Skocz do zawartości
zuse

HAMULCE 321mm x 30mm przeszczep z S4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czytam temat i sie pogubilem jak na tyl dac 288 - ze niby pasuaja te tarcze co były z przodu to jaki na to dac zacisk i jakie jarzmo (z jakich modeli aut) ??

 

Czy da sie i czego potrzeba zeby na tyl dac zestaw 245 taki jaki był w 2.8v6 bo mi taki lezy wiem ze inne zawieszenia z tyłu ale moze juz ktos przerabial temat ?? ??

Edytowane przez andy_czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czytam temat i sie pogubilem jak na tyl dac 288 - ze niby pasuaja te tarcze co były z przodu to jaki na to dac zacisk i jakie jarzmo (z jakich modeli aut) ??

 

Czy da sie i czego potrzeba zeby na tyl dac zestaw 245 taki jaki był w 2.8v6 bo mi taki lezy wiem ze inne zawieszenia z tyłu ale moze juz ktos przerabial temat ?? ??

 

Jest napisane wsyztsko na pierwszej stronie wystarczy czytac watek od poczatku :P

 

Hebelki na tyle moga się przydać już nawet dla samej idei latania bokiem autem przednionapędowym, hamulec ręczy też zyskuje wtedy na efektywności Jak auto posiada lepsze tylnie hamulce to system stablizacji jazdy ESP tez będzie lepiej działał i zapewniał bezpieczeństwo w niespodziewanych sytuacjach na drodzę gdy złapie się pobocze lub trzeba będzie wykonać niebezpieczny manewr przy większej prędkości.

 

Poszukałem numerki tych części żeby zrobić sobie ładne hamulce tylne 288x12 i wygląda to następująco:

 

- tarcza 8E0615601M (ATE 24.0112-0166.1, Zimmermann 100.3310.00)

- osłona lewa 8E0615611P, prawa 8E0615612P

- jarzmo 8E0615425H

- zaciski lewy 8E0615423D, prawy 8E0615424D lub lewy 8E0615423H, prawy 8E0615424H

- klocki hamulcowe 8E0698451J lub 8E0698451M (ATE 13.0460-2887.2, TEXTAR 2391401, FERODO FDB1636)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tyle przeczytalem ale nie mam etki i dlatego poprosilem o podanie modeli aut z jakich to wyciagnac ?? ;) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to to, tez bym sie pisał na info z czego to mozna wytargac,

 

cos słyszałem o leonie cupra ale temat chyba za drogo by wyszedł:(

Edytowane przez bambus1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym ten numer tarczy to jest tyl z a4 itp a ktos pisal wczesniej zeby dac przednai z passata na tyl ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystepowaly w audi a4:

 

audi.JPG

 

Po za tym ten numer tarczy to jest tyl z a4 itp a ktos pisal wczesniej zeby dac przednai z passata na tyl ??

 

dziwny pomysl tarcza dwa razy grubsza bo wentylowana, nie wiem jak to upchnac tam :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zdziwilem , nawet polecialem do garazu przymierzyc przednia tarcze do tylnej belki bo mi lezy tego troche i za Wuja nie chce to grac razem :P wiec jak ktos pisze takie glupoty niech wyjasnia :P

Dzieki za "Etke"

Probowal ktos dac 265 na tyl jakos ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio podpytałem użytkownika, który sprzedawała FL'a w dziale Sprzedam, o tylne hamulce. W opisie miał napisane, że z tyłu ma od 3.0 TDI. Tyle, że jak zapytałem faktycznie z czego je ma to odpisał, że sam nie wie ... napisał natomiast, że od Audi czasem nie pasują bo jest inna wysokość tarczy niż w Passacie i trzeba szukać od czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuszczam temat u siebie na ta chwile, jak by ktos chcial to mam caly komplet z W8 na sprzedaz... tarcze, zaciski, zwrotnica- slowem wszystko co potrzebne na swap duuzych hebli pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Probowal ktos dac 265 na tyl jakos ??

 

Są takie seryjnie montowane w audi z mocnym silnikiem benzynowym.Nie pamiętam jakim,ale było to na 100% w takim audi,bo kiedyś nawet brat przymierzał się do takiego swapu.

Tarcze do nabycia u sprzedawcy na allegro,teraz ma chyba nick atmmikoda,czas oczekiwania około miesiąca.

 

audi tył 256mm.jpg

 

Trzeba tylko zastosować takie dystanse,jak w każdych 256 na tyle i wszystko idealnie pasuje

 

dystanse pod 256.jpg

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie tzn jaki to jest dystans ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie zmierzyć,ile podłożyć między jarzmo,a piastę.

To zależy od wysokość tarczy.Z tego,co pamiętam,to chyba 8mm w takim pasku.

W przypadku golfów,seatów itp chyba ciut mniej.

Dystans,to ten widoczny na zdjęciu srebrny płaskownik.Trzeba taki zastosować,bo piasty w 4x4 są inne i tarcza nie będzie się chciała schować w jarzmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z kolega który regeneruje heble i powiedział mi ze tarcze mozna załozyc od golfa 280x13mm przednie (tarcza lita), wtedy zacisk i jazmo zostaje stare tylko trzeba dorobic adapterek zeby zmienic odsadzenie i wysokosc

 

 

ma cos takiego nawet na aukcji

http://allegro.pl/vw-passat-b5-a4-s4-zaciski-hamulcowe-tyl-280x13mm-i3105653408.html

 

to tylko przykład nie kaze nikomu kupowac, zeby nie było

moze tez dorobic same adapterki, robota fajna bo wycinane wodą ale cena troszke straszna:( 400zł za 2 szt

jakby ktos dalej cos wiedział o 288 wentylowanych to nie bac sie pisac:D

Edytowane przez bambus1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz ogarnełem temat hebli na tył 280x13, wszystko pomierzone i pasuje, nawet paru kolegom dorobiłem takie zestawy, jak załoze to dam znac co i jak:) planuje montarz na przyszły tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile za te adaptery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem założyć do passata b5fl na przód hamulce 320mm od audi 3.0tdi co trzeba zmienić ? Od A4 czy od A6 szukać części ?

Czy zwrotnice mają szeroki rozstaw mocowania zacisku taki jak w S4 S6 i Allroad ?

dziękuje za informacje

Edytowane przez man84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

321mm od A6 z mocniejszymi motorami 2.7 i wyżej lub A4 S4 musisz mieć ameliniową zwrotnicę od passata (szły w mocniejszych motorach V6 i W8) lub od audi. Wszystko dokładnie masz opisane tu :

http://forum.vw-passat.pl/threads/53176-F-A-Q-Hamulce-w-Passacie?p=540658&viewfull=1#post540658

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje za odpowiedz.:)

Mnie chodziło o hamulce od A6 C6 i tarcze 320mm na jednym tłoczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stalowa zwrotnica z S4 B5 na pewno bezproblemowo pasuje do Passata? Niczym się nie różni ta zwrotnica od aluminiowej z passata? (kąty, rozstawy, etc. żeby nie było później żadnych problemów z geometrią zawieszenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Paska i ma hamulce od porsche 911 ,plus tarcza nacinana.ale dopiero go mam i jeszcze nie wiem jaka wielka itd.mam 19 calowe kola .hamulce dzialaja pieknie.możliwe ze bede chciał sie pozbyc i zamontować cos mniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności