adam66655 Zgłoś #1661 Napisano 5 Grudnia 2016 żle coś ten termostat został sprawdzony a na bank do wymiany będzie Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
@rturo Zgłoś #1662 Napisano 6 Grudnia 2016 żle coś ten termostat został sprawdzony a na bank do wymiany będzie Witam. A to ze spada temperatura pod czas dzialania klimy, i powrot do 90 stopni, po jej wylaczeniu, moze miec cos wspolnego z termostatem? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
indyczes Zgłoś #1663 Napisano 8 Grudnia 2016 (edytowane) Wymień termostat i bedzie po kłopocie, tylko daj dobrej marki np. BEHR-MAHLE. Koszt niewielki a satysfakcja gwarantowana.Przerabiałem to ostatnio u siebie, mamy prawie identyczne silniki. Nie kupuj termostatu na Allegro u sprzedawców co niby maja oryginalne. Oryginał w serwisie 120zł i jest to BEHR, taki sam bez logo VW/AUDI koszt 35zł, z wysyłką 40 pare złotych. Ja kupiłem tutaj: http://allegro.pl/termostat-mahle-behr-tx1587d-vw-1-9tdi-wawa-i6576033744.html Edytowane 8 Grudnia 2016 przez indyczes Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
indyczes Zgłoś #1664 Napisano 8 Grudnia 2016 Jak wymieniałem u siebie to oryginalnie siedział BEHR z logo VW/AUDI. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
torus Zgłoś #1665 Napisano 9 Grudnia 2016 Wymień termostat i bedzie po kłopocie, tylko daj dobrej marki np. BEHR-MAHLE. Koszt niewielki a satysfakcja gwarantowana.Przerabiałem to ostatnio u siebie, mamy prawie identyczne silniki. Nie kupuj termostatu na Allegro u sprzedawców co niby maja oryginalne. Oryginał w serwisie 120zł i jest to BEHR, taki sam bez logo VW/AUDI koszt 35zł, z wysyłką 40 pare złotych.Ja kupiłem tutaj: http://allegro.pl/termostat-mahle-behr-tx1587d-vw-1-9tdi-wawa-i6576033744.html Zgadzam się MAHLE robi dobrą robotę. Te części warte są swej ceny. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
@rturo Zgłoś #1666 Napisano 10 Grudnia 2016 Wymień termostat i bedzie po kłopocie, tylko daj dobrej marki np. BEHR-MAHLE. Koszt niewielki a satysfakcja gwarantowana.Przerabiałem to ostatnio u siebie, mamy prawie identyczne silniki. Nie kupuj termostatu na Allegro u sprzedawców co niby maja oryginalne. Oryginał w serwisie 120zł i jest to BEHR, taki sam bez logo VW/AUDI koszt 35zł, z wysyłką 40 pare złotych.Ja kupiłem tutaj: http://allegro.pl/termostat-mahle-behr-tx1587d-vw-1-9tdi-wawa-i6576033744.html Dzeki wielke za pomoc) zrobie to w blizszym czasie. O wynikach odpisze po robocie) pozdrawiam) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mirek-pas Zgłoś #1667 Napisano 12 Grudnia 2016 (edytowane) Moja przygoda z wysoką temp. silnika kilka dni temu. W czasie jazdy nagle na wyświetlaczu pokazały się ikona temp. i napis STOP. Edyt: wskazówka na liczniku ruszyła w kierunku czerwonego pola... Zatrzymałem się, podniosłem maskę i stwierdziłem: w zb. wyrównawczym płynu nie ubyło, odkręciłem korek-ciśnienie min. Przy chłodnicy górny wąż gorący, dolny zimny. Odpaliłem silnik, na klimatroniku [kanał 45] włączyłem temp. silnika i pojechałem. Przy prędkości 50 kmh temp. ok. 108*C., lewy wentylator elektryczny nie kręcił, gdyż jego czujnik w dolnym wężu przy chłodnicy miał niską temp. Wymieniłem termostat, stary do garnka podgrzałem wodę - otwarł się. Naprawa nie trafiona. Po odpaleniu silnika temp. nadal wysoka. W warsztacie stwierdzono uszkodzenie pompy - urwana/wyszczerbiona 1 łopatka, a pozostałe [koło] nie kręciły się. Przebieg silnika 160.000 km. Edyt: Koszt naprawy M+R = 1250 zł + koszt 5L płynu chłodniczego. - wymiana termostatu [niepotrzebnie] - wymiana pompy wody Przy okazji: - wymiana paska zębatego rozrządu [stary wizualnie dobry], rolki i napinacza -niewielkie slady zuzycia na obydwu - wymiana 1 paska wielorowkowego z przodu [miał mikropęknięcia] Edyt: max temp. *C silnika [plyn chł.] po wym. termostatów mierzona klimatronikiem; - 1 oryg. VW - nie mierzono - 2 podróbka - 84-86*C - 3 podróbka - 90-93*C Ot taka ciekawostka. Edytowane 6 Marca 2017 przez mirek-pas Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mateusz_marek Zgłoś #1668 Napisano 21 Listopada 2017 Witam, Mam problem, wydaje mi się że mój AFN się nie dogrzewa. Temperatura podczas jazdy waha się miedzy 70-80 stopni, czasem wchodzi po wyżej 80. Sprawdzałem dziś dolny wąż przy chłodnicy i na liczniku było między 70-80 stopni i był zimny więc termostat raczej zamknięty. Sprawdzałem bloki poniżej zdjęcia: Pierwsze zdjęcie blok 07 - engine Drugie zdjęcie licznik blok 17. Temperatura podczas testu na liczniku wynosiła 70 stopni. Ma ktoś pomysł co może byc przyczyną nie dogrzewania? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
rekinek7 Zgłoś #1669 Napisano 21 Listopada 2017 Zmień termostat. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mateusz_marek Zgłoś #1670 Napisano 21 Listopada 2017 (edytowane) Najlepiej wymienić na oryginalny z ASO? Widać różnicę temp między czujnikami - czujniki do wymiany? Czy 3 pole w grupie 03 to temperatura oleju? jeżeli tak to wychodzi na to że czujnik z licznika przekłamuje. Zrobiłem test na zimnym 5 godzin później ale chyba nie wszystko ostygło do końca bo na zewnątrz były 3 stopnie. Po jakim dystansie przy obecnych temperaturach 0-5 stopni Wasze silniki osiągają 90 stopni? Edytowane 21 Listopada 2017 przez mateusz_marek Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
AndrzejP4 Zgłoś #1671 Napisano 22 Listopada 2017 U mnie potrzeba około 6km spokojnej jazdy aby wskazówka była w pionie. Nie wiem tylko czy już wtedy mam 90* Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach