Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda. Dzięki za szybką odpowiedź :D

Edytowane przez bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Auto aktualnie posiada licznik od anglika, bo stare padły. Wieści o oryginalnych zaginęły.

Numer aktualnych zegarów : 3B0 920 927 A

 

Jakie numery są zamienne?

 

Do wyboru na przykład:

3B0 920 826 A

3B0 920 927 A

3B0 920 807 A

 

Czy wszystkie będą OK ?

 

I ewentualnie czy poradzę sobie kablem 'VAG TACHO' ze zmianą/ kodowaniem tych zegarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytałem już, ale znowu mam mętlik bo problem wraca. Jakie zegary dać z FullFisem? Mam Gammę V chciałbym by wyświetlały się informacje z radia w górnej części. Mam Cana. Obecny licznik goły, 3B0920802. Rok 99 grudzień Passat B5 oczywiście. Myślałem nad zegarami 3B0920845 ale to po lifcie i ktoś pisał że są problemy z kontrolkami od poduch. Ale poduchy są na Cana u mnie bo mam Can-Gateway więc jak to będzie? Pomocy! Pozdrawiam Ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz 1 post.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52106 Tam masz wyróżnione b5 (3b)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, doczytałem. 3B0920845 ma problemy z LCD czasem, zamienniki to 3B0920847 bądź 3B0920849 ale na allegro są takie tylko od Diesli. Czyli obrotomierz inny. Nie mogę namierzyć wsadów do benzyny do tych liczników.

Pytanie konkretne:

-co z kontrolką poduch w zegarach w/w? będzie działać? czy drut mod jak w przypadku innych? mam Cangateway przypominam, licznik z Canem już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale doczytać dobrze jest tam jasno napisana procedura zmiany z immo2 z can na immo3 z b5fl

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to wiem, i to nie jest problem, Immo3 jest kompatybilne z Immo2 wstecz i działać będzie, ba nawet pastylki Immo2 się nie blokują i można je zapisać ponownie niestety ostatni raz w nowym Immo3. Mnie chodzi o post kolegi gbels:

Nie ciesz się tak za wcześnie. Było pisane tyle razy, szukaj pełnego fisa pod rocznik twojego auta. Podpowiem Ci tylko że vw stosował w różnych latach różne protokoły komunikacji i np licznik z 2004 roku będzie działał Ci, tylko nie będziez miał na 1000% podglądu na temperaturę zewnętrzną auta, poziom oleju, abs,srs, air bag, obroty silnika czyli prawie na nic.

I o to mi chodzi głównie. Kupię z FLa licznik choćby ten 845, ale nie wiem z jakiego on jest auta rocznikowo. Może 2004 może 5, i po montażu będzie kicha bo się nie skomunikuje. Czyli wniosek trzeba szukać Fisa z FLa wczesnego dość z 2001r najlepiej.....bo tak to ja nie wiem już. Kodowania itp nie są problemem, chcę na tyle kupić p&p by uniknąć grzebania w pamięci, tylko wyciągnięcie pinu co najwyżej i korekta przebieg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja to wiem, i to nie jest problem, Immo3 jest kompatybilne z Immo2 wstecz i działać będzie, ba nawet pastylki Immo2 się nie blokują i można je zapisać ponownie niestety ostatni raz w nowym Immo3. Mnie chodzi o post kolegi gbels:

 

I o to mi chodzi głównie. Kupię z FLa licznik choćby ten 845, ale nie wiem z jakiego on jest auta rocznikowo. Może 2004 może 5, i po montażu będzie kicha bo się nie skomunikuje. Czyli wniosek trzeba szukać Fisa z FLa wczesnego dość z 2001r najlepiej.....bo tak to ja nie wiem już. Kodowania itp nie są problemem, chcę na tyle kupić p&p by uniknąć grzebania w pamięci, tylko wyciągnięcie pinu co najwyżej i korekta przebieg...

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52106

 

"Teraz opis metody na zmianę licznika z Immo2 z CAN (czyli passat B5 3B od modelu 2000) na licznik Immo3 z B5 3BG do końca roku modelowego 2003. Sposób upublicznił w tym temacie kolega Rosiek."

 

Z tej wypowiedzi jasno wynika co i jak

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że jak kupię 3B0920845 z benzyny od 1.8 np. do orku 2003 to wszystko mi ruszy. Najwyżej się usunie ledkę od poduch ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie usuniesz info o poduszce, to każdy jeden ci wystartuje

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnią liczniki z końcówką 3B0920342 i 3B0920345? mają immo2, mają FullFis, mają Can....i są do benzyny bo bez literki A....czym się zatem różnią? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden nowszy drugi starszy. Im między licznik tym wyższa ostania cyfra.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wychodzi na to, że jak kupię 3B0920845 z benzyny od 1.8 np. do orku 2003 to wszystko mi ruszy. Najwyżej się usunie ledkę od poduch ;)

Końcówka 2002 to tez modelowo 2003. Także najlepiej 2000 do 2002 ale nie upieraj się na problematyczne silnik. A najlepiej popatrzeć za angolem

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu sie uparliscis na ten 2003 rok. Liczniki do samego konca produkcji bez problemu się adaptuje. Ja mam 2005 w 98.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu sie uparliscis na ten 2003 rok. Liczniki do samego konca produkcji bez problemu się adaptuje. Ja mam 2005 w 98.

 

Wysłane z 1+3

Czyli nie ma się czym przejmować i najlepiej brać najnowszy pełen fis

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie panowie. mam takie pytanie czy jest możliwość wgrania wsadu licznika bez can 919 do licznika z canem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie panowie. mam takie pytanie czy jest możliwość wgrania wsadu licznika bez can 919 do licznika z canem ?

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś posiada wsady z licznika 919 z 1/2 fis bo chcę uruchomić obrotomierz ale działa tylko na can a autko nie posiada magistrali can

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak 1/2 fis bez can.

Tak właśnie się objawia wstawienie licznika z can do auta bez can - obrotomierz nie działa ;-)

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności