Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie masz wiedzy robak26 to nie pisz glupot bo w taki sposob rodzi sie zamieszanie)

 

No to wiedza się tworzy.

W razie czego mam wsad i służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapytaj mechanika czy sie podpinal pod auto

Pytałem. Mówi, że się nie podpinał, nic nie bawił, nie klikał itp. Dziwna sprawa, bo wczesniej tego nie było, a do mechanika mam zaufanie bo mi przy autach robi od 12 lat...

zacznij od odłączenia ACU na 5min.

Mimo, że machanior mówi, że nie odpinał aku? Myślisz, że to pomoże? No i czy nawet jeśli nie pomoże to czy nie zaszkodzi???

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo z siebie sie to nie zrobilo - takie moje zdanie + dziwnym trafem zazwyczaj takie rzeczy dzieja sie u mechanika.....

na logike biorac przy wymianie oleju i filtrow nic za bardzo nie moze sie stac bo tam nie ma czujnikow. filtr oleju - czesc mechniczna, paliwa tak samo i przeciwpylkowy i powietrza tez.

wiec albo ktos bawil sie manetkami co jest mniej prawdopodobne albo ktos bawil sie kompem. i albo zmienil cos w dlugim kodowaniu albo chinski kabelek sobie pozmienial sam. z doswiadczenia powiem ze na czyms trzeba sie uczyc. sama wiedza nie przyjdzie.

nie zebym oskarzal mechanika ale takie moje zdanie.

 

acha i odpiecie aku an 99% niczego wiecej nie popsuje ale wg mnie tez niczego nie naprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij i przytrzymaj przycisk "0.00" Mechanik pewnie próbował zresetować inspekcję z poziomu licznika i niechcący włączył wyświetlanie mph (to opcja na wypadek podróży do UK)

 

---------- Dodano o 21:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:58 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/21204-MPH-i-ukryte-menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie.

Raczej nie sądze, że to wina kabelka i ze ktoś się bawił, ale raczej bedzie to to, co piszesz Patric. Miałem po odbiorze skasowany przebieg dzienny, a więc pewnie przyciskanie coś tam było.

Niemniej jutro próba wciśnięcia i przytrzymania 0.00, a jak nie pomoże (mam nadzieję, że jednak tak), to odpinam aku.

Dam znać czy pomogło.

Pozdrawiam

 

EDIT: Patryk, pomogło :)

Przy odpalonym silniku na postoju wcisnąłem i przytrzymałem jakieś 7 sek przycisk 0.00 i wróciło do wcześniejszego stanu.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy.

 

Posiadam licznik 8d0 919 930 s (z anglika). Chcialem przerobic go na TDi tak by smigal w moim A4 B5. Posiadam do niego wsad z TDi, ale niestety po wgraniu wsadu zle wskazuje predkosc. Obrotomierz natomiast dziala jak trzeba.

 

Moze ktos potrafi 'skopiowac' SAM obrotomierz z jednego wsadu do drugiego??

 

Wkleilem dwa eepromy, jakby ktos potrafil pomoc bardzo bym byl wdzieczny.

eepromy.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]

Moze ktos potrafi 'skopiowac' SAM obrotomierz z jednego wsadu do drugiego??

 

spróbuj to powinny byc te komórki

 

wklejone-obrotomierz.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dob12 - a potrafisz jeszcze usunac immo z tego licznika? u siebie mam immo w puszcze, wiec w liczniku mi nie potrzebne...

 

na blacie dziala, ale po wlozeniu do auta, wskaznik paliwa niestety zle funkcjonuje oraz nie podswietlaja sie wskazowki od obrotomierza i od predkosci (reszta jest podswietlana)

Edytowane przez McBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na blacie dziala, ale po wlozeniu do auta, wskaznik paliwa niestety zle funkcjonuje oraz nie podswietlaja sie wskazowki od obrotomierza i od predkosci (reszta jest podswietlana)

 

który eeprom jest ori z tego licznika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori jest o nazwie "tutaj-wkleic.bin"

 

dasz moze GG, nie bedziemy zasmiecac tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszło:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może co jest powodem losowo pojawiającego się napisu ,,Welcome,,?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może co jest powodem losowo pojawiającego się napisu ,,Welcome,,?

Pozdro.

 

A masz zamknięte wszystkie drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz zamknięte wszystkie drzwi?

Tak, mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimny lut albo mikro wlacznik. w trakcie jazdy jest chwilowy sygnal ze drzwi zostaly otworzone i zamkniete i z tego powodu welcome....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w trakcie jazdy jest chwilowy sygnal ze drzwi zostaly otworzone i zamkniete i z tego powodu welcome....

 

No tak, WELCOME BACK :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zimny lut albo mikro wlacznik. w trakcie jazdy jest chwilowy sygnal ze drzwi zostaly otworzone i zamkniete i z tego powodu welcome....

Nie ma takiej opcji, wszystkie mikro włączniki są sprawne. :)

Zresztą potwierdza go wizualizacja ich otwarcia na Fisie.

 

Jedyne co przychodzi mi do głowy to wyższy priorytet informacji o gołoledzi ,,Śnieżynka,, przy temperaturze.

Dzisiaj ogrzałem czujnik suszarką, temp podskoczyła powyżej 5'C i od razu po odpaleniu pojawił się napis.

Pytanie tylko czy to przypadek czy taka prawidłowość. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy da rade zrobić swap pełnego fis-u z licznika np. golfa IV albo sharana do licznika passata ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko czy da rade zrobić swap pełnego fis-u z licznika np. golfa IV albo sharana do licznika passata ??

Pytasz o swoje auto? Z 2009r?

Jeżeli chodzi o paski B5 FL ,to generalnie z golfa podejdzie.Od Sharana do 2004 nie ,ponieważ tam immo jest w osobnej puszce (nie w zegarach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee do b5fl :) w b6 już mam fabrycznie :) Czyli od sharana z 2005 też będzie pasować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności