycję to około 700 zł. Jeżeli będzie coś tańszego równie dobrze dobrego nie widzę problemu :) Każdy pieniądz się liczy jak wiadomo .

 

Czekam na jakieś propozycję z Waszej strony .

 

Pozdrawiam Oktawian

VCDS 908,podpytaj Sipowitza,zresztą masz u niego w podpisie ,post nad twoim

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam zamiar kupić taki kabelek

http://www.telwis.pl/interfejs-vag-usb-we-wtyku-obd2-vw-audi-seat-skoda-do-2005r-p-60.html

co myślicie o nim? jest wart swojej ceny?pozdrawiam

 

Ten kabelek jest po prostu za drogi. Niepotrzebnie chcesz przepłacić. Wystarcz np ten http://www.allegro.pl/item1098241266...i_usb_kb1.html Zrobi to samo w oparciu o te same programy, a 100PLN w kieszeni zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten kabelek jest po prostu za drogi. Niepotrzebnie chcesz przepłacić.

True... :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten motordiag to tylko po czesku jest? bo po angielsku nie da rady chyba sciagnac z tej stronki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten motordiag to tylko po czesku jest? bo po angielsku nie da rady chyba sciagnac z tej stronki
a ten motordiag to tylko po czesku jest? bo po angielsku nie da rady chyba sciagnac z tej stronki

Tak jest chyba tylko po czesku, ale obsługa nie stanowi, żadnego problemu i na pewno połapiesz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do passata B6 musisz poszukać HEX-can-a z programem VCDS.

 

Czy coś takiego daje radę? Użycie czysto amatorskie. W razie problemu podpiąć i przeskanować, aby poszukać błędów. Wykonać dynamiczne logi itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy coś takiego daje radę?

Daje rade, ale cenowo wypada niekorzystnie, dlaczego? PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupie zwykły kabel OBD2 ---> USB to bedzie działało - VCDS mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupie zwykły kabel OBD2 ---> USB to bedzie działało - VCDS mam :)

Nie będzie:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupie zwykły kabel OBD2 ---> USB to bedzie działało - VCDS mam
Nie będzie

Nie traktujcie kabli do diagnostyki jak handlarze z Allegro jako niemalże przedłużacze do lampek nocnych.

Inaczej mówiąc skoro kupiłem silnik od Mercedesa, to jak wsadzę do roweru to będę jeździł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dajcie mi jakis link na allegro kabla do passata b6 z 2006 r. Program mam jak cos, ma byc jak najtanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do passata 2006 to vcds. Program jest razem z kablem i ten ktory masz to nic Ci nie pomoze. Na alledrogo mozesz szukac i szukac i moze się cośtrafi bo aukcje sa zaraz usuwane przez pracownikow portalu. lepiej sie zglos do kolegi tu na forum ktory ma pewne kabelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To dajcie mi jakis link

Kolega "maryo" dobrze Ci radzi.

Pisz na PM do kolegi "sipowitz" - będziesz miał full info i poradę!!

Pozdrawiam w ten upał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności