Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem na stronkach chinskie kable i jestem zainteresowany kupnem jednego... Ale zalezy mi bardzo na pl jezyku w programie. Czy cos takiego da sie zrobic? Czy trzeba kupic po prostu gotowca juz z pl jezykiem?

Edytowane przez domcioo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się,chyba że sobie sam przeflas***esz chiński na PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze polećcie mi jakiś dobry kabel Vag do Paska b5 3b bo ten co mam czyli:

http://allegro.pl/interfejs-kabel-diagnosty-vag-usb-obd-vw-audi-seat-i3524157533.html

nie może połączyć się i ściągnąć żadnych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiś dobry kabel Vag do Paska b5 3b

Ten kabel jak najbardziej powinien działać z Twoim autem.

nie może połączyć się i ściągnąć żadnych danych.

Jesteś pewien, że wszystko z instalacją i ustawieniami jest OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie widzi kabel a nie widzi auta, czy wogole nie widzi kabla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Słyszałem, że ten niebieski kabelek ma problemy z przebiciem się. Może polecicie mi jakiś, który nie będzie miał żadnych problemów nawet z domyślnymi ustawieniami. Teraz udaje mi się czasem połączyć z niektórymi funkcjami, a czasem nie udaje mi się to w ogóle lub czasem jakieś dziwne znaki wyświetla. Chciałem sobie za pomoca VAGA zaprogramować nowy kluczyk bo przy wymianie obudowy coś się zresetowało i nie wyłącza immo. Jeszcze jedno pytanie, czy za pomoca VAGA wyciągnę z immo pin? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz udaje mi się czasem połączyć z niektórymi funkcjami, a czasem nie udaje mi się to w ogóle lub czasem jakieś dziwne znaki wyświetla.

Jakiego programu używasz do tego kabla?

czy za pomoca VAGA wyciągnę z immo pin?

Co masz na myśli pisząc VAGA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersje 3.11 oraz 4.9 PL.

Dowiedziałem się również, że do wyciągnięcia PINU jak i również zakodowania nowego kluczyka potrzebny jest program VagTacho. Posiadam jego wersję 3.01.

Wydaje mi się, że to chyba wina tego niebieskiego kabelka, że czasami nie może się połączyć z różnymi funkcjami w programie. Czy jest jakaś lepsza alternatywa dla niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do doswiadczonych vag'owcow mam b6 1.6 fsi 2005 chcialbym zakupic zestaw do diagnostyki auta prosze o konkretne wskazowku co do zakupu konkretnego i kompletnego sprzetu dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daro44 Podesłałem info na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dorosłem do zakupu porządniejszego kabla niż moje chińskie cudo na K-Line, które pewne sterowniki ogarnia a pewnych nie :-D

Sam jak widać mam Passka B5FL, ale chciałbym żeby kabelek działał również z najnowszymi cudeńkami grupy VAG.

Kiedyś pisałem już na ten temat PW z użytkownikiem sipowitz, ale niestety "zniknął'?

Co polecacie? Jakie mam opcje i przedziały cenowe?

Zaznaczam, że nie wymagam języka polskiego, niemiecki i angielski znam bardzo dobrze.

 

Z góry dzięki! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

dorosłem do zakupu porządniejszego kabla niż moje chińskie cudo na K-Line, które pewne sterowniki ogarnia a pewnych nie :-D

Sam jak widać mam Passka B5FL, ale chciałbym żeby kabelek działał również z najnowszymi cudeńkami grupy VAG.

Kiedyś pisałem już na ten temat PW z użytkownikiem sipowitz, ale niestety "zniknął'?

Co polecacie? Jakie mam opcje i przedziały cenowe?

Zaznaczam, że nie wymagam języka polskiego, niemiecki i angielski znam bardzo dobrze.

 

Z góry dzięki! :-)

 

A co powiesz o tym? Tez "chinskie" ale chyba lepsze, niz to co masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiesz o tym? Tez "chinskie" ale chyba lepsze, niz to co masz...

 

O, no to bardzo ciekawa i bardzo tania opcja, jak wygląda "awaryjność"?

Bo jak mam opcję kupić coś z chin za X, a z polski za parę razy tyle to zastanawia mnie skąd te różnice, bo są kolosalne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawia mnie skąd te różnice, bo są kolosalne

Bo u nas trzeba nachapać od zaraz całą chochlą, a tam małymi łyżeczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wybaczcie, że jestem leniem ale nie chce mi się wertować 140 stron w poszukiwaniu.

 

Może ktoś mi powie jaki interfejs kupić aby diagnozować sobie VW Passata z 2008 roku diesel ? Naturalnie w normalnej cenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Wybaczcie, że jestem leniem ale nie chce mi się wertować 140 stron w poszukiwaniu.

 

Może ktoś mi powie jaki interfejs kupić aby diagnozować sobie VW Passata z 2008 roku diesel ? Naturalnie w normalnej cenie.

 

Pozdrawiam

 

a ja jestem leniem i nie chce mi się po raz n-ty pisać tego samego... wystarczy że będziesz czytał od końca wstecz, dosłownie kilka stron i wszystkie odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem leniem i nie chce mi się po raz n-ty pisać tego samego... wystarczy że będziesz czytał od końca wstecz, dosłownie kilka stron i wszystkie odpowiedzi...

 

 

To już zamiast męczyć wora i pisać bezproduktywny post mogłeś mi napisać co kupić i tyle no ale cóż bywa.

 

Dzięki poszukam.

 

Czy z tego będę mógł diagnozować autka VW itp. nowsze niż 2004 (b6 itp.) ?:

 

http://allegro.pl/vag-k-can-1-4-diagnoza-88-08-liczniki-klucze-immo-i3547426453.html

Edytowane przez Franusss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O, no to bardzo ciekawa i bardzo tania opcja, jak wygląda "awaryjność"?

Bo jak mam opcję kupić coś z chin za X, a z polski za parę razy tyle to zastanawia mnie skąd te różnice, bo są kolosalne :D

 

Nie wiem. Jest również dostępna poprzednia wersja tego klona VCDS (tutaj) jak byś był zainteresowany - sądzę, iż jest bardziej dopracowana, a co za tym idzie - mniej awaryjna. Zastanawia mnie tylko, czy to urządzenie, a w szczególności dołączone oprogramowanie jest w Polsce legalne, bo nikt tego u nas nie sprzedaje...

 

A nie, przepraszam, jednak ktoś sprzedaje http://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-vag-11-11-vcds-can-obd-ii-i3563363117.html

 

---------- Dodano o 21:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:09 ----------

 

Czy z tego będę mógł diagnozować autka VW itp. nowsze niż 2004 (b6 itp.) ?:

 

http://allegro.pl/vag-k-can-1-4-diagnoza-88-08-liczniki-klucze-immo-i3547426453.html

 

Mam taki na sprzedaż, gdybyś był zainteresowany ;-)

 

Ja zainwestowałem w coś takiego http://allegro.pl/vag-k-can-commander-3-6-licznik-pin-immo-soft-pl-i3547661201.html

Edytowane przez mpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak mam opcję kupić coś z chin za X, a z polski za parę razy tyle to zastanawia mnie skąd te różnice, bo są kolosalne

U nas krocie płacisz za licencje. Kabelki od innych forumowiczów po kilka stów to jest to samo co w chinach tylko z ich drobnym zarobkiem, no może poza ofertą PL jednego kolegi z naszego forum on sam ingeruje w nie i są nieco droższe ;)

To już zamiast męczyć wora

Akurat Ty męczysz wora. Bo do Twojego auta tylko VCDS wersji jest sporo, ofert sprzedaży też sporo poczytaj temat bo już "n" razy o tym pisałem i powtarzał nie będę.

Czy z tego będę mógł diagnozować autka VW itp. nowsze niż 2004 (b6 itp.) ?:

http://allegro.pl/vag-k-can-1-4-diag...547426453.html

Tym to możesz sobie w licznikach pogrzebać z tym, że nawet nie w Twoim autku, a tylko w starszych.

A nie, przepraszam, jednak ktoś sprzedaje http://allegro.pl/interfejs-diagnost...563363117.html

Do odważnych świat należy, za brak licencji mogą mu dobrze koło dupy zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności