Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów

niedawno robilem przekladke lifta 2001 r 19 tdi 130 KM

i zostal mi od niego licznik 1/2 fis i mam takie pytanko:

kolega ma busa t4 2.5 tdi 2000 r i nie ma zadnego fisa . Czy jak bym pzelozyl tarcze z jego licznika do mojego podlaczyl manetke do przelaczania fisa przekodowal immo jak w pierwszym poscie i zmienil wsad na europejski

to moze to zatrybic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t4 ma chyba kilka pinów inaczej we wtyczkach.... nie powiem dokładnie, ale coś z paliwem mi świta.

Zacznij od sprawdzenia pinoutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytanie z drugiej strony. Wymieniam właśnie silnik (apt na apu), siłą rzeczy będzie inny sterownik - czy muszę coś programować vagiem? Immo jest w liczniku więc raczej bez programowania kluczyków (o ile dobrze myślę) ale czy trzeba robić jakąś adaptację sterownika pod licznik?

 

Już wiem - trzeba na nowo zaprogramować kluczyki, bez tego mamy błąd immo :)

Edytowane przez Marcin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pinami mozna sobie poradzic ale problem jest w tym ze T4 nie ma immo w zegarach a passat ma. Dlatego to nie bedzie dzialac w najlepszym przypadku licznik bedzie piszczał i wyswietlał błąd imobilizera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z pinami mozna sobie poradzic ale problem jest w tym ze T4 nie ma immo w zegarach a passat ma. Dlatego to nie bedzie dzialac w najlepszym przypadku licznik bedzie piszczał i wyswietlał błąd imobilizera.

kolego 2000 rok t4 nie ma immo w liczniku ? jestes pewien?

musze to sprawdzic

 

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 23:48 ----------

 

kolego 2000 rok t4 nie ma immo w liczniku ? jestes pewien?

musze to sprawdzic

 

a jak by tak faktycznie bylo to nie mozna wylaczyc tego immo jakos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak by tak faktycznie bylo to nie mozna wylaczyc tego immo jakos?

Można. Było opisywane już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie wiem że temat za pewnie stary ale na forum Golfa nic się nie dowiedziałem wiec pytam Was....a mianowicie posiadam Golfa IV rok 2001 silnik TDI 101km oznaczenie silnika ATD licznik jaki posiadam to 1J0 920 805G - 24C02 - Motometer chciałem założyć sobie licznik z 1/2 fis mam na oku taki 1J0 920 822C Motometer i moje pytanie brzmi czy będzie pasował czy muszę szukać innego..Jeżeli będzie pasował to czy mogę na was liczyć w sobotę zczytam epromy i podeślę na forum..Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a forum Golfa nic się nie dowiedziałem

kiepsko szukałeś i tyle

ciekawe jak szybko uda ci się dostać do tych MM, w każdym razie czemu nie odczytasz pinu z nowego i nie dodasz po ludzku kluczy ? masz immo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam ponownie dzieki za zainteresowanie...mogę odczytać piny ale niestety nie posiadam nowych pastylek a nie wiem czy stare dadzą się w programować w nowy licznik aż tak bardzo się na tym nie znam..a co do forum Golfa to stron jest dużo ale żadna nie odpowiedziała na moje pytanie :dolamamwięc postanowiłem zapytać tutaj bo już nie raz mi pomogliście za co bardzo dziękuje..:-):dobrze:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę odczytać piny ale niestety nie posiadam nowych pastylek a nie wiem czy stare dadzą się w programować w nowy licznik

immo2 można wielokrotnie programować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro się za to zabiorę..:dobrze zrobię tak jak mi napisałeś...a może orientujesz się czy manetkę podłącza się tak samo jak w passacie ? Jeszcze raz serdeczne dzięki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identycznie, też mam golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI WIELKIE:dobrzeJAK JESTEŚ Z ŁODZI TO ZAPRASZAM NA PIWO .:564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtam ponownie dzieki za zainteresowanie...mogę odczytać piny ale niestety nie posiadam nowych pastylek a nie wiem czy stare dadzą się w programować w nowy licznik aż tak bardzo się na tym nie znam..a co do forum Golfa to stron jest dużo ale żadna nie odpowiedziała na moje pytanie więc postanowiłem zapytać tutaj bo już nie raz mi pomogliście za co bardzo dziękuje..:-)

Tutaj masz ciekawą lekturę, sporo można się dowiedzieć: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=74808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zczytalem eepromy licznikow ten pierwszy to moj a drugi zakupiony. Mam problem z odczytaniem pinu z zakupionego licznika, i moze sie uda odczytac pin z eepromu.

Dzieki i czekam na odp.

cinek golf.zip

cinknoyfss.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zczytalem eepromy licznikow ten pierwszy to moj a drugi zakupiony. Mam problem z odczytaniem pinu z zakupionego licznika, i moze sie uda odczytac pin z eepromu.

Dzieki i czekam na odp.

Co to za licznik?Ma chyba jakiś skopany wsad.Poniżej masz screeny wsadu obydwu liczników.PIN w nowym to 0000,ale ten wsad jest jakiś dziwny.Nawet nie ma w nim numeru licznika,nie wspominając o tym że wg.immo wygląda na starszy od twojego.

Nowy.jpg

Stary.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nowy ma milion kilometrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak prubuje sie polaczyc z licznikiem to wyskakuje mi takie cos

 

Laczy Bosch Motometer RB8/BPV...

OK

1J0920822C KOMBI+WEGFAHRS. BOO V59

Check for MotoMeter tacho...

Tacho is MotoMeter! SW: 817

Tacho is MotoMeter! SW: 808

Wrong Tacho Selected !!! Disconnect and Select another Type!

Unknown Software Vesrion !

!!! Dostep ZABRONIONY!

 

i z drugim

 

Laczy Motometer B00/MM0...

OK

1J0920822C KOMBI+WEGFAHRS. BOO V59

Check for MotoMeter tacho...

Tacho is MotoMeter! SW:82 Try to log in... Please wait!

Message Lost Error!

!!! Dostep ZABRONIONY!

moze cos nie tak robie ale z innymi licznikami sie laczy bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie kochany MotoMeter i kabelki za stówę.

Kombinuj z "zaptaszaniem" modeli do momentu aż uzyskasz pełny dostęp, w międzyczasie zacznie bardzo długo przeliczać "wejście" do licznika zanim uzyskasz Access GRANTED.

A jak nie to dodaj klucze po normalnemu, nie widziałem żeby tutaj ktoś przepisywał epromy z MM, może przeoczyłem. Gdzieś chyba miałem recepturkę jak przepisać eprom z bosh do vdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Patrick, można wyłączyć immo w liczniku? to jak, możesz podesłać link ?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności