Skocz do zawartości
J@ceq

Demotaż tapicerki tylnych drzwi B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

na wierzchu to bym chciała go mieć:/: nadal tkwi w drzwiach i nie wiem jak go stamtąd wyskubać.... w tym sęk. pryskać go na oślep w tych drzwiach? nie wiem, czy trafię w odpowiednie miejsce..;p całą zimę jeżdżę z zamkniętymi drzwiami i mam już dość. zauważyłam też że inne klamki przy otwieraniu w pewnym momencie zaczynają stawiać opór a ta nic, całkiem "luźno" chodzi. jak jeszcze jutro nic nie wskóram to chyba mnie jasna ciasna weźmie i po kawałku drania będę wyciągać aż puści. i kupię drugi i już!

ps. sorki za nieedytowanie posta, jestem

'nówka" na forum i nie wszystko jeszcze wiem;) więcej już się to nie powtórzy:aniolek

 

1.05. stało się zamek rozharatany bo ŻADNE stukania, pukania ani inne takie nic nie dały. w środku w zamku wyłamany był taki "cósik" i zamek po prostu był nie do otwarcia i zakończył swój żywot...;) na alleosiu kupiłam drugi z przesyłką 68zł i będzie git:) pozdrawiam pomagających forumowiczów:dobrze

Edytowane przez anulkas743

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zamek wymieniony:jupi śmiga jak "nówka" stary, wyskubany z drzwi nie miał zamiaru się otworzyć gdyż od-pękło takie "cóś" co podnosiło mechanizm...więc rozbicie zamka było słuszną decyzją;) pozdrawiam forum:kwiatek

 

na wierzchu to bym chciała go mieć:/: nadal tkwi w drzwiach i nie wiem jak go stamtąd wyskubać.... w tym sęk. pryskać go na oślep w tych drzwiach? nie wiem, czy trafię w odpowiednie miejsce..;p całą zimę jeżdżę z zamkniętymi drzwiami i mam już dość. zauważyłam też że inne klamki przy otwieraniu w pewnym momencie zaczynają stawiać opór a ta nic, całkiem "luźno" chodzi. jak jeszcze jutro nic nie wskóram to chyba mnie jasna ciasna weźmie i po kawałku drania będę wyciągać aż puści. i kupię drugi i już!

ps. sorki za nieedytowanie posta, jestem

'nówka" na forum i nie wszystko jeszcze wiem;) więcej już się to nie powtórzy:aniolek

 

1.05. stało się zamek rozharatany bo ŻADNE stukania, pukania ani inne takie nic nie dały. w środku w zamku wyłamany był taki "cósik" i zamek po prostu był nie do otwarcia i zakończył swój żywot...;) na alleosiu kupiłam drugi z przesyłką 68zł i będzie git:) pozdrawiam pomagających forumowiczów:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki numer widnieje na tych 6 spinkach mocujących tapicerkę do drzwi ?? Chce je kupić zanim zacznę rozbebeszanie drzwi .

Z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyda sie do rozbiórki drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jaki numer widnieje na tych 6 spinkach mocujących tapicerkę do drzwi ?? Chce je kupić zanim zacznę rozbebeszanie drzwi .

Z góry dziękuje!

 

3b0 868 243

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3b0 868 243

mmissiek- dzięki wielkie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a ja mam problem z drzwiami tylnymi, nie otwierają sie z kluczyka, (tylko tylne prawe), lewe sie otwierają.

Nie podnosi sie 'dzyndzelek' z wewnątrz też nie moge otworzyc klamką, co to może być?? i jak to naprawić??

dzieki za odpowiedz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka tez to samo ciekną mi drzwi ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa żeby ktoś odświeżył fotki z pierwszego posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zadać pytanie. A mianowicie bawiłem się już z drzwiami kierowcy i jak na razie wszystko jest jasne. Szybę wyjmujemy po odkręceniu śrub blokujących ją w zaciskach. Czy dobrze zrozumiałem, że z tyłu (tylne drzwi) szybę trzymają francowate kołki ?

Po lekturze 7 stron tekstu i stron powiązanych doszedłem do wniosku, że całkowicie zblokowany tylny zamek najprościej leczyć zaczynając od modułu komfortu. Czy słusznie ? :umm

Edytowane przez Stalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze zrozumiałem, że z tyłu (tylne drzwi) szybę trzymają francowate kołki ?
Tak. Jeden "francowaty kołek" na szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po lekturze 7 stron tekstu i stron powiązanych doszedłem do wniosku, że całkowicie zblokowany tylny zamek najprościej leczyć zaczynając od modułu komfortu. Czy słusznie ?

 

a jakie są objawy tego zablokowania ( drzwi ciągle zamknięte i grzybek nie odskakuje czy co sie dzieje?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drzwi ciągle zamknięte i grzybek nie odskakuje czy co sie dzieje?
Dokładnie tak. Tylne prawe zamkniete i zablokowane. "Grzybek" nie daje się wyciągnąć, zamek nie reaguje ani na pilota (inne odskakują bez problemu) ani na klamki wewnętrzną i zewnętrzną. Czekam aż zrobi się trochę cieplej żeby się za to zabrać, na razie studiuję problem :kawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Tylne prawe zamkniete i zablokowane. "Grzybek" nie daje się wyciągnąć, zamek nie reaguje ani na pilota (inne odskakują bez problemu) ani na klamki wewnętrzną i zewnętrzną.

Zamek, kaput. :hyhy

 

Na 90% wyłamana ścianka ograniczająca pracę trzpienia zębatki.

 

zamek.jpg

 

Na 10% zacięty mechanizm B który jest przełączany dźwignią A.

 

zaaaaa - kopia.jpg

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam aż zrobi się trochę cieplej żeby się za to zabrać, na razie studiuję problem

 

Andrzej zacznij szukać lepiej jak się zabrać za otwarcie tych drzwi a nie co tam może być popsute ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamek, kaput.
szukać lepiej jak się zabrać za otwarcie tych drzwi
Dzięki Koledzy za wsparcie. No to BMW (Będę Miał Wydatki) :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Koledzy za wsparcie. No to BMW (Będę Miał Wydatki) :doh

 

z doświadczenia moich znajomych wiem że zamienniki z alledrogo chodzą bardzo przyzwoicie i ciszej niż ori. Ale każdy robi to co lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z doświadczenia moich znajomych wiem że zamienniki z alledrogo chodzą bardzo przyzwoicie i ciszej niż ori.

 

Któreś konkretne masz na myśli? Bo tych zamków jest od cholery dostępnych i w różnych cenach... A sam też będę zmuszony zakupić 2 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Któreś konkretne masz na myśli? Bo tych zamków jest od cholery dostępnych i w różnych cenach... A sam też będę zmuszony zakupić 2 sztuki.

 

dowiem się co i jak i dam link bo ja nie zmieniałem jeszcze (zawsze brałem ori ze szrotu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dowiem się co i jak i dam link bo ja nie zmieniałem jeszcze (zawsze brałem ori ze szrotu)

 

 

To czekam na info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności