Skocz do zawartości
Gość sabo_75

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

to powiedzcie mi , jak tacy madrzy jestescie , po jakiego h.... jest te forum jak tu nie mozna zadawac pytan? jak wszystko jest to trzeba zamknac opcje wpisow i tyle .... wrrrrr co za ludzie?
Jak bys mial placic za kazda natychmiastowa odpowiedz, to bys zmienil zdanie i zaczal lepiej korzystac z zasobow forum. Nikt tu nie pracuje na etat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyrządy wskazują temperaturę, oznacza że działają. Silnik wychładza się gdy jest niesprawny termostat, podczas jazdy pęd powietrza opływa chłodnicę układu chłodzenia i następuje spadek temperatury cieczy, gdy autem stoimy w "korku" temperatura podnosi się. Nie dogrzanie silnika jest szkodliwe, długo trwałe utrzymywanie się temperatur w zakresie 50-70 °C, sprzyja powstawaniu zjawiska kawitacji. Optymalna temperatura to 90 °C. Zainteresowanych tematem odsyłam do artykułu. http://www.mahle.com/C12570B3006C0D49/vwContentByKey/W272UFVK201STULPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie wczoraj odebrałem auto od mechanika ( wymiana pompy paliwa). Dzisiaj zauważyłem, że temperatura w moim pasku po przejechaniu 10km utrzymuje się w okolicach 72-75st, postanowiłem go przytrzymać na chwilę na wolnych obrotach i temperatura wzrosła do około 81st. Czytając ten wątek nie jestem w stanie stwierdzić czy to czujnik temperatury czy raczej termostat?

Kolejnym pytanie to mianowicie jakie awarie może spowodować nie osiąganie odpowiedniej temperatury silnika ( czyli 90st. ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Panowie wczoraj odebrałem auto od mechanika ( wymiana pompy paliwa). Dzisiaj zauważyłem, że temperatura w moim pasku po przejechaniu 10km utrzymuje się w okolicach 72-75st, postanowiłem go przytrzymać na chwilę na wolnych obrotach i temperatura wzrosła do około 81st. Czytając ten wątek nie jestem w stanie stwierdzić czy to czujnik temperatury czy raczej termostat?

Kolejnym pytanie to mianowicie jakie awarie może spowodować nie osiąganie odpowiedniej temperatury silnika ( czyli 90st. ) ?

Czytac, czytac i jeszcze raz czytac. Wszystko juz zostalo napisane na forum i nikt wiecej w tym temacie nie wymysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić Wahlera i problem znika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja już jakiś czas temu wymieniłem termostat i jest taraz w jak najlepszym porządku.Chyba na jakiś wahl ale głowy ściąć se nie dam,ale napewno ten z najwyższej półki bo nie zamierzałem do tematu powracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a ja już jakiś czas temu wymieniłem termostat i jest taraz w jak najlepszym porządku.Chyba na jakiś wahl ale głowy ściąć se nie dam,ale napewno ten z najwyższej półki bo nie zamierzałem do tematu powracać.
To super jak dziala :). ALe pamietaj, ze nowy tez moze szybko sie popsuc. Tak mialem z wahlerem w Vectra B ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Chciałbym się dołączycć do tematu. Mam podobny problem, oczywiscie zgodny z tematem. Wymieniłem już termostat i czujnik z 4 razy (mając passka b5 2001 1.9 tdi AWXjuz trzy lata). Nie wiem co jest grane, temperatura skacze od 0 do 90, czasami nawet niedrgne, bardzo często chodzi dodatkowy wentylator chłodzenia. Vag-com np wczoraj po wymianie czujnika i termostatu wskazywał bład czujnika. Nie jestem pewny jaka moze być przyczyna takiego zachowana. Dzisiaj spróbuje wypsikać wtychkę jakims środkiem do czyszczena i pozaginac blaszki ( gdzieś wczesniej na forum ktoś to radził- chociaż nie jestem pewien blaczki i tak są mikroskopijne i szczelinki między nimi także)

Jakies rady to bardzo proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś powód tak licznych zmian czujnika temperatury być musi i nie chce mi się wierzyć,by poprzednie 3 były uszkodzone.Jak już wspomniałeś wyczyść wtyczkę i sprawdź przewody dochodzące do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź całą kablologię odpowiedzialną za czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem już termostat i czujnik z 4 razy

Skoro juz 4 czujnik wkładałes i dalej jest to samo, to albo coś w samym liczniku nie styka, albo coś z wiązką idącą do licznika. Krótko mówiąc - gdzieś po drodze od czujnika do licznika - przewód ci się zdupczył lub też źle styka w kostce połączeniowej licznika.

Za licznikiem masz dwie kostki...

 

pinylicznika1zielone.jpg

 

pinylicznika2niebieskie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Wszystkich

 

Wyczyscilem wtyczke czujnika specjalnym plynem, pojechalem w trase ( 2h) niestety wskazowka na desce nawet nie drgnela, coprawda ani razu nie uruchomil sie dodatkowy wentylator. Po okolo 30 minutach zatrzymalem sie i sprawdzilem dotykiem temperature rur z plynem. Rura gorna byla goraca a dolna ta przy czojniku taj jakby chlodniejsza. Wydaje mi sie ze chyba kupilem trafiony czujnik. Czy jest jakis sposob sprawdzenia czujnika elektrycznie. Jutro chyba pojade do salonu po nowy. Sprawdzic kablologie- musialbym zerwrzec piny przy wtyczce i sprawdzic czy jest zwarcie na drugich koncach- czy moglby ktos dac mi podpowiedz gdzie znajduja sie przeciwlegle konce kabla ( licznik i komputer jak sadze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie do masy na czujniku temperatury

 

 

Witam wszystkich

 

B5 AWX

 

Znalazem chyba przyczyné moich problemow(wskaznik temperatury silnika). Sprawdzalem miernikiem, na kazdym pinie wtyczki (czujnik zielony 4 pin) zwarcie do masy. Nie wiem gdzie mam szukac przetarcia, kabelki sá przeciez w dodatkowej czrnej oslonie. Rozciolem oslone juz na odcinku okolo 10cm od czujnika. Prorzse o jakas porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 17978

 

Chcialbym sie podzielic moja porazka, niestety nie udlo mi sie znalezc przyczyny tego bledu. Kabelek od czujnika rozprulem i sprawdzalen az do miejsca gdzie wchodzi w kanal servisowy czyli kolo zbiornika na plyn do spryskiwaczy. Zdiolem zegary i kabelki przy wtyczce tez wygladaja cale (brak przetarc).Nie mam zbytnio kasy ale musze jechac do elektryka samochodowego. Zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny problem co "kasiek2001"

po przejechaniu paru km temperatura rośnie do coś okolo 70`C, nagle spada na zero i tak się ciągle utrzymuje ostatnio wymieniłem czujnik temperatury (na 4pin zielony, był niebieski) nie wiem czy te kolory mają jakieś znaczenie ale po wymianie wentylator działa niemalże cały czas na drugim biegu, po bardzo wolnej jeździe po mieście nawet włącza sie na wyższy.. jest to dość dziwne bo przed wymianą nie chodził praktycznie wcale

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie znaczenie mają kolory czujników ?? czy przyczyną tego nagłego spadku temp. moze byc termostat ?? i czy przy dzisiejszych temp okolo 25`C wentylator musi chodzić na takich dużych obrotach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam bardzo podobny problem co "kasiek2001"

po przejechaniu paru km temperatura rośnie do coś okolo 70`C, nagle spada na zero i tak się ciągle utrzymuje ostatnio wymieniłem czujnik temperatury (na 4pin zielony, był niebieski) nie wiem czy te kolory mają jakieś znaczenie ale po wymianie wentylator działa niemalże cały czas na drugim biegu, po bardzo wolnej jeździe po mieście nawet włącza sie na wyższy.. jest to dość dziwne bo przed wymianą nie chodził praktycznie wcale

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie znaczenie mają kolory czujników ?? czy przyczyną tego nagłego spadku temp. moze byc termostat ?? i czy przy dzisiejszych temp okolo 25`C wentylator musi chodzić na takich dużych obrotach ??

Na forum jest (moze i w tym temacie ;) sa opisane roznice w czujnikach temp. Teoretycznie mozna by bylo w etce dobrac odpowiedni, ale ona juz nie czyta vinow. Najlepiej podjechac do aso z vinem i sie spytac jaki ma byc kolor.

 

Co do wlaczania sie drugiego biegu wiatraka, to on jest pomocniczy i zalacza sie wtedy gdy na ten wiskozie nie wyrabia - u mnie jak wisko bylo skopane to ten drugi nie wlaczyl sie ani razu, dopiero jak klime odpalalem to dzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś padł mi termostat-oryginalny z serwisu przepracował dokładnie 2 lata. Trochę słabo jak na ori, no ale do tej pory pracował idealnie.

Przy 25 stopniach na dworze i włączonej klimie max temperatura cieczy to 72 stopnie były i nie ważne czy jechałem trasą 110km/h czy ślimaczyłem się w korku przez śląskie korki. Zrobiło się małe błędne koło-termostat puszczał cały gorący płyn z silnika na chłodnicę, wiskoza się zacieśniała i kręciła z max mocą, do tego klima włączyła drugi wiatrak i tak cały płyn się wychładzał w chłodnicy i tak w kółko...

Dzięki temu, że mam liniowy wskaźnik mogłem usterkę zobaczyć od razu na zegarach.

Trochę to dziwne, że tak nagle się zepsuł-wygląda na to, że się zaciął. Pewnie dostał szoku po przyjedździe na Śląsk-tydzień temu w sobotę jak przyjechaliśmy to było 36 stopni i wiał silny wiatr-na A4 jadąc 150km/h z boxem na dachu temperatura utrzymywała się w okolicach 99stopni...

W każdym razie od razu pojechałem do serwisu i kupiłem od ręki termostat (potaniały-tym razem zapłaciłem 90zł, 2 lata temu 118zł), oring za 6.5zł oraz butelkę g12 (35zł) bo nie będę bawił się w łapanie tego co mam, choć ma zaledwie pół roku. A w domu zapas g 12 leży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prawidłowa temperatura silnika diesla na wskaźniku powinna wynosić równo 90 stopni. Wtedy nasz "dieselek" ma prawidłową temperaturę pracy. Ja miałem zeszłej jesieni podobny przypadek że "grzał" mi tylko do 70-80 stopni. Myślałem o wielu przyczynach, ale zacząłem od wymiany termostatu na firmy WAHLER i zaraz szybko mi silnik nagrzewał się do wspomnianych 90 stopni i taką już trzyma temperaturę silnika. I nawet podczas ostatniej zimy tęgich mrozów mój "dieselek" prawidłową temperaturę trzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, prawidłowa temperatura silnika diesla na wskaźniku powinna wynosić równo 90 stopni. Wtedy nasz "dieselek" ma prawidłową temperaturę pracy. Ja miałem zeszłej jesieni podobny przypadek że "grzał" mi tylko do 70-80 stopni. Myślałem o wielu przyczynach, ale zacząłem od wymiany termostatu na firmy WAHLER i zaraz szybko mi silnik nagrzewał się do wspomnianych 90 stopni i taką już trzyma temperaturę silnika. I nawet podczas ostatniej zimy tęgich mrozów mój "dieselek" prawidłową temperaturę trzymał.
Wlasciwa temp odczyta sie tylko VAGiem, ew. w trybie diagnostycznym panela klimy - nie u kazdego dostepna funkcja odczytu temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:dolamam

pomocy

z temperaturą silnika walcze dwa sezony. Wymieniłem 8 razy termostat ( różne firmy ) zmieniłem nawet wiskozę i dalej jest tak, że przy niskich temperaturach zewnętrznych w mieście temperatura wynosi 90 st, poza na trasie 75/80 i te różnicę czuć przy kratce ogrzewania. dzisiaj na zewnątrz jest pochmurno, pada deszcz, po przejechaniu kilku km po mieście 90, kilka km trasy 100, 120 km/h spada na zegarze na jakieś 85. Bardzp proszę o pomoc kogoś kto wie co się dzieje. Niee mam zamiaru zmieniać kolejnego termostatu. Wydaje mi się, że czujniki też pokazują dobrze, bo patrząc na zegar temp i predkość mogę przepowiadać temperaturę powietrza na zewnątrz. Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc. A i na vagu i jakimś innym profesjonalnym programie w zakładzie pokazuje, że wszystko jest oki. :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności