Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety mam 64 bitowy. wiec jaki program bylbynajodpowiedniejszy pod ten system oraz pod kabelek?

 

To post 2108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym rozni sie jego wersja lite od full ?? czy ma jakies znaczace zmiany czy po prostu nic nie znaczace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodaj że 64 bitowy, bo z 32 działają poprawnie,max nie napisał jaka 7.

 

:dobrze Zgadza sie jak najbardziej ,chociaz spotkałem sie z win7 32 bit co na nim 311.2 tez nie ruszył.

 

a czym rozni sie jego wersja lite od full ?? czy ma jakies znaczace zmiany czy po prostu nic nie znaczace?

 

Tak różnica jest zasadnicza.:D

VCDS-LIte współpracuje z kablem KKL i obsługuje starsze auta po lini-K czyli Passaty do roku 2005 i inne samochody z grupy Vag wykorzystujące do diagnostyki linie-K (Umożliwia tez połączenie po lini-K z wybranymi modułami w samochodach wyposażonych w szynę Can,jesli takowe maja taka możliwość.)

 

VCDS 11.11.3 (obecnie chyba) współpracuje z kablem Hex-Can-Usb i umożliwia diagnostykę w samochodach z grupy Vag po lini-K czyli starszych jak i po lini Can w najnowszych samochodach

 

To tyle jeśli o to Ci chodziło

 

A jeśli chodzi o funkcjonalność VCDS-Lite w wersji pełnej czyli zarejestrowanej(full) a wersji niezarejestrowanej czyli Demo noto sama nazwa Demo oznacza że ma ograniczenia ,na przykład nie można kasowac wszystkich błędów,podgladać grup w BS,wykonywac logów ,adaptacji itp.Jednym słwem Demo to kicha.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh to jednak spora roznica jest ale juz rozwiazalem jeden problem a mianowicie utworzylem wirtualna maszyne na win7 home premium a oto link jak tego dokonalem http://www.osinfo.pl/artykuly/windows-xp-mode-w-windows-7-home-premium?page=0%2C0 moze sie komus sprzyda i zainstalowalem w nim windows XP i jaki teraz byscie mi zaproponowali program do diagnostyki passata?? zamowilem sobie taki kabelek http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i2556604334.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jaki teraz byscie mi zaproponowali program do diagnostyki passata?? zamowilem sobie taki kabelek http://allegro.pl/najlepszy-interfej...556604334.html

:ok A jesli o program chodzi ,to godnym polecenia jest Vag com 311.2 EN.Poszukaj na chomikach i instrukcji aktywacji.

a o innych już pisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:ok A jesli o program chodzi ,to godnym polecenia jest Vag com 311.2 EN.Poszukaj na chomikach i instrukcji aktywacji.

a o innych już pisałem wyżej.

a ile taki program powinien zajmowac bo znalazlem wersje co ma 1mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile taki program powinien zajmowac bo znalazlem wersje co ma 1mb

Krzychu...u mnie 1,7 z "witaminą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów, chciałbym zacząć przygodę z diagnostyka w swoim Passacie poprzez kabelek VAG KKL i stąd moje pytanie czy do danego kabelka np. http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i2556604334.html który podał kolega Krzysiek mogę używać dowolnego oprogramowania: Vag com, VCDS, VWTool i może jakiś jeszcze czy jest to jakoś ograniczone, na aukcji jest podany program VCDS wersja lite czy pełna wersja nie podoła nie rozumiem tego, przepraszam za tak banalne pewnie pytania ale jestem w tym temacie początkującym, a może polecicie mi którego programu używać na podstawie doświadczeń...

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów, chciałbym zacząć przygodę z diagnostyka w swoim Passacie poprzez kabelek VAG KKL i stąd moje pytanie czy do danego kabelka np. http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i2556604334.html który podał kolega Krzysiek mogę używać dowolnego oprogramowania: Vag com, VCDS, VWTool i może jakiś jeszcze czy jest to jakoś ograniczone, na aukcji jest podany program VCDS wersja lite czy pełna wersja nie podoła nie rozumiem tego, przepraszam za tak banalne pewnie pytania ale jestem w tym temacie początkującym, a może polecicie mi którego programu używać na podstawie doświadczeń...

 

pozdrawiam ;)

Post 2113 i 2115.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzis dostalem ten kabelek co pokazywalem od viakena i za c0holere nie mohe sie polaczyc z kompterem pokladowym samochodu. ustawielm sobie na porty numer 2 na poaczatku na win7 ale mialem problemy z polaczeniem na wirtualnym windowsie XP wiec rowniez zainstalowalem sterwoniki do wirtual Xp i co patrze widzi com port ale sie nie chce polaczyc ani vag com 311,2 ani polski vag!! co moge robic zle?? wszedzie jest ustawione com 2 prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za c0holere nie mohe sie polaczyc z kompterem pokladowym samochodu.

Co rozumiesz przez komputer pokładowy?

Na pierwszej "stronie" wybierz select ,Engine-01 .....i co wyświetla? (oczywiście piszę o 311en) ,bo o pl nie pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co rozumiesz przez komputer pokładowy?

Na pierwszej "stronie" wybierz select ,Engine-01 .....i co wyświetla? (oczywiście piszę o 311en) ,bo o pl nie pytaj.

 

chodzi o to ze w tescxie wszytsko jest ok ale jak sie chce polaczyc z byle jaka opcja to nie laczy wogole co moze byc przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniaj port na com 1 najlepiej, zapłon masz włączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozmieniaj port na com 1 najlepiej, zapłon masz włączony?

 

zalaczylem com na 2 i 3 poniewaz com1 byl wuzyxiu tak mi pisalo na managerze urzadzen, zaplon wlaczony,oraz za drugim razem na silniku odpoalonym i dalej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalaczylem com na 2 i 3 poniewaz com1 byl wuzyxiu tak mi pisalo na managerze urzadzen, zaplon wlaczony,oraz za drugim razem na silniku odpoalonym i dalej to samo

A nie lepiej było bez kombinacji poszukać i zainstalować VCDS Lite 1.0 i loader do tego programu?? Pisałem o tym wiele razy ze działa pod windowsami x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w wyborze interfejsu do komunikacji z komputerem pokładowym.

 

Posiadam Passata B5 FL z 2003 i chciałbym wykonać następujące czynności:

- automatyczne zamykanie drzwi powyżej 20 km/h

- opuszczane szyby z pilota

- zmiana języka z niemieckiego na angielski

- wyłączenie autozamknięcia po 30s jeśli inne drzwi niż kierowcy zostaną otwarte

 

Kompletnie nie mam pojęcia jaki kabel + soft wybrać, a na allegro jest tego trochę, dlatego proszę o jakieś sugestie (konkretne linki do allegro).

Dodatkowo chciałbym sprawdzić co jest nie tak z żarówkami pod drzwiami bo po ich wymianie nie świecą się.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytałem kilka stron w tył ale dalej nie wiem co kupić;/ W niedalekiej przyszłości zamierzam zmienić mój 1/2 fis na full fis ale nie mam zielonego pojęcia jaki kabel wybrać ani jaki soft... W temacie o tym przeczytałem polowe tematu ale dalej nie wiem co wybrać;/ Do tego soft i kabelki przydały by mi sie do kasowania błędów, zmiany języka itd. Co polecicie?

 

A druga prośba to jaki soft i kabelek do kasowania błędów i ustawiania potrzebował bym do passata b6 z 2006r? Bo takiego mają rodzice i dobrze było by im też czasem pogrzebać. Będą pasować te co do mojego czy już całkiem inne? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamierzam zmienić mój 1/2 fis na full fis ale nie mam zielonego pojęcia jaki kabel wybrać ani jaki soft...

Vag tacho 2,5 lub Vag Can Commander.

Do tego soft i kabelki przydały by mi sie do kasowania błędów, zmiany języka itd. Co polecicie?

KKL i Vag 311,2

A druga prośba to jaki soft i kabelek do kasowania błędów i ustawiania potrzebował bym do passata b6 z 2006r?

Tu VCDS ,jeśli będziesz miał VCDS nie musisz kupować KKL, bo VCDS ogarnie obydwa samochody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy kupiłem sobie klona vcds, napis na nim jaki widneje to VAG 11.11 Dual-K & CAN USB dołaczona jest do niego płytka z programem vcds 11.11.0 zainstalowałem, lecz wywaliło komunikat "VCDS sofware out of date".Gdzieś wyczytałęm żeby cofnąć datę, ale niezastanawiając się odinstalowałem i zainstalowałem wersię Beta 11.3.0. Czy orientuje się ktoś jaki jest powód wywalenia takiego komunikatu? Trzeba by, zrobić update interfejsu podejżewam. Nie powiem, że nieczytałem tematu bo może ostatnie 30 stron napewno kilka razy zanim się wziołem do instalacji. I nie pamiętam już czuje słowa sobie wziołem do siebie i zainstalowałem tą wersie 11.11.0 bo podobnież najnowsza, ale u mnie nie działa. Jak koledzy jest z tym u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba by, zrobić update interfejsu podejżewam.

Tak zrób update to sie napewno wysypie

wywaliło komunikat "VCDS sofware out of date"

Cofnij date o pare miesięcy najnowszy wcds to chyba 11.11.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności