Skocz do zawartości
zuse

HAMULCE 321mm x 30mm przeszczep z S4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stalowa zwrotnica z S4 B5 na pewno bezproblemowo pasuje do Passata? Niczym się nie różni ta zwrotnica od aluminiowej z passata? (kąty, rozstawy, etc. żeby nie było później żadnych problemów z geometrią zawieszenia)

 

Nie wiem czy były w S4 B5 stalowe zwrotnice ,ale jeżeli były to nie powinny się różnić od stalowych w passatach. Natomiast stalowe zwrotnice różnią się od ameliniowych mocowaniem przedniego dolnego wahacza do zwrotnicy. Czyli jak masz stalowe zwrotnice i chcesz założyć ameliniowe to musisz też zmienić przedni dolny wahacz na taki od ameliniowej zwrotnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

chce kliknąć ten zestaw :

http://allegro.pl/zaciski-audi-s4-b5-tarcze-klocki-kpl-swap-a4-i3802722201.html

do tego bd musiał dokupić te zwrotnice aluminiowe i dolne wahacze tak , dobrze rozumiem ? coś jeszcze? :)

o co chodzi z różnicą otworu na piaste 75mm a 82mm, które zwrotnice zamawiać pod te tarcze?

Edytowane przez bartas204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do tych zacisków będziesz musiał kupić alu zwrotnice i przednie dolne wahacze jeżeli u siebie masz stalowe. Musisz też się upewnić jaką masz średnicę piasty u siebie. Do alu zwrotnic powinna być 82mm ,a widząc rocznik Twojego autka to masz raczej średnicę 75mm.

Edytowane przez Mariobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy były w S4 B5 stalowe zwrotnice ,ale jeżeli były to nie powinny się różnić od stalowych w passatach. Natomiast stalowe zwrotnice różnią się od ameliniowych mocowaniem przedniego dolnego wahacza do zwrotnicy. Czyli jak masz stalowe zwrotnice i chcesz założyć ameliniowe to musisz też zmienić przedni dolny wahacz na taki od ameliniowej zwrotnicy.

 

Tak, w S4B5 były stalowe zwrotnice na szeroki rozstaw hamulców. O szerszym sworzniu przedniego wahacza wiem. Rozchodziło mi się o budowę samej zwrotnicy i ewentualne różnice w nastawach zawieszenia.

 

 

Zrobiłem też drobny risercz po ETCE i wychodzi na to, że mając passata b5fl np. z tdi 130km gdzie kładli większe łożysko (82mm) nie trzeba będzie zmieniać piast bo są takie same jak w przypadku zwrotnic aluminiowych.

 

 

 

Pytanie do tych co swapowali już heble - jak z wężykami, do zacisków z S4 są przykręcone 2 metalowe wężyki i dopiero do nich idą gumowe, zostawiliście tak jak jest czy bezpośrednio do zacisku wkręciliście gumowy?

Edytowane przez Kowal_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem też drobny risercz po ETCE i wychodzi na to, że mając passata b5fl np. z tdi 130km gdzie kładli większe łożysko (82mm) nie trzeba będzie zmieniać piast bo są takie same jak w przypadku zwrotnic aluminiowych.

 

Dokładnie tak jest.

 

Pytanie do tych co swapowali już heble - jak z wężykami, do zacisków z S4 są przykręcone 2 metalowe wężyki i dopiero do nich idą gumowe, zostawiliście tak jak jest czy bezpośrednio do zacisku wkręciliście gumowy?

Ja zostawiłem bo całkiem w dobrym stanie były te metalowe wężyki.

 

Co do geometrii to u mnie nic się nie zmieniło po zmianie zacisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też te wężyki są w dobrym stanie i tak je zostawię, jeśli już to kupię nowe gumowe.

 

Lista zakupów jest jeszcze spora, ale pomału to skompletuję :) Zaciski już mam, zwrotnice namierzyłem z S4 wraz z czujnikami ABS. Nowe łożyska, po jednym wahaczu, tarcze, klocki i jedna osłona tarczy bo mam tylko jedną i na wiosnę będzie można działać :)

 

Mam też tylne heble z S4, 256mm wentylowane, zaciski + jarzma, jak ktoś ma 4motion i szuka to oddam po taniości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co potrzeba zeby zrobic swap na 312? :) wsadzilbym 321 ale w zime na 17 cali to odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co potrzeba zeby zrobic swap na 312?

 

przeczytać wątek o heblach 312mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co potrzeba zeby zrobic swap na 312? wsadzilbym 321 ale w zime na 17 cali to odpada

16" też wejdzie na zaciski 321 tylko że nie każda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16" też wejdzie na zaciski 321 tylko że nie każda.

 

a jakie ET 16'' zeby weszło? bo 17 na lato jak najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie oryg alu et37 byly ok, a do stalowek z et42 musialem kupic dystanse, w moich postach wiecej info i zdjec. z tym ze ja mialem cale zwrotnice z a6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie ET 16'' zeby weszło? bo 17 na lato jak najbardziej

No właśnie ciężko powiedzieć jakie ET będzie pasować bo to nie tylko o samo ET się rozchodzi ,ale też o kształt ,wyprofilowanie i grubość ramion. Moje phoenixy miały ET 37 i 17" i nie siadły ,a przymierzałem felgę od A6 też z ET 37 17" i siadła bez problemu.

Podobno ten wzór felgi z audi 16" siada bez problemu :

540x405_felgi-alu-audi-a-19409832.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a montował ktoś heble od s8 d2 srednica tacz 323mm dwutłoczkowe, 4 kocki na zacisk, podejda pod alu zwrotnice? ktos jest zorientowany jaki jest rozstaw srub na jarzmach od takich zacisków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie ciężko jest dorwać aluminiowe zwrotnice. I w związku z tym czy ktoś wie czy można zastosować żeliwne zwrotnice i jakie muszą posiadać numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a montował ktoś heble od s8 d2 srednica tacz 323mm dwutłoczkowe, 4 kocki na zacisk, podejda pod alu zwrotnice? ktos jest zorientowany jaki jest rozstaw srub na jarzmach od takich zacisków?

 

Jeżeli to takie zaciski :

k4lt.jpg

 

to jak najbardziej pasują pod alu zwrotnice o ile dobrze pamiętam to roztaw śrub na jarzmach 90mm.

Tylko w audi S8 jest inna wtyczka do czujnika zużycia klocka niż w passacie.

 

 

Panowie pytanie ciężko jest dorwać aluminiowe zwrotnice. I w związku z tym czy ktoś wie czy można zastosować żeliwne zwrotnice i jakie muszą posiadać numery.

 

Raczej nie jest ciężko kupić alu zwrotnice Ja kupiłem na pierwszym odwiedzonym szrocie.

Wszystko co potrzeba masz opisane na pierwszej stronie tego tematu.

Edytowane przez Mariobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i troche sie w tym wszystkim gubie :/ mam passata b5 afn 98rok z tego co wyczytalem to w serji mam 288 z pszodu z jakich aut potrzebowal bym czesci i jakie te czesci by zalozyc u siebie 312 mm zeby zmiescilo mi sie w feldze stalowej 16? Bo wieksze do 16 tarcze i zaciski nie wejda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając zwrotnice o większym rozstawie mocowania jarzma do zwrotnicy czyli 144mm mozna sie pokusic o rozmiar 345 na jednotloku, czterotloku oraz szesciotloku Brembo

mozna tez zapodac dwutloki na 360mm od Audi RS4 B5 lub 365 i 380mm z A4 RS4 B7

Ale sie rozmarzyłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jet tu ktoś kto założył te 288x12 z tyłu? Mam taki zestaw i wychodzi na to, ze trzeba by dać ze 3 cm dystansu, żeby pasowało to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności