Skocz do zawartości
J@ceq

Demotaż tapicerki tylnych drzwi B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Kołek musisz teraz zakupić w ASO.Szkoda bo da się go wyciągnąć bez wiertarki!:hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, z kołkiem sobie poradziłem, rozwierciłem go, no i pozbyłem sie blachy

a wystarczyło lekko pchnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pchałem, chciałem go wybić i pękł mi zatrzask prowadnicy, albo już ktoś kiedyś do tego się dobierał bo widziałem oznaki kleju super-glue, że ktoś tą prowadnice już kleił, teraz nie wiem czy kupić nową prowadnicę czy da się to jakoś bezboleśnie skleić. Został mi ten większy kołek w całości, przy składaniu planuje w tą większą tulejkę włożyć kołek rozporowy i w środek wkręcić wkręta myślę że będzie się trzymało.

 

Teraz pytanie jak założyć linkę na zewnętrzną klamkę? Czy klamkę z zewnątrz jakoś się rozbiera? Nie chcę zniszczyć lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po otwarciu drzwi na krawędzi widać uszczelkę

na wysokości zamka ochylasz ją i kluczem teraz nie pamiętam torx lub spline luzujesz śrubę, która jest pod rzeczoną uszczelką

w trackie luowania śruby próbuj wyjąć zaślepkę przy klamce zewnetrznej

jak ją wyjmiesz to od środka drzwi przekładasz linkę z klinem i wkładasz klin do klamki zewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze robi się to za pomocą pęsety ale włóż ja tak aby nie była za mocno naciągnięta ale tez nie luźna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontować ten biały kołek (szyba+prowadnica)? Niestety cały czas mi wpada do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zamontować ten biały kołek (szyba+prowadnica)? Niestety cały czas mi wpada do środka.
Tam powinien być większy kołek rozcięty i w nim rozpychający mniejszy. Prawdopodobnie można to samo zrobić za pomocą kołka ściennego. Ale zobacz czy mniejszy nie wpadł ci na dno drzwi. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam dwa kołki, ale jak wpycham ten mniejszy w większy to mi sie przesuwa i całość wpada do środka, nie bardzo wiem jak go przytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no mam dwa kołki, ale jak wpycham ten mniejszy w większy to mi sie przesuwa i całość wpada do środka, nie bardzo wiem jak go przytrzymać

włóz większy a mniejszy najlepiej chwycić długimi wąskimi kombinerkami.spróbowac ścisnąć.myk polega na tym ,że trzeba to jakoś asekuracyjnie zaprzeć od tyłu.Dawno to robiłem ale pamiętam ,że drażniąca sprawa:)

a i jeszcze na pewno posmarowałem mniejszy smarem ŁT

kurcze nie pamietam dokładnie

 

ewentualnie robiąc akcję z kołkiem rozporowym najlepszy będzie firmy fisher typ SX odpowiednio dobrany wymiarowo.Nie obcinaj go bo szlag trafi właściwości rozporowe tego właśnie kołka!

Edytowane przez Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, poradziłem sobie z kołkiem rozporowym i wkręconym wkrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymon77s

Pozdrowionka dla wszystkich zebranych.

Do zeczy:

mam zablokowane drzwi tylne ogolnie to moja wina poniewaz spadla linka z klamki zewnetrznej i ja madry wpadlem na to ze moze blokada dla dzieci wiec ja przekrecilem i tera nimoge otworzyc drzwi od zewnatrz czy od srodka.

Proba rozebrania drzwi stanela na kostce ktora podlaczona jest do centralnego zamka za cholere niewiem jak rozlaczyc to cholerstwo.

Prosilbym o sugestie instrukcje do tej kostki. Jakies koncepcje na otwarcie drzwi? Caly zamek zakryty jest za biala plastykowa nakladka ktora pewnie chroni przed woda(sciagnac jej sie nieda bo dolega do prowadnicy szyby) wiec dostepu praktycznie niemam do zamka a metalowa obudowa jeszcze bardziej to utrudnia.

Mysle jeszcze moze jakby jakos rozebral klamke od zewnatrz ale niewiem jak bez porysowania lakieru:)

Dzisiaj zlapalem metalowa linke za pomoca sznurka proby ciagniecia jej w celu otwarcia drzwi nipowiodly sie moze musi byc pod odpowiednim katem pociagnieta niewiem.

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, chce wymienic kratke z glosnika w tylnych drzwiach, bo jest polamana. Czy da sie to jakos wyjac bez rozbierania calych drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno przyda się!

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie pytanko, chce wymienic kratke z glosnika w tylnych drzwiach, bo jest polamana. Czy da sie to jakos wyjac bez rozbierania calych drzwi?

 

Nie ;) Ale w czym problem-demontujesz plastikowy boczek i po problemie ;) Przecież to 5 minut pracy...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do tych którzy rozbierali już cale drzwi, niestety spadła mi linka z klamki (kilkakrotnie) i wczoraj gdy znów zabrałem się za ta nieszczęsną linkę zauważyłem ze zabezpieczenie ze śruby trzymającej wkładkę znikło. Śruba dokręcona, a wkładkę można wyjąc. Rozebrałem boczek, i jestem na etapie wybicia kolka. Trochę wyżej w poście już ktoś o tym pisał, wiem ze trzeba je wybić i postaram się nic nie połamać, ale trochę się obawiam składania. Czy po wybiciu tych kołków szyba od razu jest luźna aby ja podwiesić, czy coś jeszcze trzeba zrobić. I czy przy składaniu nie ma problemów z ucelowaniem i wciśnięciem na sztywno tych kołków, może jest jakiś patent. Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie leży pewnie w drzwiach na dole;)Musisz rozebrać to dokumentnie.Szybę po wyjęciu kołków podnieś i podklej na taśmie.Złożysz na spokojnie, ale pamiętaj, ze kołeczki wchodzą dość ciasno...

 

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:38 ----------

 

W 6# poście jest link do opisu rozbiórki tylnych drzwi:D

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w środku drzwi bo widziałem, odgiąłem trochę blachę, ale się wstrzymałem z wybijaniem kołków, chciałem najpierw poczytać "passatowska encyklopedie". Jutro bede sie za to bral, wiec dam znać jak poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, żeby dobrze założyć ten pierścień zabezpieczający też jest opis i nawet filmik na forum, ale nie pamiętam gdzie więc jak znajdę ,to Ci zapodam chyba, ze Ty będziesz szybszy lub ktos inny:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem ze z tym pierścieniem mogą być jakieś problemy, próbuje coś znalezc, ale nic jak na razie na ten temat nie wykopałem.

 

 

Znalazłem w wyszukiwarce oraz na forum golfa, ale niestety żadnego filmiku, myślę ze by się przydał bo piszą, ze nie jest to specjalnie łatwe.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=32262

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564&postdays=0&postorder=asc&start=0

Edytowane przez patryk1120
Znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamka1-pier?cie?.jpg

Klamka2.JPG

Klamka3.JPG

Podaj mail'a to Ci podeślę ten filmik;)

Zdjęcia i filmik nie są mojego autorstwa, tylko użytkownika Play3R :padam:

 

Spoko nie jest to bardzo skomplikowane, pod warunkiem, że zdemontujesz klamkę.Lipa jest jak próbujesz założyć na zamontowanej klamce:D

Edytowane przez Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności