Skocz do zawartości
Gość pixi78

Pedał sprzęgła w podłodze

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli ten przewód ze zbiorniczka płynu,on chyba jest nasuwany na plastikowy króciec,albo na obcięty wkręcony metalowy przewód ....sorry ale nie pamiętam.

TU coś chyba widać.

 

Sorry masz pewnie TAKĄ , musi sie wcisnąć jak średnica wężyka odpowiednia, a jak to nowa pompa to może jakaś zaślepka tam jest.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedź ale to jest ta sama pompka.Chciałem wymienić przewód ale okazało się że bez rozebrania serwo nie dam rady go wciągnąć a co dopiero włożyć nowy. Więc zrezygnowałem ale zrodził się problem. Po kilka krotnym naciśnięciu pedału sprzęgła wyleciał z pompki jakieś gumowy i telonowy oringi i niewiem jak je włożyć bo wydaje mi się ze jest to uszczelnienie przewodu ale który będzie pierwszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam do Was takie pytanie, jarmoli cos z przodu zdaje mi sie ze przy skrzyni i siedzac w aucie słychać to przy zimnym silniku i jak ciepły tez tylko słabiej, cos jarmoli na luzie wcisne sprzęgło przestaje co za to jest odpowiedzialne, z pod maski słychac jakies dziwne jarmolenie jak sie wyjdzie z auta ale to bardziej na zimnym. dodam ze sprzegło kompletne wymieniane jakis miesiac temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie któreś łożysko na wałku głównym w skrzyni ,ja też tak mam ,ale działa i jeżdżę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy ja mam do Was takie pytanie, jarmoli cos z przodu zdaje mi sie ze przy skrzyni i siedzac w aucie słychać to przy zimnym silniku i jak ciepły tez tylko słabiej, cos jarmoli na luzie wcisne sprzęgło przestaje co za to jest odpowiedzialne, z pod maski słychac jakies dziwne jarmolenie jak sie wyjdzie z auta ale to bardziej na zimnym. dodam ze sprzegło kompletne wymieniane jakis miesiac temu.

 

Też tak mam i muszę Cię zmartwić, bo będzie coraz gorzej :) Ja tak już mam z 30 tysięcy km i biegi coraz gorzej wchodzą, a skrzynia zaczyna wyć przy hamowaniu i stukać przy przyspieszaniu. Rozglądam się na nową używaną skrzynią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak ja dopiero wymieniłem skrzynie na nową uzywke bo mi padła stara i stukała przy przyśpieszaniu tamta;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jak ja dopiero wymieniłem skrzynie na nową uzywke bo mi padła stara i stukała przy przyśpieszaniu tamta;/

 

To lipa trochę :/ Tak to właśnie jest z używkami. Dlatego ja szukam skrzyni z jeżdżącego auta żeby móc sprawdzić przed kupnem w jakim jest stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ale to mi wyglada bardziej na sprzędło bo co ma skrzynia do tego jak wcisne pedał sprzegła to sie ucisza? tak jak by tarcza jarmoliła ale kupiłem cały komplet luka i wymieniłem. na gorącym silniku nie ma takich objawów i zaraz po wymianie tez była cisza az sie dziwiłem. moze to przez mróz?? w jezdzacym aucie tez zabardzo nie sprawdzisz musiało by byc nie odpalane przez noc i Ty je 1 raz palisz wtedy zobaczysz czy cos jarmoli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no ale to mi wyglada bardziej na sprzędło bo co ma skrzynia do tego jak wcisne pedał sprzegła to sie ucisza? tak jak by tarcza jarmoliła ale kupiłem cały komplet luka i wymieniłem. na gorącym silniku nie ma takich objawów i zaraz po wymianie tez była cisza az sie dziwiłem. moze to przez mróz?? w jezdzacym aucie tez zabardzo nie sprawdzisz musiało by byc nie odpalane przez noc i Ty je 1 raz palisz wtedy zobaczysz czy cos jarmoli

 

Też myślałem, że to sprzęgło. Wymieniłem na komplet sachsa i bez zmian. Olej w skrzyni też wymieniałem, bez zmian. Nic więcej z tym nie robię tylko szukam drugiej skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to olewam;p na ciepłej nie słychać tego tak bardzo a niedługo zima sie skonczy, a jak mi sie skrzynia znow rozleci to go spale !!:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprzeglo lezy na podlodze to mozliwe ze masz je zapowietrzone .wymieniales moze ostatnio sprzeglo albo skrzynie sciagales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem ale sprzegło jest odpowietrzone bo normalnie działa zgrzytów nie ma zadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie ponieważ dziś wymieniłem tylne tarcze i klocki hamulcowe oczywiście mechanik zajrzał do przodu ale wszystko było ok i po tym wsiadam do auta i pedał sprzęgła w podłodze proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj odpowietrzyc chodz od samej wymiany tarcz i klocków nie powinno sie nic stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprobuj odpowietrzyc chodz od samej wymiany tarcz i klocków nie powinno sie nic stać

a jak mam niby je odpowietrzyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalej płynu pod korek i odkrec odpowietrznik przy wysprzegliku, ic spal peta spij kawe i zleci troche płynu z układu raz z powietrzem i zakrec odpowietrznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po tym wsiadam do auta i pedał sprzęgła w podłodze proszę o pomoc...

I co dalej? Sprzęgło chodzi? Pedał wrócił na miejsce czy jest ciągle dociśnięty do dechy? Czy jak go odciągniesz to wpada sam z powrotem na dół? Trochę więcej szczegułów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanior pewnie odessał płyn ze zbiornika i trochę przesadził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie byłem teraz pod blokiem probowałem odpowietrzyc sprzegło tzn najpier odkrecajac odpowietrznik pierwszy przy silniku wciskalem recznie powoli sprzegło ukazal sie plyn zakrecilem i powoli do gory powtorzylem tak kilka razy az sam plyn lecial wiec przeszedlem dlaej do drugiego odpowietrznika ten na gorze kolo zbiornika od chlodnicy i tam caly czas leci powietrze tylko pod koniec troche plynu sie ukazywalo robilem chyba z 30 razy ale caly czas powietrze i pod sam koniec troche plynu co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No i mam ponownie problem ze sprzęgłem... jakieś 2 miechy temu został pedał w podłodze, mechanik stwierdził że to łapa wysprzęglika (zrobiła się dziura) i zrobił (zaspawał podkładką czy coś takiego) ale dzisiaj znowu to samo... podobno nie można kupić nowego...? Wiecie coś na ten temat, rozumiem że skrzynie trzeba zrzucić żeby to zrobić : (

 

Miał ktoś taki przypadek? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyciąganiu skrzyni?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności