Skocz do zawartości
J@ceq

Demotaż tapicerki tylnych drzwi B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ja niestety mam znów problem a mianowicie z tymi dwoma plastikowymi kołkami i unie są dwie ala sprężynki razem z linką w tym miejscu co na zdjęciu jest zaznaczone na niebiesko a tam gdzie jest czerwony kolor jest jakiś plastik

i10679_Prowadnicaszybyty1.JPG

 

i nie wiem co z tym zrobić ?

 

---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

 

nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zaryzykowałem zdjąłem te dwie ala sprężynki i podpinałem wszystkie kostki odkręciłem wszystkie 7 złotych śrub zdjołem linke przy klamce odkręciłem dwie czarne śruby od zamka ale coś jeszcze trzyma tak jak by nad zamkiem od strony wnętrza samochodu jest tam jakaś jeszcze jedna śrubka 10 ale nie wiem czy ją odkręcać ??

Prosze pomóżcie bo mam wszystko rozkopane i jest problem z bez zdjęcia tej blach założyć te linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze zdejmujesz blachę:hyhy A odpiąłeś linkę łączącą zamek z klamką zewnętrzną?

 

A szyba gdzie się obecnie znajduje?

 

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

 

Co do najtrudniejszej części - odblokowanie szyby poprzez wyjęcie dwóch koncentrycznych plastikowych bolców, o których już pisali koledzy żeby spróbować szprychą. Ja posłużyłem się... wkrętem. Dobrałem średnicę kręta do otworu w mniejszym wewnętrznym bolcu, delikatnie wkręciłem go w środek i po kilku ruchach w prawo-lewo-góra-dół udało mi się go wyszarpnąć bez większej szkody dla samego bolca. Drugi większy bolec wyszedł już bez kłopotu przy pomocy druta. Montaż ponowny był również kłopotliwy, bo jak pisali koledzy przy wciskaniu mniejszego bolca, większy wypadał z drugiej strony. Ja zastosowałem mędodę docisku: włożyłem delikatnie większy pierścień i jak już sprawdziłem, że jest na swoim miejscu nacisnąłem na szybę w dół i tak przytrzymałem go żeby się nie wysunął. Mniejszego wcisnąłem początkowo znów metodą "na wkręta" i docinąłem śrubokrętem - u nie zadziałało :)

 

Jeszcze jedna rzecz: przeczytałem gdzieś na forum ( niestety nie pamietam gdzie ), że aby założyć odczepioną linkę z klamki zewnętrznej trzeba rozbebeszyć drzwi od środka - bujda na kółkach. Na bocznej krawędzi drzwi, tam gdzie są śruby mocujące zamek, pod uszczelką znajduje się jeszcze jedna ( trzeba odchylić uszczelkę ). Śruba ta mocuje metalowy element przy klamce (ten w którym w przednich drzwiach jest zamek na kluczyk) i po jej odkręceniu da się delikatnie ten element wyjąć, co daje piękny i bezproblemowy dostęp do odczepionej linki bez rozwałki drzwi i zabawy z szybą :P

Ja się czegoś nauczyłem, choć zabawy było co niemiara. Mam nadzieję, że komuś choć trochę pomogłem.

 

Za "myk" z kołkami, należy Ci się punkcik;)

Ale z linką,trochę Cię poniosło, bo żeby rozbebeszyć drzwi, to i tak ją trzeba wcześniej odpiąć w sposób podany przez Ciebie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

ja niestety mam znów problem a mianowicie z tymi dwoma plastikowymi kołkami i unie są dwie ala sprężynki razem z linką w tym miejscu co na zdjęciu jest zaznaczone na niebiesko a tam gdzie jest czerwony kolor jest jakiś plastik

Ten obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 700x525, waga 62KB.

 

 

i nie wiem co z tym zrobić ?

 

---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

 

nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zaryzykowałem zdjąłem te dwie ala sprężynki i podpinałem wszystkie kostki odkręciłem wszystkie 7 złotych śrub zdjołem linke przy klamce odkręciłem dwie czarne śruby od zamka ale coś jeszcze trzyma tak jak by nad zamkiem od strony wnętrza samochodu jest tam jakaś jeszcze jedna śrubka 10 ale nie wiem czy ją odkręcać ??

Prosze pomóżcie bo mam wszystko rozkopane i jest problem z bez zdjęcia tej blach założyć te linki

Wyslalem Ci na Priv juz wiadomosc ktora powinna Ci pomoc w rozstrzygnieciu Twjego problemu. Daj znac jak psozło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Możecie powiedzieć gdzie można kupić te dwa plastikowe kołki (tulejkę i kołek) do montowania szyby i ile może to kosztować?? wiem, że w ASO można dostać ..

W aso te kolki dziś kupowałem, koszt kompletu (mały + duży) to 1,66zł. Nie wiem skąd ceny na jednym z portali aukcyjnych 8,5 czy 10 zł + przesyłka. Choć w sumie nie kazdy ma w pobliżu aso :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie wszystkich :) .Panowie mam pytanie czy trzeba odkrecic te dwie sruby na klucz m8 aby dostac sie do elektroniki zamka ??. Chce wyjac elektronike aby przelutowac zimne luty bo wariuje mi zamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie wszystkich :) .Panowie mam pytanie czy trzeba odkrecic te dwie sruby na klucz m8 aby dostac sie do elektroniki zamka ??. Chce wyjac elektronike aby przelutowac zimne luty bo wariuje mi zamek

Tak bo one trzymają zamek (część mechaniczną która jest zespolona z częścią elektroniczną);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz_t
Wyslalem Ci na Priv juz wiadomosc ktora powinna Ci pomoc w rozstrzygnieciu Twjego problemu. Daj znac jak psozło.

 

Cześc a nie podpowiedziałbyś i mi? U mnie mechanizm od szyby wygląda jak u kolegi robi1993 i tak utknąłem w martwym punkcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie , głównie chodzi mi o wymianę zamka to że nie działa światło w środku podczas otwierania drzwi , nie reaguje na pracę centralnego zamka i nie świeci światełko pod drzwiami to może być jego wina czyli zamka?

 

U mnie światełko świeci pod drzwiami i to nad też ale zamek nie reaguje na centralny.Czy to wina zamka czy może cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 98r,prawe tylne drzwi manual,kręcę korbką a szyba sie nie otwiera/korbka się kręci parę obrotów a potem blokuje/ co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B5 98r,prawe tylne drzwi manual,kręcę korbką a szyba sie nie otwiera/korbka się kręci parę obrotów a potem blokuje/ co robić?

 

Zdjąć tapicerkę, blachę i zobaczyć na linki;) Nic Ci nie chrobocze podczas kręcenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z tylną szybą, nie używałem ich od kilku miesięcy, ale po zalaniu samochodu z powodu otworu pod serwem muszę wietrzyć samochód bo śmierdzi, no i wczoraj jeszcze szyba działała zchodziła do dołu i wracała do góry, dzisiaj łypnęło słonko to myślę a przewietrze no i ****, po naciśnięciu przycisku DÓŁ nic sie nie dzieje, więc ruszyłem szybę do dołu i schodzi do dołu trzymając się tylko na uszczelkach i jest jakby wolna, chodzi na boki, udało mi się ją podnieść do góry oczywiście rękami bo inaczej nie idzie, jak już jest w pozycji zamkniętej to opada jak się ją dotknie, nacisnąłem przycisk do góry i docisnęło ją i trzyma się jest domknięta i nie opada, nie wiem czy to zostawić i dac spokój czy można to jakoś w miarę łatwo naprawić, pozdrawiam

 

 

 

EDIT : zrobione przez brata też ma passata i białe czopki wypadły , 15 minut i działa :)

Edytowane przez memphis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam problem z tylną szybą, nie używałem ich od kilku miesięcy, ale po zalaniu samochodu z powodu otworu pod serwem muszę wietrzyć samochód bo śmierdzi, no i wczoraj jeszcze szyba działała zchodziła do dołu i wracała do góry, dzisiaj łypnęło słonko to myślę a przewietrze no i ****, po naciśnięciu przycisku DÓŁ nic sie nie dzieje, więc ruszyłem szybę do dołu i schodzi do dołu trzymając się tylko na uszczelkach i jest jakby wolna, chodzi na boki, udało mi się ją podnieść do góry oczywiście rękami bo inaczej nie idzie, jak już jest w pozycji zamkniętej to opada jak się ją dotknie, nacisnąłem przycisk do góry i docisnęło ją i trzyma się jest domknięta i nie opada, nie wiem czy to zostawić i dac spokój czy można to jakoś w miarę łatwo naprawić, pozdrawiam
Dopóki nie zdemontujesz tapicerki drzwi i blachy pod nią, niczego się nie dowiesz.

Ten temat, dotyczy właśnie demontarzu tapicerki, a nie problemów z szybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam inny problem wszystko rozebralem ale chce wyciagnac szybe pochylam ja do przodu i do tylu na skos próbuje wszystkiego pomocy dodam ze to kombi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam inny problem wszystko rozebralem ale chce wyciagnac szybe pochylam ja do przodu i do tylu na skos próbuje wszystkiego pomocy dodam ze to kombi :)

 

A zdemontowałeś ramki dolne z drzwi?Tzn te poziome na dole szyby;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktos mi powie jak wyciagnac szybe z tylnych drzwi, jestem na etapie wyciagnietych kolkow i odkreconej blachy i co dalej, ktoredy szyba ma wyjsc i w jaki sposob, pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie którędy ma wyjść ta szyba pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie którędy ma wyjść ta szyba pomóżcie

Dla ułatwienia można zdjąć listwę zgarniającą i wtedy szyba wychodzi o wiele łatwiej do wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qoben

Witam, przejrzałem cały wątek, ale wciąż nie uzyskałem zadowalającej odpowiedzi. Mam problem z tylnymi prawymi drzwiami. Niedawno przestała mi działać klamka od zewnętrznej strony. Pomyślałem, że mogła spaść linka, więc zacząłem się dobierać do drzwi ale od wew. strony, w końcu gdy nie mogłem sobie poradzić. Pojechałem do mechanika, który obejrzał zamek i coś prowizorycznie przyspawał na zewnętrznej klamce (bodajże tą linkę). I wszystko działało. Jednak teraz coś się stało z zamkiem, że nawet ciągnąc za linkę od wew. drzwi po prostu nie chcą się otworzyć :(. Wygląda to tak jak by się zamek zwyczajnie zaciął.

 

Czy jest jakiś sposób na wyciągnięcie zamka bez otwierania drzwi? Dokładniej mówiąc chodzi mi o te dwa czarne piny na blasze, czy wyjęcie ich wystarczy do demontażu zamka?

 

I czy to może mieć podłoże mechaniczne czy elektryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, przejrzałem cały wątek, ale wciąż nie uzyskałem zadowalającej odpowiedzi. Mam problem z tylnymi prawymi drzwiami. Niedawno przestała mi działać klamka od zewnętrznej strony. Pomyślałem, że mogła spaść linka, więc zacząłem się dobierać do drzwi ale od wew. strony, w końcu gdy nie mogłem sobie poradzić. Pojechałem do mechanika, który obejrzał zamek i coś prowizorycznie przyspawał na zewnętrznej klamce (bodajże tą linkę). I wszystko działało. Jednak teraz coś się stało z zamkiem, że nawet ciągnąc za linkę od wew. drzwi po prostu nie chcą się otworzyć :(. Wygląda to tak jak by się zamek zwyczajnie zaciął.

 

Czy jest jakiś sposób na wyciągnięcie zamka bez otwierania drzwi? Dokładniej mówiąc chodzi mi o te dwa czarne piny na blasze, czy wyjęcie ich wystarczy do demontażu zamka?

 

I czy to może mieć podłoże mechaniczne czy elektryczne?

 

Nie wystarczy niestety... Zamek jest przykręcony od tyłu drzwi, więc bez ich otwarcia nie ma szans na jego wykręcenie.Tapicerkę zdejmiesz, blachę też;)

Niestety takie rzeczy się zdarzają i sam miałem przyjemność już dwa razy przerabiać temat. Ale pierwsze co, to sprawdź dokładnie przewody dochodzące do zamka, między słupkiem a drzwiami , bo jest szansa, ze po prostu nie dostaje impulsu i jest cały czas w pozycji zamkniętej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytłumaczyć jak wyjąć zamek? wykręciłem dwie śruby M8, wyjąłem tą zaślepkę przy klamce, a linka od klamki nadal trzyma. Czy ten plastik na zdjęciu ma się wyjmować?

 

2012-08-05-313.jpg

Edytowane przez Gracek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności