Skocz do zawartości
J@ceq

Demotaż tapicerki tylnych drzwi B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Aby zdemontować tapicerkę z tylnych drzwi to trzeba wyjąć zaślepkę z uchwytu do zamykania pod nią są śruby i u dołu w okolicach lampki od podświetlenia jest wkręt reszta siedzi na zatrzaskach

Dokładnie jak piszesz. Ja to robiłem przy zamkniętych drzwiach.

 

(opis częściowo pożyczyłem z forum bodajże od Marka)

 

Odkręcasz śrubę na torx od dołu

 

obraz4480.th.jpg

 

Boczki w drzwiach tylnych zdejmuje się prawie identycznie jak w przednich. Jedynie należy uważać aby nie porysować zaślepki (rączki do zamykania),

- którą należy delikatnie wyjąć (wydłubać).

obraz4473.th.jpg

 

tak wygląda zaślepka z drugiej strony

 

obraz4475.th.jpg

 

Pod nią są 2 śruby trzymające boczek w środkowej części. (śrubokręt krzyżak)

 

obraz4477.th.jpg obraz4478.th.jpg

 

W moim przypadku jeszcze była korbka do szyb, w której zaślepkę podważamy i wysuwamy jak na zdjęciu

 

obraz4482.th.jpg

 

Odkręcamy śrubkę krzyżakiem

 

obraz4484.th.jpg

 

Teraz tapicerka trzyma się na zatrzaskach (bardzo często się łamią) dlatego należy je delikatnie odpinać (najlepiej dwoma płaskimi nożami stołowymi - robimy z nich takie nożyczki i lekko podważamy).

obraz4506.th.jpg obraz4503.th.jpg

 

zatrzasków jest 6 szt po 3 na stronie.

- zatrzask trzeba umiejętnie podważyć, najlepiej złapać go z obu stron i podważyć.

- jak odskoczą wszystkie zatrzaski boczek jeszcze nam nie spadnie

- trzyma się na wewnętrznej uszczelce od szyby

 

Tapicerka od góry (przy szybie) zawieszona jest na rancie drzwi, i trzeba ją z wyczuciem podnieść do góry.

- zaczynając od strony kołka rygla zamka, można lekko podważyć (przy kołku)

- jak boczek już zejdzie to uwaga na linkę klamki

obraz4486.th.jpg

 

- Tu uwaga: (można rozłączyć wtyczkę dolnej lampki)
obraz4487.th.jpg

 

- linka zablokowana jest wsuniętą plastykową tulejką (przy boczku) z pazurkiem na końcu pazurek, odchylamy go (zabezpiecza przed wypadnięciem tulejki) i wysuwamy od strony

klamki w stronę zamka.

obraz4489.th.jpg

 

Po odpięciu wtyczek od elektroniki boczek odłożyć w bezpieczne miejsce.
I bierzemy się za odpinanie metalowej blachy

 

Najważniejsza czynność to ustawienie szyby a by w widocznym na zdjęciu otworze pokazał podwójny kołek przytrzymujący szybę.

 

obraz4493.th.jpg

 

Za pomocą zagiętego druta (ja wykorzystałem szprychę) wyciągamy mniejszy kołek....

 

obraz4502.th.jpg

 

....a następnie większy

 

obraz4498.th.jpg

 

 

 

Ważna czynność szybę unieść do góry (bez tego nie odciągniemy blachy) i zamocować za pomocą taśmy bądź klina (ja użyłem taśmy jako mniej inwazyjnej)

 

obraz4499.th.jpg obraz4500.th.jpg

 

Kolejna czynność odkręcamy śruby (klucz 10) 7 szt.

 

obraz4490.th.jpg obraz4496.th.jpg obraz4497.th.jpg

 

 

Lekko z wyczuciem odciągamy blachę. I cały środek drzwi jest do wglądu.

 

obraz4501.th.jpg

 

Wszystkim którzy skorzystają z tego manuala życzę miłej pracy. :D

Edytowane przez J@ceq
poprawa tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie , głównie chodzi mi o wymianę zamka to że nie działa światło w środku podczas otwierania drzwi , nie reaguje na pracę centralnego zamka i nie świeci światełko pod drzwiami to może być jego wina czyli zamka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie , głównie chodzi mi o wymianę zamka to że nie działa światło w środku podczas otwierania drzwi , nie reaguje na pracę centralnego zamka i nie świeci światełko pod drzwiami to może być jego wina czyli zamka?

 

Jak najbardziej!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki coś będę działał w tym kierunku pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku proponuje ci dostać się do zamka , rozebrać go i przelutować styki. Miałem podobny problem ale w drzwiach przednich. Poprostu rozebrałem dostałem się do płytki i każdy styk na nowo przelutowałem. Od tamtej chwili wszytko jest OK.

Jak rozebrać sam zamek znajdziesz na forum .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki coś będę działał w tym kierunku pozdrawiam

 

Zerknij sobie też tutaj:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=512793#post512793

 

Jeśli potrzebujesz jakieś dodatkowe zdjęcia z rozbiórki drzwi czy zamka, to podaj e-mail!

Pozdrowionka!

Edytowane przez Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,, chcialem zaczerpnac informacji na temat demontazu tylnego boczka drzwi. Opis wydaje sie rzetelny i tylko dziekowac, ale nigdy wczesniej tego nie rozbieralem i nie znam budowy wewnetrznej drzwi. Do rzeczy, mianowicie z klamki zewnetrznej spadla linka, wnioskuje, gdzyz na wyciagnietej klamce jej nie widac. drzwi od srodka mozna otworzyc normalnie, zamek centralny tez dziala i teraz pytanie czy musze rozbierac cale drzwi, lacznie z blacha zeby to "sprobowac" naprawic czy tylko sam boczek?? I czy z tym zatrzaskami jest naprawde rzezba bo dzis probowalem zdjac boczek ale cos nie dalem rady, po odkreceniu srub ciagnalem w gore al nic nie ruszylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż więcej mżona napisać, wszystko jest podane na górze wątku. Jeśli chodzi o zatrzaski to zakup je wcześniej na allegro i po kłopocie wstawisz nowe jeśli popękają. Skoro piszesz że po wyjęciu zaślepki nie widzsz linki od strony klamki to napewno spadła choć nie mam pojęcia jakim cudem ( może przerdzewiała ) skoro tak to będzie trzeba zakupić może z jakiejś używki. I tu zaczyna się problem bo będzie trzeba zdiąć wszystko od środka i jest z tym trochę pracy, bo trzeba ściągać wszystko razem z blachą i odkręcaniem zamka gdzie oprócz torksa będzie potrzeba klucz star M8 do odkręcenia 2 śrób zamka ( zaznaczam to nie jest torks ) spójż na te śruby przy otwartych drzwiach. Jakby co to pytaj przechodziłem rozbieranie drzwi 3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, wlasnie to potrzebowalem uslyszec odnosnie mojego problemu. Wlasciwie to ja takze sie zastanawiam jak mogla spasc ta linka, moze ten plastikowy klin sie rozsypal, bo raczej przerdzewienie linki bym wykluczal biorac pod uwage stan auta. Chyba na ten moment sobie odpuszcze robieranie, zwlaszcza, ze trzeba je cale rozbebeszyc, a przebywam w IE nie latwo o pomoc w razie problemow.

Chcialbym zapytac o jeszcze jedno, w tylniej klamce , tej co dziala, na tej malej wkladce prz klamce (wlasciwi zaslepce) mam luz ok 2-3 mm wiem ze za ta wkladke odpowiada sruba pod uszczelka z boku ale ona jest dokrecona a mimo to jest luz, jaka moze byc tego przycyna?? Pozdrawiam i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba uważać aby za mocno tą śrubą nie kręcić poniważ luzuje sę obejma blokująca wkładkę, jesteś w stanie docisnąć tą obejmę w momęcie demontarzu tapicerki i tej blachy. Taki trochę skomplikowany mechanizm zrobili zamiast dokręcać to zwykłą śrubą. Mi osobiście ta obejma odeszła cała przez co miałem ruchomą całą wkładkę i musiałem właśnie rozbierac drzwi ponownie.

Z tąd pewnie ten nie znaczny luz, jeśli mimo to trzyma wkładkę to śpisz spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wie ktoś może czy da się wymienić tweetera w tylnych drzwiach bez zdejmowania boczka i bez uszkodzeia czegokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiego twetera ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w tylnych drzwiach jest miejsce na tweetery, tuż przy klamce a że w domu mam komplet z poprzedniego auta to chciałbym je tam założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no w tylnych drzwiach jest miejsce na tweetery, tuż przy klamce a że w domu mam komplet z poprzedniego auta to chciałbym je tam założyć

Niestety będziesz musiał zdjąć tapicerkę,ale to jest prosta sprawa!

Weź zerknij na mój post(nr.6) kilka postów wyże w tym temacie.Tam masz link do strony z opisem demontażu tapicerki w 3B ale w 3BG chyba specjalnych zmian nie było w mocowaniu tapicery...

Pozdrawiam

 

P.S. Dla sprostowania a raczej uzupełnienia ,tapicerka trzyma się na torxie na samym dole i dwóch śrubach pod uchwytem do zamykania drzwi!

Edytowane przez Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soory pomyliło mi się z beeperem,i tak rozmyslałem o co chodzi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem tylko dwa słowa napisać super sprawa ten manual z demontażem tapicerki. Parę dni temu stanąłem przed przed koniecznością ściągnięcia tapicerki drzwi ponieważ zepsuła mi się klamka zewnętrzna. Z tapicerką sobie poradziłem nawet sprytnie ale poddałem się na tym panelu metalowym nie wiedziałem jak to ugryźć ale od czego się ma forum i takich ludzi jak ty.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak wyciągnąć ten biały podwójny kołek przytrzymujący szybę z prowadnicą. Jak to ugryźć próbowałem drutem ale coś nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo wiem jak wyciągnąć ten biały podwójny kołek przytrzymujący szybę z prowadnicą. Jak to ugryźć próbowałem drutem ale coś nie idzie.

 

On dość ciasno siedzi!Spróbuj wepchnąć wewnetrzny do środka ale ostrożnie żeby nie na siłę bo można złamać ślizg na szynie prowadzącej;)

 

W poście #6 masz linka do strony z opisem czynności!

Edytowane przez Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołek składa się z dwóch elementów - ten w środku rozpiera zewnętrzny

Na rozebranie dwa sposoby:

1. Drutem zakrzywionym na końcu lub szprycha rowerową wyjmujesz najpierw wewnętrzną tulejkę, a później zewnętrzną

2. W przypadku gry rozbierasz całe drzwi wbij krzyżakiem do środka w takiej samej kolejności tulejki, po zdjęciu blachy je wyjmiesz z drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, z kołkiem sobie poradziłem, rozwierciłem go, no i pozbyłem sie blachy

Edytowane przez maxdax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności