Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Schematy, schematami. czasem sie zgadzaja a czasem nie. zwłaszcza na przełomie gdzie było bez CAN, immo2 CAN i immo3.

Cos jest nie tak ponieważ tak czy siak powinienes miec kabelek na pinie 1 T20.

Ale Gregoryyy sprawdzał i brak tego kabelka u niego. Wiec wygląda na to ze to juz typ polączenia jak w licznikach z immo3, ale jednak licznik nie wyświetla temperatury a klima tak.

 

Pozatym na starym liczniku temperature wyświetla ok, i tez jest sygnał podawany na pin 26 licznika.

 

Sprawdz czy masz kabel na pin 1 T20 klimy jak nie to podciągnij go do licznika, tylko wtedy bedziesz musiał wypiąc ten co tam jest.

 

Poza tym tak myśle ze może jest super myk, że clima ma czujnik a wysyła do licznika po CAN? :D

 

Bierz miernik w ręke i sprawdz gdzie idą te kable :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na T20/1 może i nie ma, ale na T12/8 musi mieć, no bo gdzieś ten czujnik musi być wpięty. Skoro po lifcie jest bezpośrednio czujnik wpięty do licznika to niech kolega tak zrobi, tylko weźmie kabel z T12/8 bo to jest bezpośredni kabel z czujnika i musi działać, nie ma siły:) W końcu to tylko prosty czujnik i jeden kabel, więc nie ma dużo możliwości.

A sprawdzaliście z Gregorym czy na T12/8 jest kabel? Nie mógł z tego pinu spróbować się wpiąć do licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy będzie 3B0920847A lub AX
ok, dzięki. Tylko dostanie tego licznika narazie graniczy z cudem. Jest jakis odpowiednik tego od anglika, benzyny, który da się przekodować na funkcjonalność 3B0920847A lub AX. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, dzięki. Tylko dostanie tego licznika narazie graniczy z cudem. Jest jakis odpowiednik tego od anglika, benzyny, który da się przekodować na funkcjonalność 3B0920847A lub AX. Pozdrawiam

Anglik to będzie 3B0920947A, a z benzyny będzie miał literkę D jak mnie pamięć nie myli. Ja mam właśnie z benzyny i jestem happy. Jedynie obrotek jest do 7tyś, ale wskazuje prawidłowo i nie świeci mi spiralka świec, ale to też mnie nie zraża. Mam licznik z diesla na części, to kiedys może przełożę tarczkę i diodę lub rezystor przelutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, dzięki. Tylko dostanie tego licznika narazie graniczy z cudem. Jest jakis odpowiednik tego od anglika, benzyny, który da się przekodować na funkcjonalność 3B0920847A lub AX. Pozdrawiam

Ewentualnie 3B0920845A lub AX i wgrać wsad od 3B0920847A lub AX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem 3B0920847E za ,,jedyne" 450zł. Czym się różni ten z końcówką E od A?

Cenia sobie te liczniki z pełnym FISem-są droższe od B6 :-/

Dziękuję wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH FACHOWCÓW. MAM NIE ZWYKLE INTERESUJĄCE PYTANIE I MOŻE KTOŚ JUŻ SIĘ SPOTKAŁ Z PODOBNYM PROBLEMEM . POSIADAMP PASSATA Z 1999 115KM KOMBI. POSIADAŁ ON WYŚWIETLACZ LED MIĘDZY ZEGARAMI KTÓRY NIE WYSWIETLAŁ PRAWIDŁOWO TZN. POD KONTEM PROSTYM ZERO WIDOCZNOŚCI. ZAKUPIŁEM ZEGARY CO PRAWDA OD ANGLIKA ALE Z IDENTYCZNYM SPRAWNYM WYSWIETLACZEM. WYLUTOWAŁEM ,WLUTOWAŁEM NOWY I OK. ALE DZIWNA ŻECZ SIE STAŁA PUZNIEJ. WRAZ ZE WZROSTEM TEMPERATURY W KABINIE I NA ZEWNĄTRZ WYSWIETLACZ SŁABIEJ SWIECI. SERIO PRZY NISKICH TEMPERATURACH JEST OK A IM WYŻEJ TYM GOŻEJ. MOZE MA KTOS POMYSŁ O CO CHODZI.CZEKAM NA INFO .

PRYWATNIE [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłeś na wyświetlacz który już też był słaby, to drugi z objawów zanikanie w wyższych temperaturach, najpierw w samych rogach wyświetlacza (i jest to często niezauważalne gdyż tam normalnie nic się nie wyświetla ale widać to już na testach VAGCOM)

Z czasem rozszerza się na coraz większą powierzchnie i objawia się w coraz niższych temperaturach)

Jeśli jesteś zainteresowany to mam nadmiar płyt głównych liczników 1/2FIS w b.dobrym stanie to mogę odstąpić. Więcej na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że mam auto z Can'em licznik jest z nim na pewno stary jak i nowy . Skoro w B5FL czujnik jest pierw do licznika, a w B5 jest pierw do klimy to czy nie wystarczy, że podepnę kabelek od czujnika do licznika poprzez wpięcie się w kabel, który idzie od czujnika do klimy ? Czyli tak jak POGROMCA proponował

no i?

zrobileś?

jak tak to co i jak :D

wszyscy są ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i?

zrobileś?

jak tak to co i jak

wszyscy są ciekawi.

zrobiłem na razie test ale nie stety nie działa .

Połączenie kabelka który idzie od czujnika do klimatronika daje tyle, że na zegarach wyświetla się temperatura :) , ale przy 16 stopniach na zewnątrz pokazuje na zegarach 3 stopnie, a na klimie zmienia się wyświetlana temperatura na 1 stopień, tym czasem gdy sprawdzam na vagu to pokazuje, że temp. zewnętrzna z czujnika to 16 stopni .

Tym czasem znalazłem taki Twój opis :

 

"a to dziwne bo na wszystkich moich schematach czujnik temperatury jest podpiety w taki sam sposób do licznika. masa--czujnik--pin26

nie wazne czy po lifcie czy przed.

 

nie jest czasem tak ze climatronik po canie sobie czyta temperature z licznika?

nie wiem pytam tylko.

 

Ok.

juz wiem co nie tak. schematy podpiecia licznikow sa takie same ale patrzac na schemat climatronika juz jest inaczej.

 

w autach po lifcie czujnik temp. jest podpiety bezposrednio do licznika a climatronik czyta temprature z licznika. natomiast przed liftem czujnik jest podpiety bezposrednio do climatronika a licznik czyta z niego temp.

 

zeby to przełozyc trzeba kilka kabelkow podpiac miedzy climatronikiem a licznikiem.

 

i tak.

-czujnik tem. nalezy podpiac bezposrednio do licznika pin26 T32b (normalnie jest wpiety pin8 T12 w climatroniku)

- upewnic sie ze jest polączenie miedzy pin25 T32a licznika a pin1 T12 climy

- połączyc pin8 T32b licznika z pinem2 T20 climy - computer data line

- połączyc pin9 T32b licznika z pinem3 T20 climy - computer data line

 

i po sprawie"

 

 

ale jeszcze nie miałem czasu tego sprawdzić czy działa .

Pozdrawiam

Edytowane przez 1ufo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie miałem w pasku B5 3B 99r 1/2 FIS 115 KM AJM zegary normalne te przed liftowe, a teraz zmieniłem na te poliftowe i wszytko działa oprócz temperatury tzn. nie pokazuje mi temperatury tylko są kreski da się to zrobić żeby działało to i pokazywało temp. z tego co tu wyczytałem to trzeba jakies kabelki dodatkowe pociągnąć ale muszę wiedzieć konkretnie skąd i w które miejsce sie wpiąć bo prawde mówiąć to nie wiem o co tu chodzi z tego co napisaliście i jak by byłyy jeszcze fotosy jak co i gdzie to by było super

a i dziękuje kolegom Patrick, i riccardoa, za podanie odpowiedniego liku do tematu oczywiście przyznałem to co trzeba w odpowiednich tematach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem , odczytałem kody immo obydwu liczikow ale gry próbuje zaprogramować kluczyk w adaptaion 21 jest 0 i nie mogę zmienić tego pomocy !! :D czy coś robię nie tak ? czy nieda sie tego licznika zaprogramować ?

 

skoda octavia 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,mam pytanko takiego typu,a mianowicie które zegary załozyć do passata AFN-a 3B1 919 890A czy 3B1 919 890B?? dodam ze oryginalny numer zegarów to:3BO 919 880D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w :login 11 wpisywales odczytany pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , zalogowalo mnie pinem z nowego licznika , lecz wchodzac w kanal 21 nie moge zmienic wartości , tak jakby nie mogło tego zapamietac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam do kupienia licznik do b5 z niebieskim podświetleniem i z pełnym fis o numerze 3B0 919 890 J ale jest on z benzyny a ja mam tdi. Mój licznik też z niebieskim podświetleniem 3B0 919 861 J. W Etce patrzyłem i wydaje mi się, że odpowiednikiem 890 J do tdi powinien być 890 M. Mam pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów nie posiada wsadu do 890M ewentualnie czy mógłbym komuś podesłać wsad z mojego 861 J do przerobienia bo nie znam się za bardzo na tym a nie chce czegoś spierniczyć. Z tego co widziałem w etce licznik 890 M jest tak jak mój do 220km/h to tarcze powinny pasować z starego (czyba że kontrolki są inaczej rozmieszczone). Prosze mnie poprawić jeśli coś poknociłem i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Mam do kupienia licznik do b5 z niebieskim podświetleniem i z pełnym fis o numerze 3B0 919 890 J ale jest on z benzyny a ja mam tdi. Mój licznik też z niebieskim podświetleniem 3B0 919 861 J. W Etce patrzyłem i wydaje mi się, że odpowiednikiem 890 J do tdi powinien być 890 M. Mam pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów nie posiada wsadu do 890M ewentualnie czy mógłbym komuś podesłać wsad z mojego 861 J do przerobienia bo nie znam się za bardzo na tym a nie chce czegoś spierniczyć. Z tego co widziałem w etce licznik 890 M jest tak jak mój do 220km/h to tarcze powinny pasować z starego (czyba że kontrolki są inaczej rozmieszczone). Prosze mnie poprawić jeśli coś poknociłem i pozdrawiam wszystkich.

Tu poszukaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=64999&highlight=poszukuje%2Fposiadam+wsad,jeśli nie będzie to daj znać w tamtym temacie ,to ci wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu poszukaj http://forum.vw-passat.pl/showthread...dam+wsad,jeśli nie będzie to daj znać w tamtym temacie ,to ci wrzucę.

Wielkie dzięki.

Mam jeszcze jedno pytanie, bo jest tam kilka wsadów 3b0 919 890 m i różnią się końcówką np. 890m v10, 890m v21 albo 890mx i nie wiem który ma być lub czym się różnią. Nie wiem czy dobrze myśle ale chyba trzeba odczytać vagiem jaki jest teraz w liczniku tylko którym starym 861 J czy tym z benzyny 890 J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki.

Mam jeszcze jedno pytanie, bo jest tam kilka wsadów 3b0 919 890 m i różnią się końcówką np. 890m v10, 890m v21 albo 890mx i nie wiem który ma być lub czym się różnią. Nie wiem czy dobrze myśle ale chyba trzeba odczytać vagiem jaki jest teraz w liczniku tylko którym starym 861 J czy tym z benzyny 890 J.

Te oznaczenia nie mają znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem 3B0920847E za ,,jedyne" 450zł. Czym się różni ten z końcówką E od A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności