Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

no to paluch pójdzie w ruch :) ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka odmiana też czasem jest potrzebna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to paluch pójdzie w ruch ha

jednym słowem będzie - palcówka :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednym słowem będzie - palcówka :lol

 

no i była niezła palcówka , godzinka zabawy i już wszytko gra :)

strzałka zatrzymuje się równiutko na 90stopniach i w teście dochodzi równo na 130 i potem na 90 :)

 

teraz nawet z vagiem pokazuje dobrą temperaturę ... wiec wszytko gra

 

dziękuje i pozdrawiam Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ŻADEN ze wskaźników w zegarach NIE ma

liniowej charakterystyki!! Temperatura od 82 do 96 stopni (w zależności od wsadu

zegarów) i TAK STOI na 90!

Poprawka. 75-110 na czujniku daje 90C na zegarach. Sprawdzone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał marek29 Zobacz post

ŻADEN ze wskaźników w zegarach NIE ma

liniowej charakterystyki!! Temperatura od 82 do 96 stopni (w zależności od wsadu

zegarów) i TAK STOI na 90!

Poprawka. 75-110 na czujniku daje 90C na zegarach. Sprawdzone

Tak jak pisałem,wszystko zależy od wsadu zegarów.

Przeglądałem kilka wsadów pod mój zegar i były różnice w wykresie temp.

Nie wiem od czego to zależy.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z włączeniem wyświetlania powiadomień o serwisie na fis , podczas adaptacji w liczniku (3B0 920 849 AX) 17 nie mogę zmienić na kanale 2 wartości z 0 na 1 i wywala error

Może ktoś wie jak się uporać z tym lub który adres w eepromie odpowiada za wyświetlanie serwisu ?

serwis.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a wcisnąłeś najpierw read ?

 

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

 

bo na tym zdjęciu tego nie widać a najpierw odczyt potem zmiana wartości test i zapis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
no i była niezła palcówka , godzinka zabawy i już wszytko gra

 

Da się ja przestawić bez jej wyciągania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a wcisnąłeś najpierw read ?

 

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

 

bo na tym zdjęciu tego nie widać a najpierw odczyt potem zmiana wartości test i zapis

 

tak robiłem, read, wartość 1, test wywala error, wymieniłem eeprom licznika bez modów dale to samo, użyłem tez funkcji w vcds SRI Restet odczytuje oki ale podczas resetu tez wywala error na kanale 2, odłączałem aku bez efektu, pomysłów już brak :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się ja przestawić bez jej wyciągania?

 

tak kolego , musisz tylko wyjąć zegar , otworzyć go , potem złap za wskazówkę przekręć ją w prawą stronę aż się zatrzyma i jak poczujesz opór pchnij trochę mocniej , wskazówka powinna skoczyć o oczko . Jak już ją ustawisz robisz VAGIEM test liczników i patrzysz czy strzałka zatrzymała się równo na 90 stopniach ,jak nie to znowu palcówa i tak aż do skutku :) :) pozdro i powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak robiłem, read, wartość 1, test wywala error, wymieniłem eeprom licznika bez modów dale to samo, użyłem tez funkcji w vcds SRI Restet odczytuje oki ale podczas resetu tez wywala error na kanale 2, odłączałem aku bez efektu, pomysłów już brak :dolamam

 

Skoro masz 908 to spróbuj użyć tego:

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/sri-reset.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z włączeniem wyświetlania powiadomień o serwisie na fis , podczas adaptacji w liczniku (3B0 920 849 AX) 17 nie mogę zmienić na kanale 2 wartości z 0 na 1 i wywala error

Może ktoś wie jak się uporać z tym lub który adres w eepromie odpowiada za wyświetlanie serwisu ?

Ale co Ty chcesz zrobić?

Zeby Ci wyświetliło ze masz jechac do serwisu?

Jak masz tam 0 to oznacza ze serwis sie nie swieci. jak 1 to znaczy ze swieci i zeby go zgasic trzeba wpisac 0.

A po Twojej wypowiedzi wnioskuje ze chcesz zrobic tak ze na fisie jest czysto a Ty chcesz zaswiecic "serwis" jak tak to nie tędy droga.

Innymi słowy 0 to stan ok.

Edytowane przez rosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co Ty chcesz zrobić?

Zeby Ci wyświetliło ze masz jechac do serwisu?

Jak masz tam 0 to oznacza ze serwis sie nie swieci. jak 1 to znaczy ze swieci i zeby go zgasic trzeba wpisac 0.

A po Twojej wypowiedzi wnioskuje ze chcesz zrobic tak ze na fisie jest czysto a Ty chcesz zaswiecic "serwis" jak tak to nie tędy droga.

Innymi słowy 0 to stan ok.

 

problem w tym ze nie wyświetla mi info o serwisie na fise, czyli powiadomienie jest zawsze włączone i zależne od interwału,jakości oleju, ilości dni...

 

racja, teraz jasne trochę przekombinowałem

sprawdze w wolnej chwili:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem w tym ze nie wyświetla mi info o serwisie na fise, czyli powiadomienie jest zawsze włączone i zależne od interwału,jakości oleju, ilości dni...

 

racja, teraz jasne trochę przekombinowałem

sprawdze w wolnej chwili

 

moze jeszcze nie nadszedł czas na to aby się wyswietlił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie..Generalnie jeżeli zegar ma końcówkę ..X to jest MOTOMETER (w passacie i golfie--RODZYNEK!!) ,lub Bosch to już prawie niemożliwe ale czasem się zdarzy.

Nie ukrywam że te zegary w "modach" "chińczykiem" i zwykłym Vag-iem mogą sprawić sporo problemów odnośnie edycji eeprom,.Niestety tak jest.Nawet odczyt pinu z MOTOMETER i BOSCH VAGTACHO kończy się średnio 20-50minuut odczytem Pin 2.

Nie wiem dlaczego tak jest ,ale trafiłem na dwa takie rodzynki z "X"-em na końcu i nic się nie zgadzało.Zakodowanie immo to średnio 40min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest do końca prawdą, że z końcówką "X" to MOTOMETER. Licznik z Golfa IV R32 o nr. 1J0920846GX jest licznikiem VDO i modzi go się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie..Generalnie jeżeli zegar ma końcówkę ..X to jest MOTOMETER (w passacie i golfie--RODZYNEK!!) ,lub Bosch to już prawie niemożliwe ale czasem się zdarzy.

Nie ukrywam że te zegary w "modach" "chińczykiem" i zwykłym Vag-iem mogą sprawić sporo problemów odnośnie edycji eeprom,.Niestety tak jest.Nawet odczyt pinu z MOTOMETER i BOSCH VAGTACHO kończy się średnio 20-50minuut odczytem Pin 2.

Nie wiem dlaczego tak jest ,ale trafiłem na dwa takie rodzynki z "X"-em na końcu i nic się nie zgadzało.Zakodowanie immo to średnio 40min.

Nie jest do końca prawdą, że z końcówką "X" to MOTOMETER. Licznik z Golfa IV R32 o nr. 1J0920846GX jest licznikiem VDO i modzi go się normalnie.

 

w wolnym tłumaczeniu ten X oznacza ze jest to część nie orginalna, lub była już zamontowana, niedziałała poprawnie i ją poprawiali.

 

w wielu wypadkach oznacza to własnie ze jest innych producentów niz VDO, choć nie zawsze.

 

W sumie to jestem juz na ukonczeniu programu który dekoduje numer licznika podając podstawowe dane typu: model, marka, wygląd, can/bez can, km/h/mile, benzyna/diesel, podziałka na prędkosciomierzu, jaki wyswietlacz miedzy zegarami.

narazie tylko vw bo reszta ma wszystko pomieszane ale to tez w przyszłosci bedzie działac.

Edytowane przez rosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności