Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Nic więcej poza tym co masz ;-) żeby można sobie to było włączać musi być immo 3 więc licznik z polifta. Nawet FF z can z przedlifta nie daje możliwości tej zabawy.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w passacie b6 z 2007r z licznikiem MFD jest szansa zmienić rozmiar opon?? ponieważ założyłem opony 235-40-18 i licznik mi zaniża prędkość, wiem że w MFD+ jest taka opcja z poziomu licznika a w MFD jak to zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16ec9cb10d4b6c1cc18c9e76adcf0ce7.jpg

 

Czy ktoś wie w jakich komórkach jest regulacja natężenia jasności fisu, aby zlikwidować ten przeskok "świetlny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zmieniony licznik z 1/2 na full Fis. Licznik to 849. Jak zmienić spalanie na postoju aby na liczniku wyświetlało sie tyle co pokazuje VAg czy wystarczy zmienić komórkę 187. W nowym liczniku wskazówka paliwa nie dochodzi do końca po zatankowaniu do pełna,a w tescie Vag zatrzymuje się przed połową. Licznik jest z kombi. Może to być spowodowane tym że jest zapisana inna wartość pełnego zbiornika w eeprom. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy kombi czy sedan.

Jeżeli w teście zatrzymuje się przed połową, to ją popraw mechanicznie tak żeby była prawidłowo na środku.

Jest jeszcze gdzieś w którejś komorce w adaptacjach w vagu możliwość skorygowania położenia wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zielone zegary - pomijam fakt że przy wymianie diód SMD napotkałem inną płytkę drukowaną na której są inaczej rozmieszczone niektóre diody i wszystkie rezystory inaczej. I nikt w sieci takich zegarów nie robił.

Ale nie o tym. Świeci mi się FAIL kiedy tylko odpalę zapłon czy ogólnie silnik. Stało się to po zczytywaniu wsadu Commanderem(jest mega krótki ten wsad tak apropo), albo po odpięciu licznika za którymś razem, albo po rozładowaniu akumulatora i próbie odpalenia. Rzekomy PIN gdzieś miałem, ale zgubiłem. Da się to gdzieś wyczytać ze wsadu? Ma ten licznik jakieś możliwości jeśli chodzi o modyfikacje wsadu?

 

Nie ma na nim symboli zaczynających się na 3B0, 3B1, 1J0, 1j1, 1C0, 1C1, więc nie wiem pod co go klasyfikować. A folia polaryzacyjna na wyświetlaczu przypomina bardziej szybkę - nie tak jak wspominali inni, że łatwa do zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś próbował aktywować "inteligentną" kontrolkę zapięcia pasów?

Wg. tego http://www.users.on.net/~graeme86/clusterprog/clusterprog.html działa tylko w licznikach z końcówką 9 od 2004 roku.

Czy dało by się to uruchomić we wcześniejszych licznikach immo3 ?

chodzi o inteligentny czujnik zapięcia pasów:

mój licznik to : 1j 920 946

jednak mam soft VWK501MH a tam pisze ze zeby dzialalo trzeba VWK503MH.

Wiec mam pytanie czy wiadomo jak to aktywować u mnie bądz czy da rade wgrać eproom z tym softem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. zmiana tonu dzwięków ostrzezeń.

a) stare liczniki do roku 2000 w adresie $053 mamy 1E zamieniamy ta wartosc na dowolna np FF, AA albo jaka nam przyjdzie do głowy (0-F)

B|) nowsze do roku 2004. To samo co w pkt. a) tylko w adresie $1D3

Panowie ktos wie gdzie jeszcze moze to byc? mam co prawda golfa ale reszta porad pasuje. a w $1D3 mam 0C . Pomoze ktos?

 

Edit

///////

Dobra spoko po prostu bylo 0c ustawiłem sobie 1c i jest lepszy dźwięk ale niestety też ciągły kiedy sie otworzy drzwi jest ciagle taki sam:(

Edytowane przez mesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie Welcome na wyświetlaczu. Czy Wy też tak macie jak ja? Tzn. jak otworzę drzwi, mam autko na wyświetlaczu z otwartymi drzwiami. Zamykam, drzwi autko ma zamknięte drzwi, przekręcam kluczyk auto odpala autko znika, welcome nie ma. Wyłącze silnik, włącze jeszcze raz wtedy mam welcome. Reasumując: zawsze jak przekręcam kluczyk gdy na wyświetlaczu jest autko-nie mam welcome. Jeśli wyświetlacz jest pusty i wtedy przekręcam kluczyk-mam welcome. Bez sensu to jest bo tym sposobem nigdy praktycznie nie widuje tego welcome...

Ustawiłem powitanie w liczniku 847D, ale faktycznie w praktyce nie sposób je zobaczyć. Pierwotnie myślałem, że to powód komunikatów (poziom płynu, inspekcja serwisowa), bo takie znalazłem odpowiedzi, ale zauważyłem ale gdy się ich pozbyłem, zauważyłem że powodem jest właśnie komunikat z obrysem auta, który nie znika po zamknięciu drzwi natychmiast, ale po określonym czasie. Dopóki jest wyswietlany, "welcome" się nie pojawi. Czy jest jakiś sposób na to? Pytanie Patryka pojawiło się 7lat temu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli masz czujnik zapiecia pasów jak ja to juz chyba wgl nigdy welcome nie ujrzysz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyświetlaniem info o zapalonych przeciwmglowych przednich. Na przełączniku się świeci a na liczniku juz nie. Da rade to jakoś zmienić?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da. Tyko włącznik wyświetla te info. Licznik tylko o tylnych przeciwmgielnych.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wie czy mozna wgrac wsad od nowych licznikow z końcówka 9 do do starego mój 1j 920 946 . ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da. Tyko włącznik wyświetla te info. Licznik tylko o tylnych przeciwmgielnych.

 

Wysłane z 1+3

Dzięki za odpowiedź bo juz mnie męczył ten temat dosyć długo

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt nie wie czy mozna wgrac wsad od nowych licznikow z końcówka 9 do do starego mój 1j 920 946 . ?????????

Nie da się. Inna struktura pamięci.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie mam jak użytkownik Superba I 2005 1.9 tdi, do pierwszego postu: nic w sczytanym eepromie z licznika mi się nie zgadza w adresie $1ED ( w innych do modów), nie mam 30, tylko 09 (albo 21 w $21F), a teoretycznie powinno być tak samo...

A interesowałoby mnie podświetlenie wskazówek

eeprom.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowie ktoś jak aktywować ikonkę na liczniku 847 tą od wciśnięcia pedału hamulca po uruchomieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz automat?

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w manualu tego nie ma

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności