Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co czytałem do zczytywania błedów wystarczy kabel za okolo 50zl.ale o co chodzi z tymi programami itd nie czaje.Może ktos po krótce wytłumaczyć mi co tak bym potrzebował żeby mieć na własne potrzeby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktos VAG-COM 3.11 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Tak, podesłać na PW? Akurat najlepsza wersja do takiego kabelka.

 

Stoję przed wyborem kabla do B5 1.8 ADR - 98r. i jest kilka typów:

1) Klon VCDS'a

2) VAG KKL

3) VAG Tacho

4) VAG Commander

 

Potrzebuję kupić ogólnie pod VAG-COM, więc najtańszym rozwiązaniem było by zakupienie KKL'a za 30-40 zł, lecz byłbym zainteresowany obsługą też nowszych modelów, w tym wypadku VAG Commander/klon VCDS.

Czy klonem będę mógł też korzystać z VAG-COM i innymi pod KKL (np. Polski VAG) tak jak w przypadku zwykłęgo KKL'a?

To samo pytanie lecz odnośnie Commander'a, czy nim też się da obsłużyć VAG-COM/VCDS Lite..

Co myślicie nad VAG Tacho oraz jaki zestaw jest godny polecenia jeśli warto kupić kilka interfejsów?

 

Ewentualnie coś z tego linku: http://www.e-service.info.pl/index.html

Co polecacie by mieć polskiego VCDS'a, link?

Bawiłem się jedynie KKL'em czyli VAG-Com i VCDS Lite i wole się dopytać by nie wyrzucić pieniędzy w błoto. :jasne

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat najlepsza wersja do takiego kabelka.

Jedna z lepszych, ale najlepsza pod KKL to będzie VCDS Lite 1.2.

Czy klonem będę mógł też korzystać z VAG-COM

KKL-em tak, a jeśli chodzi o wyższe wersje pod hex-can to raczej ciężko będzie trafić klona pod VAG COM bo to stare wersje. Program idzie do przodu to i klony coraz nowsze, a program już od kilku lat nazywa się VCDS. ;)

Czy klonem będę mógł też korzystać z VAG-COM i innymi pod KKL (np. Polski VAG) tak jak w przypadku zwykłęgo KKL'a?

Zależy jakim klonem. Klon zazwyczaj działa z jedną wersją programu.

To samo pytanie lecz odnośnie Commander'a, czy nim też się da obsłużyć VAG-COM/VCDS Lite..

Commander to sprzęt głównie do liczników. Ten na allegro to też jakiś chiński klon. Oryginał słono kosztuje.

Co myślicie nad VAG Tacho oraz jaki zestaw jest godny polecenia jeśli warto kupić kilka interfejsów?

VAG Tacho to także program głównie do liczników. Szkoda kasy na jeden jak i drugi bo do diagnostyki się nie nadają, a jeśli chodzi o Passata B5 i liczniki to też nie ma potrzeby bo są inne prostsze i pewniejsze alternatywy. Chyba, że w różnych autach ktoś chce się bawić w licznikach to mogą się przydać, ale do niektórych takich jak np. RB-4, RB-8 to strach podłączać te wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna z lepszych, ale najlepsza pod KKL to będzie VCDS Lite 1.2.

Tak to prawda, jednak 311.n2 jest w mojej opinii najsprawniejszą wersją, gdyż VCDS Lite po zarejestrowaniu i tak blokuje pewne możliwości programu. Zawsze inne wersje mi fiksowały.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coś mi to nie lata po zainstalowaniu.i chyba klucza nie ma.ja potrzebuje aby cos prostego naj lepiej polska wersia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do KKL nie ma nic normalnego po Polsku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czegoś koniecznie szukasz po Polsku to jest jeszcze Polski VAG, ale jedynie do skasowania usterek, nie ma kodowania etc. No i nie wiadomo jak jest z tłumaczeniem błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak czegoś koniecznie szukasz po Polsku to jest jeszcze Polski VAG, ale jedynie do skasowania usterek, nie ma kodowania etc. No i nie wiadomo jak jest z tłumaczeniem błędów.

No mi wystarcza do skanowania i kasowania błedów.A masz tego Polskiego VAG ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj po Chomikach VAG 208 PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic zwykły KKL. Te o połowę tańsze na układzie RL są dla mnie lepsze bo więcej programów na nich chodzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to aby moje auto obskoczyło bedzie gitara :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po zmianie paska również jestem na etapie poszukiwania interfejsu, praktycznie już wiem co kupić ale czy widział ktoś taki wynalazek lub czy wie czy rzeczywiście można coś na tym zdziałać bo według opisu to robi wszystko nawet krawaty wiąże i usuwa ciąże :marecek http://allegro.pl/skaner-mini-vag505-can-diagnoza-live-data-j-polski-i4547255219.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo według opisu to robi wszystko nawet krawaty wiąże i usuwa ciąże

Otóż nie opis jest bardzo ubogi jak zapewne i możliwości. ;)

Na pewno nie zrobisz tym dwóch ważnych rzeczy: nie zrobisz długiego kodowania, a w Twoim aucie w większości sterowników takowe jest jak i nie zrobisz logów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie do Passata B5 1.8T 97r? Mam go od tygodnia i zostanie ze mną na dłużej więc chciałbym mieć coś w celu sprawdzenia błędów czy innych rzeczy, a nie znam się dobrze na tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątek. Wystarczy Ci kabelek za kilka dych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz auto z CANem to vcds 12.12 kup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł mi dzis kabelek teraz aby jakis program i testuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos miał na stanie u siebie sprawdzonego VAG-a aby działał w wersi 64 bitowej na windows 7 to bym był wdzieczny na zodesłanie jak coś dam e-maila,moze byc Polski Vag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności