Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Panowie czy ten kabel nada się na usuwanie błedów i podstawowej diagnostyki VW passat 2002 oraz audi A3 98 ??

 

http://allegro.pl/interfejs-kabel-diagnosty-vag-usb-obd-vw-audi-seat-i3524157533.html

 

i jeszce jakiś programik w polskiej wersji językowej

 

mogę prosi o pomoic

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy ten kabel nada się na usuwanie błedów i podstawowej diagnostyki VW passat 2002 oraz audi A3 98 ??

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszce jakiś programik w polskiej wersji językowej

Dostaniesz od sprzedającego z kablem Polski VAG, 4.9 lub VW Tool, ale to jest porażka. Niestety cokolwiek sensownego za darmo do tego kabla to tylko wersje językowe EN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos z was jaki kabelek musze zakupic aby ruszyl mi z interfejsem np VCDS 11.11 i w gore? Chodzi mi o jakis chinski kabel, ale oprogramowanie polskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kabelek musze zakupic aby ruszyl mi z interfejsem

A kabelek to nie to samo co interfejs? ;)

Chodzi mi o jakis chinski kabel, ale oprogramowanie polskie

Nie ma tak dobrze. Chińskie kable chodzą z programem dołączonym do nich, próbując użyć innej zazwyczaj wyższej wersji programu uwalamy wsad w kablu. Wersji językowej PL u chińczyków nie dostaniesz. Jeżeli kupisz chiński kabel z odpowiednią elektroniką to można w nim zmieniać wersję mając odpowiedni wsad i program. W sieci są dostępne wsady 10.6.5PL i 11.11.0EN i mając trochę wiedzy można sobie podnieść chiński kabelek tanim kosztem. Jeżeli interesują Cię wyższe wersje klonów to licz się z tym, że będzie to kosztować kilka stów. Na forum jest człowiek, który może Ci to załatwić, poczytaj ten temat odrobinę wstecz to może się domyślisz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na stronkach chinskie kable i jestem zainteresowany kupnem jednego... Ale zalezy mi bardzo na pl jezyku w programie. Czy cos takiego da sie zrobic? Czy trzeba kupic po prostu gotowca juz z pl jezykiem?

Edytowane przez domcioo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się,chyba że sobie sam przeflas***esz chiński na PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze polećcie mi jakiś dobry kabel Vag do Paska b5 3b bo ten co mam czyli:

http://allegro.pl/interfejs-kabel-diagnosty-vag-usb-obd-vw-audi-seat-i3524157533.html

nie może połączyć się i ściągnąć żadnych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiś dobry kabel Vag do Paska b5 3b

Ten kabel jak najbardziej powinien działać z Twoim autem.

nie może połączyć się i ściągnąć żadnych danych.

Jesteś pewien, że wszystko z instalacją i ustawieniami jest OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie widzi kabel a nie widzi auta, czy wogole nie widzi kabla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Słyszałem, że ten niebieski kabelek ma problemy z przebiciem się. Może polecicie mi jakiś, który nie będzie miał żadnych problemów nawet z domyślnymi ustawieniami. Teraz udaje mi się czasem połączyć z niektórymi funkcjami, a czasem nie udaje mi się to w ogóle lub czasem jakieś dziwne znaki wyświetla. Chciałem sobie za pomoca VAGA zaprogramować nowy kluczyk bo przy wymianie obudowy coś się zresetowało i nie wyłącza immo. Jeszcze jedno pytanie, czy za pomoca VAGA wyciągnę z immo pin? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz udaje mi się czasem połączyć z niektórymi funkcjami, a czasem nie udaje mi się to w ogóle lub czasem jakieś dziwne znaki wyświetla.

Jakiego programu używasz do tego kabla?

czy za pomoca VAGA wyciągnę z immo pin?

Co masz na myśli pisząc VAGA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersje 3.11 oraz 4.9 PL.

Dowiedziałem się również, że do wyciągnięcia PINU jak i również zakodowania nowego kluczyka potrzebny jest program VagTacho. Posiadam jego wersję 3.01.

Wydaje mi się, że to chyba wina tego niebieskiego kabelka, że czasami nie może się połączyć z różnymi funkcjami w programie. Czy jest jakaś lepsza alternatywa dla niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do doswiadczonych vag'owcow mam b6 1.6 fsi 2005 chcialbym zakupic zestaw do diagnostyki auta prosze o konkretne wskazowku co do zakupu konkretnego i kompletnego sprzetu dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daro44 Podesłałem info na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dorosłem do zakupu porządniejszego kabla niż moje chińskie cudo na K-Line, które pewne sterowniki ogarnia a pewnych nie :-D

Sam jak widać mam Passka B5FL, ale chciałbym żeby kabelek działał również z najnowszymi cudeńkami grupy VAG.

Kiedyś pisałem już na ten temat PW z użytkownikiem sipowitz, ale niestety "zniknął'?

Co polecacie? Jakie mam opcje i przedziały cenowe?

Zaznaczam, że nie wymagam języka polskiego, niemiecki i angielski znam bardzo dobrze.

 

Z góry dzięki! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

dorosłem do zakupu porządniejszego kabla niż moje chińskie cudo na K-Line, które pewne sterowniki ogarnia a pewnych nie :-D

Sam jak widać mam Passka B5FL, ale chciałbym żeby kabelek działał również z najnowszymi cudeńkami grupy VAG.

Kiedyś pisałem już na ten temat PW z użytkownikiem sipowitz, ale niestety "zniknął'?

Co polecacie? Jakie mam opcje i przedziały cenowe?

Zaznaczam, że nie wymagam języka polskiego, niemiecki i angielski znam bardzo dobrze.

 

Z góry dzięki! :-)

 

A co powiesz o tym? Tez "chinskie" ale chyba lepsze, niz to co masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiesz o tym? Tez "chinskie" ale chyba lepsze, niz to co masz...

 

O, no to bardzo ciekawa i bardzo tania opcja, jak wygląda "awaryjność"?

Bo jak mam opcję kupić coś z chin za X, a z polski za parę razy tyle to zastanawia mnie skąd te różnice, bo są kolosalne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawia mnie skąd te różnice, bo są kolosalne

Bo u nas trzeba nachapać od zaraz całą chochlą, a tam małymi łyżeczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wybaczcie, że jestem leniem ale nie chce mi się wertować 140 stron w poszukiwaniu.

 

Może ktoś mi powie jaki interfejs kupić aby diagnozować sobie VW Passata z 2008 roku diesel ? Naturalnie w normalnej cenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności