Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

I jak dalsza walka udało się odczytać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Nie miałem czasu. Na zakupach z rodziną byliśmy. Jutro dalej powalczę, ale raczej słabo to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kablem nie będzie szło to została szansa wyciągnąć licznik i pamięć do programatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

No to już tego się nie da tu zrobić. Jak tak będzie to może w Polsce na urlopie jak będę to licznik ze sobą wezmę. Masz jakiś namiar na dobrego speca co by mu można podesłać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego regionu Polski jesteś ? Takie coś zrobi prawie kazdy elektonik który miał doczynienia z programatorem. Wylutuje pamięć i wrzuci wsad ew zakup nowego eepromu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

No ja z Gdyni ale żona z Zawoi wiec może być Pomorze lub małopolska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam do Tczewa . Wezmę programator z pracy ew licznik do pracy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje i tak dalej walczyć skoro licznik odpala to zapis pamięci musi być ok . Kombinuje z inną wersja oprogramowania . Mi kiedyś parę razy padły liczniki od FL na tym kablu i zawsze za którymś razem złapał i było ok wiec tu też tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie kończy wgrywanie wsadów byle czym do licznika z szyfrowanym wsadem.

Obawiam się że już nic lepszego nie odczytacie tym programatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grucha a zerkales mozd na ten ostateczny wsad czy jest dobrze przepisany? Prawdopodobnie wgranie wsadu na nowy czysty epprom na programatorze wszystko naprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no przekopiował część wsadu o której pisałeś. Jeśli licznik ma wsad szyfrowany to odczyt programatorem da eeprom zaszyfrowany i taki trzeba mu wgrać. :D Odczyt via OBD daje w tych licznikach wsad zdeszyfrowany i próbując go wgrywać bez przeliczenia sum i byle czym dzieje się tak jak w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zaszyfrowanym wsadem trochę Mnie zaskoczyles ale dzięki jestem jakaś wiedzę do przodu . Jeżeli wszystko dobrze ogarnąłem to najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie dwóch liczników na stół i odczytanie danych programator i wtedy łączenie i wgranie . Ale ciekawi Mnie powód wczesniejszego uszkodzenia licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczniki w Audi są gorsze niż w VW. :D Tylko, żeby móc taki zaszyfrowany wsad edytować musisz go czymś odszyfrować do edycji. :D

To tylko elektronika. Czasami pada coś na płycie czasami procesor, wsad nam raczej tego nie powie bo on bez zewnętrznej ingerencji się nie sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie poddawajmy się tak łatwo . Tak jak Grucha napisał Commander rozszyfruje dane ale ich nie zaszyfruje. Można spróbować na stole odczyt starego licznika z zakodowanymi danymi spróbować odszukać odpowiednie dane następnie poszukać na forum wsadu z takiego samego licznika ale również zakodowanego podmienić dane i wgrać wtedy może to ruszy . Popytaj o jakiegoś elektronika w UK może będzie miał programator oraz sprzęt żeby wyciągnąć dwa eepromy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Już szukałem i albo słabo mi to idzie albo nie ma takich ludzi tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Ty Robercik możesz zrobić kodowanie eepromu na stole ?

To ja ci wyślę licznik i zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności