Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

oki dzikuje jutro spawdze i napisze jak poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety kolego u ciebie nie będzie sygnalizacji otwartych drzwi ponieważ twój moduł komfortu nie obsługuje takiej funkcji

Bzdura, zawsze da się uruchomić przynajmniej drzwi kierowcy (golf/bora) oraz można zmobilizować klapę bagażnika (maski nie sprawdzałem bo mam uwalony mikrostyk)

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdura, zawsze da się uruchomić przynajmniej drzwi kierowcy (golf/bora) oraz można zmobilizować klapę bagażnika (maski nie sprawdzałem bo mam uwalony mikrostyk)

Maska działa u mnie jako jedyna bez żadnych dodatkowych przeróbek:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjął 16 ale nic nie pokazał. A na tej stronie Ross Tech jest rzeczywiście kodowanie nowszego już licznika 1U.

Jeśli większość kontrolek jest na czujniki tzn kontrolka stanu paliwa czy poziomu płynu w spryskiwaczu lub na zamknięcie obiegu czyli kontrolka ręcznego; to może jest w gnieździe licznika Pin, który za to odpowiada. I jeśli dołoże do niego prąd z kabelka prowadzącego z komfortu do lampki w kabinie to pojawi się samochodzik z otwartymi drzwiami?

Co sądzicie o tym pomyśle?

 

Asia112 W Co ma dać ci przerobienie wsadu? Przecież przekodowujesz licznik i pokazuje przebieg w kilometrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjął 16 ale nic nie pokazał. A na tej stronie Ross Tech jest rzeczywiście kodowanie nowszego już licznika 1U.

Jeśli większość kontrolek jest na czujniki tzn kontrolka stanu paliwa czy poziomu płynu w spryskiwaczu lub na zamknięcie obiegu czyli kontrolka ręcznego; to może jest w gnieździe licznika Pin, który za to odpowiada. I jeśli dołoże do niego prąd z kabelka prowadzącego z komfortu do lampki w kabinie to pojawi się samochodzik z otwartymi drzwiami?

Co sądzicie o tym pomyśle?

 

Asia112 W Co ma dać ci przerobienie wsadu? Przecież przekodowujesz licznik i pokazuje przebieg w kilometrach.

Poczytaj trochę ten wątek ze zrozumieniem,to może zajarzysz w jakim celu:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego owies skoro twierdzisz że to bzdura to w takim razie powiedz w jaki sposób to zrobić?Dodam tylko że próbowałem uruchomić u siebie sygnalizację otwartej klapy bagażnika i nie poszło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego owies skoro twierdzisz że to bzdura to w takim razie powiedz w jaki sposób to zrobić?Dodam tylko że próbowałem uruchomić u siebie sygnalizację otwartej klapy bagażnika i nie poszło!

Tu poczytaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=75803&highlight=wymiana+licznika :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maska działa u mnie jako jedyna bez żadnych dodatkowych przeróbek
Widzisz, a u mnie coś strajkowała... tzn, blok pomiarowy w komforcie po zwarciu kabla (brązowy z czerwonym paskiem jak pamiętam) do masy sygnalizował stan otwarta/zamknięta tylko czy licznik reagował, czy miałem go wtedy w ogóle podpiętego... ?

Gdyby zagrała to już w ogóle bezsennsem byłoby wymienianie komfortu i silniczków 1J0 na 1C0 tylko po to żeby mi drzwi pasażera świeciły na fisie :P

Z tym mikrostykiem maski to w ogóle miałem jaja, padł w międzyczasie jak wymieniałem liczniki i przez to nie kasowało mi zółtej kontroli oleju, a ja głupi myślałem że to przez licznik i mimo poprawnie ustawionych czujników jeździłem w końcu na wyłączonym bo nie chciałem za każdym razem zapinać VAGa ani ściągać klemy. Teraz jakoś w lipcu jak sznurowałem komfort na dwie wtyczki to dopiero to odkryłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wgralam wsad do licznika i jest wszystko ok (dzieki riccardoa). Mam tylko pytanie odnosnie tego czy po wgraniu wsadu powinien sie zmienic przebieg licznika i czy trzeba przepisac moje kodowania np silnika, licznika,itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobilas to tak ja pisał pogromca w pierwszym poście to przebieg powinien wskoczyć orginalny.A co do kodowania to musisz tak zrocic żeby odpowiadało do twojego auta czyli np jesli masz navi to już jest inne kodowanie

Edytowane przez Omni81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Wgralam wsad do licznika i jest wszystko ok (dzieki riccardoa). Mam tylko pytanie odnosnie tego czy po wgraniu wsadu powinien sie zmienic przebieg licznika i czy trzeba przepisac moje kodowania np silnika, licznika,itp

Czyżby nie został przebieg jaki był na starym liczniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostal przebieg z nowego licznika a nie z mojego starego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, Ponawiam pytanie o funkcje pinów we wtyczkach.

f575add7.jpg

 

Tu jak widać jest Pin (zaznaczony na czerwono) odpowiadający za zapięcie pasów i drzwi kierowcy.

Czy znaczy to że po dołożeniu tam prądu coś pojawi się na liczniku?

 

Drugie pytanie to Co mam tam podłączyć? 12V, masę, czy też tam płynie sygnał CAN?

Pytam się żeby nie spalić licznika.

Edytowane przez KrisXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, Ponawiam pytanie o funkcje pinów we wtyczkach.

f575add7.jpg

 

Tu jak widać jest Pin (zaznaczony na czerwono) odpowiadający za zapięcie pasów i drzwi kierowcy.

Czy znaczy to że po dołożeniu tam prądu coś pojawi się na liczniku?

 

Drugie pytanie to Co mam tam podłączyć? 12V, masę, czy też tam płynie sygnał CAN?

Pytam się żeby nie spalić licznika.

W poście 1147 masz link do tematu,w którym są odpowiedzi na twoje pytania.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostal przebieg z nowego licznika a nie z mojego starego

Rzeczywiscie,zrobiłem to programem którego do końca nie przetestowałem i nie sprawdziłem efektu.Nie wiem czym wgrywałaś wsad,ale programy mają z reguły możliwość zmiany przebiegu.Poniżej wsad poprawiony.

licznik europa1.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywalam programem Wagtacho i mam mozliwosc zmiany przebiegu. Chodzilo mi tylko czy ma sie zmienic przebieg na moj po zmianie eepromu. Ale bardzo serdecznie dziekuje za zainteresowanie i szybka odpowiedz. Wgram ten nowy eeprom i dam odpowiedz.

 

 

Wgralam i przebieg jest z mojego licznika. Jeszcze raz wielkie dzieki.

Edytowane przez asia112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupię licznik z angola BENZYNA 1/2 fis to czy po przekładce do diesla będę miał wszystkie ikonki tam gdzie miałem wcześniej w starym liczniku bez kompa i czy w liczniku z benzyny jest ikonka świec żarowych ?? (po przekładce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli kupię licznik z angola BENZYNA 1/2 fis to czy po przekładce do diesla będę miał wszystkie ikonki tam gdzie miałem wcześniej w starym liczniku bez kompa i czy w liczniku z benzyny jest ikonka świec żarowych ?? (po przekładce )

Kup angola od diesla i będzie bez problemu.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1 stronie w 1 poście tego tematu mamy dwa zdjęcia przewodów :

-Zestaw przewodów 000 979 018 – sztuk 3 [fot.1]

-Zestaw przewodów 0000 979 133 – sztuk 4 [fot.2]

Nie mam zamiaru zakładania nawigacji, chcem tylko założyć licznik 1/2 fis i oczywiście manetke (do sterowania kompem i przy okazji tempomatem, bo mam zwykłą).

W takim razie jakie przewody mi będą potrzebne ?? (ile kosztują przewody może ktoś się orientuje ?? oczywiście ASO). Czy będę musiał puszczać jakieś nowe przewody między sterownikiem silnika a licznikiem ?? (wcześniej nie miałem komputera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj sprawdzisz ceny przewodów. Przewody puszczasz tylko od manetki do licznika i tyle. Ale do swojego AFN'a nie założysz 1/2 FIS, jeżeli nie zmienisz sterownika silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności