Skocz do zawartości
Gość Mario777

[B6] Hamulec ręczny - Błąd

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tak samo kręci się długo i bez efektu. Zaciągnąć się potrafi a zwolnić już nie, jeszcze dzisiaj będę eksperymentował.

Jak wkładałem silniczek na zacisk to wyczuwałem że muszę pocelować w adapter frezem, czyli frez się w nim umieszcza, i raczej nie ma opcji że jest źle włożony.

Ręcznie kluczem kręce adapterem w obie strony i działa, mogę zacisnąć tłoczek i zwolnić. Chodzi lekko, nawet palcami mogę obrócić.

Załączam zdjęcia tzw. adaptera. Wygląda na to że zęby są, nie wiem na razie o co chodzi.

Jak oceniacie?

pozdrawiamIMG_20170406_223438.jpg

IMG_20170406_223426.jpg

Edytowane przez ernidok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A silniczek sprawdziłeś na pewno kręci się ten frez. Może masz uszkodzony pasek w środku silniczka. Silniczek będzie wtedy działał ale nie przeniesie napędu na ten właśnie frez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki pytanie czy jest możliwość ustawienia programem żeby silniczki bardziej cofaly przy odhamowaniu bo po wymianie tarcz I klockow grzeja mi się koła gdy naciskam normalnie hamulec tarcze kręca się bez oporu natomiast po zahamowaniu i odhamowaniu recznym tarcze mają lekki opór i to powoduje nagrzewanie kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadnice oraz blaszki klocków w porządku? Sam tłoczek i sterownik nie ma chyba opcji adaptacji "cofnięcia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaszki czysciutkie klocki posmarowane smarem miedzianym wszystko chodzi lekko. Robiłem taka próbę ze podważyłem delikatnie klocki żeby je lekko zluzowany i nacisnąlem hamulec nożny i puscilem i wszystko było ok nic nie tarło dopiero po zaciagnieciu ham. postojowego i zwolnieniu znowu ociera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zobaczyć czy sam tłoczek w zacisku hamulca nie jest zanieczyszczony i nie blokuje się. U mnie tak było. Po włączeniu przycisku ręczny zadziałał ale z usterką ( przekreślone P), po kilku minutach i zwolnieniu ręcznego kontrolka gasła ale po przejechaniu kilku kilometrów koło gorące. Rozebrałem cały zacisk, wyczyściłem wszystko, wymieniłem elementy gumowe i działa bez problemu. bez żadnej adaptacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie się okazało że przeskakują tryby w przekładni. Poluzowała się tulejka na wałku co trzyma wszystko w kupie. Całkiem przypadkowo to stwierdziłem, jak chciałem przeczyścić przekładnię przeskoczyły mi ząbki.

 

PS: chętnie kupię samą przekładnię.

Edytowane przez ernidok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłoczki juz sprawdzałem wszystko czyste chodzą lekko żadnych błędów tak jak pisałem jak podważyłem lekko klocki i nacisnąlem ham. nożny i puscilem nic nie trze wiec tloczek odpada a z przekładnia chyba wszystko ok obydwa silniczki pracują tak samo na kompie sprawdzałem mają taki sam wykres napięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jeszcze zastanawia jedna sprawa. Czy jest różnica prawy lewy silniczek.

Dziwi mnie dlaczego silniczek pracuje 1 sekundę na otwieranie no i długo na zamykanie ręcznego.

Sprawdzałem też ostatnio czy frez dobrze obraca adapterem. Kręciłem i w lewo i w prawo samą przekładnią i nie ma luzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy, silniczki są uniwersalne można zamieniać jak się chce.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gość na przeglądzie powiedział że jedno koło na ręcznym nie trzyma, gdy wyjechałem na drogę i sprawdziłem podczas toczenia to oba koła hamowały, wychodzi na to że raz trzyma a raz nie. Co to może być , dodam że nie mam żadnego błędu ani żadna kontrola się nie pali, a silniczki słychać za każdym razem jak wciskam ręczny. Ktoś miał podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź klocki , być może z jednej strony są bardziej zużyte.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki są ok. hamulece zasadnicze igła są, wszystko równo hamuje tyko ten ręczny lewe koło coś szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, rozpoczynam akcję wymiana łożysk z pomocą wskazówek kolegi @albert1970

Tak wygląda rozłożona przekładnia, jeszcze nie do końca.

IMG_20170425_165844.jpg

 

zeszlifowałem tuleję i wałek ładnie wyszedł.

Łożyska zamówione na allegro

Lubię dłubać więc się pobawię ten jeden raz.

Wyjąłem również dzisiaj bezpiecznik nr 2 z wnętrza kabiny, z boku deski rozdzielczej po stronie pasażera. Gongu nie ma, i jak się świeci wykrzyknik na komputerze, to nie działa wspomaganie (ale nie jest źle), wskaźnik prędkości i wydaje mi się że sprzęgło i hamulec trochę ciężej chodzą. No i kilometry się nie nabijają :D

Wystarczy wyciągać i wkładać kluczyk, kiedy się nie pojawia wykrzyknik, wszystko jest sprawne.

Rzeźba, wiem, ale nie krytykujcie.

Dalsze kroki wkrótce.

 

update:

Udało się wszystko rozłożyć bez uszkodzeń.

oparłem zestaw na bolcach na imadle i delikatnie wybijałem wykorzystując odpowiedniej wielkości klucz nasadowy i młotek ;)

 

Udało mi się wydłubać łożysko 626 2RS z koła zębatego (tutaj użyte jest łożysko 626 ZZ ale sprzedawca powiedział że 2RS może lepiej się sprawdzić w zanieczyszczonym środowisku)

IMG_20170425_204303.jpg

Następnie podważyłem łożysko HK 0609, bo było trochę zagłębione

IMG_20170425_204328.jpg

i udało mi się je wybić od drugiej strony.

IMG_20170425_205552.jpg

 

Następnie wybiłem łożyska 6802 ZZ ze środkowego koła z bolcami.

IMG_20170425_204252.jpg

 

Teraz czekam na łożyska i kminię tulejkę.

IMG_20170425_165837.jpg

IMG_20170425_204315.jpg

Edytowane przez ernidok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązałeś problem tulejki i zabezpieczenia tego z powrotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zabezpieczylem to tulejka, niby fachowo zaciśnięte, żadnego luzu, a jednak po montażu silniczka było przeskakiwanie trybów. Taki zgrzyt, że ciągle mieli. Może frez? Jednak nie, bo po kupnie nowego silniczka, założeniu wszystko gra. Frez na Starym silniczku też nie zjechany. Nie wiem o co biega. Przyznam, że po wymianie, chwilę dobrze popracowal ten regenerowany przeze mnie, ale później wysiadl. Nie wiem co mu dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie takie pytanie czy w b7 po wymianie klockow z tyłu trzeba kodowac grubosc klocka bo w b6 ponoć nie a ja mam dalej ten sam problem z grzejacymi sie hamulcami z tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie takie pytanie czy w b7 po wymianie klockow z tyłu trzeba kodowac grubosc klocka bo w b6 ponoć nie a ja mam dalej ten sam problem z grzejacymi sie hamulcami z tylu

 

Adaptacje nowych trzeba zrobić ale bez kompa się obejdzie wg mojej wiedzy. Co do grzejących się hamulców mi po wymianie uszczelnien problem ustąpił. Btw. któryś klocek się szybciej zużywa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa kola grzeja się tak samo i klocki tez równie się zużywają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obydwa kola grzeja się tak samo i klocki tez równie się zużywają

 

To albo ten typ tak ma albo regeneracja przez zestaw naprawczy zacisku. Pytanie jeszcze na ile km wystarczają klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności